Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa układu wydechowego A4 B6/B7 w 1.8T


zelek87711

Rekomendowane odpowiedzi

nieee pelen custom ale na 3 tlumikach od magnaflow tj wiesz jeden ten srodkowy i dwa koncowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie obecnie wydech seryjny ale mam chęć założyć środek oraz końcowe s4 jaki będzie efekt ma ktoś takiego moda? i jak rozwiązane jest te podciśnienie dysponuje ktoś schematem ?

Edytowane przez doktorek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies flimiki fotki? jak to kto ma zrobione na tych magnaflowach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witajcie obecnie wydech seryjny ale mam chęć założyć środek oraz końcowe s4 jaki będzie efekt ma ktoś takiego moda? i jak rozwiązane jest te podciśnienie dysponuje ktoś schematem ?

na razie nie podlaczaj to klapy beda otwarte (glosniej agresywniej)

Slyszal wogole ktos 1.8T z takim wydechem z s4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów

Mam pytanie do doświadczonych, ostatnio rozczelnilo mi sie łączenie 1-2 wchodzące do środkowego tłumika (a4 b6 1.8t quattro) a ze to jest taki smieszny placek srodkowy zastanawiam się czy można by go zastąpić czymś ciekawym? zaznaczam iż niedługo będe montować downpipe bo idze soft na 200km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czymś ciekawym ....hmm tzn co , chcesz budować jakiś customowy wydech czy po prostu zastąpić środkowy czymś ? jeśli tylko tyle reszta ma byc ori to wstaw Y pipe i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamawialiście gdzieś wspomniany Y PIPE, bo czeka mnie wymiana środkowego tłum.,a zastanawiam się czy nie lepiej go zastąpić y pipe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downpipe 2,5" czy 2,75"? Reszta łończeń wydechu 2,5" pomiedzy tłumikami czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downpipe 2,5" czy 2,75"? Reszta łączeń wydechu 2,5" pomiedzy tłumikami czy więcej?

Jeżeli robisz soft na okolice 200KM to bierz standardowy DP taki jak KAT, nie pamiętam jaka tam jest średnica. Nie ma sensu wstawiania większego DP jeżeli reszta układu będzie miała standardową średnicę. Wąskim gardłem w Twoim przypadku będzie turbo, wtryski i IC. Jeżeli będziesz chciał przeskoczyć barierę 200KM to wtedy wymieniasz to co napisałem, dopiero przy grubych modach w okolicach 300+ powinieneś zastanowić się nad dalszą modyfikacją układu wydechowego. Poza tym nie ma sensu koksować przednionapędowego auta powyżej 300KM bo o trakcji możesz zapomnieć ;) Ale z drugiej strony mocy zawsze brakuje więc :):D :D

Tak na marginesie, jeżeli wywalisz środkowy tłumik i wstawisz Y-pipe to będzie znacznie głośniej :) Mi tam by to nie przeszkadzało bo mam przelot, ale ostrzegam, bo w trasie może być już niekomfortowo ;) w zależności od preferencji i tolerancji db :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło tak generalnie dp 3 cale potem komorowy nastepnie 2.75 i dwa przelotowe, wszystkie z magna flow gada za***iście okolo 3 tys jest basowo za polowa obrotow juz gada bardzo fajnie ogolnie polecam jak ktos chce nadac choc odrobine jaj furze :D

11119182_819220194779693_1102497196_n.jp

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda godnie :) Ale chyba nie jest zbyt głośno? :) Ciekaw jestem efektu na żywo :) Ja niedługo nagram filmik ze swoimi ostatnimi modami, postaram się też wrzucić w wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jest basowo do 3 tys ale powyzej 4 tys gada bardzo fajnie i kurde bede chyba musial cos podzialac w kierunku zmienszenia basu na poczatku :D nagram to podrzuce moze hmm w niedziele wieczorem, zobacze jak z czasem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmontowałem na szybko kilka ujęć, niestety szału nie ma bo nagrywane na szybko telefonem, dźwięk jest trochę przesterowany, ale mniej więcej tak to gada.

Jak będę miał trochę wolnego czasu to nagram nowy z trochę lepszą jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie. Masz bov zwykły ?

20150418_133036.jpg

BOV Podobno HKS, wygląda inaczej niż podróby z chin, i według opinii kilku osób to oryginał, w każdym razie siedział już na miejscu jak kupiłem auto.

Dla porównania, tak wygląda oryginał w grubym projekcie na silniku 2JZ, na mistrzostwach driftingowych :)

20150425_153411.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...