Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF/AWX] Poduszka silnika z czujnikiem - jak oszukać ?


marzec39

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie u mnie juz siedzi poducha z passata, problem rozwiązany :) ale poducha z polifta czyli z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie juz siedzi poducha z passata, problem rozwiązany :) ale poducha z polifta czyli z czujnikiem

I komputer nie wyłapuje żadnego błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po skasowaniu błędu jest ok.


po dłuższej jezdzie zauwazylem delikatne drgania i silnik trzesie przy gaszeniu i minimalnie na jałowym czuć pod d*pa (na starej tego nie było) wracam do Ori używki ale Audi, udalo mi sie znalezc z B7 2.0tdi. Może budowa gumy ma wpływ na pracę poduszki. Jutro montuje, także ori z passata b5 nie spelnia moich oczekiwan po dluzszej jezdzie. PS: klapa gasząca jest ok ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższej jezdzie zauwazylem delikatne drgania i silnik trzesie przy gaszeniu i minimalnie na jałowym czuć pod d*pa (na starej tego nie było) wracam do Ori używki ale Audi, udalo mi sie znalezc z B7 2.0tdi. Może budowa gumy ma wpływ na pracę poduszki. Jutro montuje, także ori z passata b5 nie spelnia moich oczekiwan po dluzszej jezdzie.

Według mnie wymiana tej poduchy nic się nie zmieni, tylko kaskę wydasz niepotrzebnie :P

Albo jesteś przewrażliwiony , albo przyczyna leży gdzie indziej . :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiazany, kupilem uzywke poduche z B7 2.0TDI i jak ręką odjął. Nie trzęsie przy gaszeniu , na jałowym także jest git. Więc pomimo iż od paska poducha pasuje to nie jednak ma troszke inna charakterystykę pracy. Także ja polecam szukac używek z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś , po wymianie na tą z B7 jest lepiej, czyli jednak miałeś rację :notworthy::):hi:

masz rację, jestem przewrażliwiony na każdy szczegół bo u mnie musi być wszystko ok, dlatego nieraz drąże do bólu, ale musi być dobrze...to jest OOOO, nie moze byc coś nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiazany, kupilem uzywke poduche z B7 2.0TDI i jak ręką odjął. Nie trzęsie przy gaszeniu , na jałowym także jest git. Więc pomimo iż od paska poducha pasuje to nie jednak ma troszke inna charakterystykę pracy. Także ja polecam szukac używek z B7.

Kolego podrzuć numer tej poduszki z B7 która Ty zamontowałeś i mniej wiecej w jakiej cenie chodzą używki.

Ja również założyłem poduszkę lecz bez czujnika i są mrowienia przez to na całym samochodzie.

Oczywiście oryginalna ma takie dwa "policzki" a ta która zamontowałem jest taka sama jak prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiazany, kupilem uzywke poduche z B7 2.0TDI i jak ręką odjął. Nie trzęsie przy gaszeniu , na jałowym także jest git. Więc pomimo iż od paska poducha pasuje to nie jednak ma troszke inna charakterystykę pracy. Także ja polecam szukac używek z B7.

Kolego podrzuć numer tej poduszki z B7 która Ty zamontowałeś i mniej wiecej w jakiej cenie chodzą używki.

Ja również założyłem poduszkę lecz bez czujnika i są mrowienia przez to na całym samochodzie.

Oczywiście oryginalna ma takie dwa "policzki" a ta która zamontowałem jest taka sama jak prawa

Poduchy z 2.0TDI 140 konnego mają takie same nr jak 1.9TDI AVF/AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, najważniejsze by była od audi 8E0 199 379...natomiast literki po nr fabrycznym to tylko "seria" w różnych latach były te poduszki polepszane, ważne by nr sie zgadzał. Wcześniej miałem zamiennik SWAG'a bez czujnika - porażka, używke z B7 2.0TDI kupilem za 150zl. Ważne by nie wylana i bez błędu była. W aso za nową 590zl mi powiedzieli ( masakra ). Także szukać od B7 2.0 i bedzie chulac :) powodzenia PS: muszą byc z "policzkami" ;P niby nic wielkiego, ale jednak jakiś wpływ na komfort ma, także moim zdaniem tylko Audi, a nie od VW. Na błędach sie czlowiek uczy...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej napisane jest że poduszki z A4 B7 muszą być z "policzkami"?? Może ktos pokazać na fotce o które "policzki" chodzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e1eb8ca161920c38b762eb33fd8eea18.jpgda8d8ba337afe5fccc66c27ba735e7c0.jpg48938570bb486e3480e7ebd26d00879e.jpg

Witam

Pytanko czy poduszka 8E0199382AG tez posiada czujnik pytam sie bo jak szukam w necie zdjecia to zadnej nie znalazlem z czujnikiem tak jaki posiada ta 8E0199379BF ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy poduszka 8E0199382AG tez posiada czujnik

Pewnie już było o tym, ale nie, nie posiada czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

Sprawdzając auto od spodu, rzuciło mi się w oko fioletowa maź na obu poduszkach -nie duża ilość, wymienie obie ale, moje pytanie brzmi jaki jest obecnie zamiennik tych poduszek
oto nr. moich w necie nie mogę znaleźć nic podobnego...

8E0 199 382 D
8E0 199 379 M
 

etka podaje mi całkiem inne nr. jakie powinny być w aucie, czy ktoś podpowie jak dobrać teraz odpowiednie poduchy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten temat widział ? W 1 poście podane wszystko jak na tacy :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...