Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie daje mi spokoju jeden temat. Mianowicie chodzi o tarcze OZ sport które chce zamontować na przód (345mm) Znalazłem dwa rodzaje

1. kod produktu 100.3356.52
ZIMMERMANN SPORT TARCZE PRZÓD AUDI A5 A6 C7 345mm (3996946861) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. kod produktu 100.3332.52
ZIMMERMANN SPORT TARCZE PRZÓD AUDI A5 Q5 345mm KRK (3945605704) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Różnią się grubością tarczy 1mm oraz szerokością piasty 3mm

Z tego co widzę do b8 można zamontować chyba obie prawda ? czy będzie coś na + jeżeli zamontuję te grubsze ? i czy wtedy automatycznie wypcham felgę na zewnątrz bardziej o te 3mm ?

PS jakby ktoś miał zaciski + klocki na tył i tarcze do sprzedania pisać PW oczywiście S4/S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mnie zagiąłeś jak mam to sprawdzić ? po numerze ? Mam Ori S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sa wa rodzaje tarcz ( grubosci ) to i zaciski sa pewnie inne :eusathink: .

Nie wiem jak z piasta ?

Najlepiej to w ETCE sprawdzic czy sa rozne numery zaciskow itd. zeby pozniej cos nie halo było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co pisze na aukcji te cieńsze występowały w S4 od 2008 -> a te grubsze występowały w 3.0TDI i 3.0TFSI hmm czyli mając zacisk od S4 raczej te pierwsze

---------- Post dopisany at 09:56 ---------- Poprzedni post napisany at 09:51 ----------

Wzorując się aukcją widać że na tym drugim rysunku jest tak jakby jeszcze właśnie drugi dystans na piaście może to to 3mm ? hmm w zasadzie to chyba różnicy mieć nie będzie tyle że koło można wypchać 3mm na zewnątrz co przy et 32 może być nie ciekawe.

---------- Post dopisany at 10:03 ---------- Poprzedni post napisany at 09:56 ----------

Patrząc np na tą aukcję jeszcze czyli zwykła cywilna tarcza do 2.0TDI jest tej samej wysokości co ta druga 52.4mm czyli powinno pasić :)

ATE TARCZE KLOCKI PRZÓD AUDI A4 B8 A5 314mm KRAKÓW (3923750271) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla scisłosci S4 produkowali od 2010 :decayed:

Patrze w ETKE i zaciski sa te same :wink: ...........ale jarzma roznia sie literka oraz klocki

Nie wiem jak to bedzie praktyce , moze dev ma kilka zestawow i porowna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki może chodzi o mieszankę ? ale jarzma hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To numery jarzm tak ? to chyba w zależności jakie mamy jarzmo taką tarczę trzeba zamówić... o jej szerokość chodzi chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5mm w ogole nie robi roznicy ja bym bral grubsze tym bardziej ze wysokosc tarcz i reszta wymiarow sa te same

a jak nie, troche szlifierka, troche spawarka i wejdzie wszystko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to drugie to był żart jakbyś nie skumał, a pierwsze zdanie prawdziwe, jakbyś zobaczył, to nawet te same tarcze różnych producentów mają różne głębokości, czasem 0.5, czasem 0.8mm, i zawsze wszystko jakoś pasuje, dlatego margines zawsze jakis jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale reszta wymiarów nie jest taka sama bo wysokość tarczy różni się między jedną a drugą 3mm jakbyś nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze 0.3mm

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:38 ----------

audi postanowiło odchudzić tarcze, tylko po co i wysunąć ją deko do zewnątrz, ale wartości są marginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt to ciekawe dlaczego są 2 rodzaje jarzm i czym się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka mowie, bralbym grubsza, zawsze to wiecej miesa i wieksza pojemnosc cieplna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100.3356.52

Czyli grubsze :) Dev a wiesz może o co chodzi z tymi jarzmami ? dlaczego w etce występują 2 rodzaje ? czym się różnią ? Jutro będę miał zaciski u siebie to zobaczę jaki na nich jest numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...