Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosnę założyłem na przodzie Ate PD + klocki Ferrodo i nic sie nie pokrzywilo klocki ładnie dopasowany się do tarczy . Hamuje całkiem fajnie. Na tyle mam od roku Textar + klocki Ferrodo.  Również jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

textar trzyma poziom tylko wychodzi drozej od tarczy zimmermanna i klocka ferodro

ate drogi i pakowacz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wyzyk83 napisał:

textar trzyma poziom

Ale warto bo jest Pancerny ( jak to kiedyś powiedział Dev)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wyzyk83 napisał:

zimmermann w niczym mu nie ustepuje

 

Będzie zimmermann, dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Textara mogłeś porównywać do Zimmermann'a kiedy był produkowany w Niemczech, niestety po tym jak firma upadła i potem ją zreanimowali to już jest japońska marka i dziś możesz kupić produkt japoński lub rumuński który nijak się ma do dawnego textara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest Adam tak jak piszesz

w sumie textara troche założyłem nie było z nim problemów

tylko cena powala i lepiej opłaca kupić się zimermann ferodo

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2017 o 23:43, Dev napisał:

Nie pamiętam :decayed:

Cześć kolego, za ile miałbyś komplet S5 przod+tył z klockami i tarczami? Ewentualnie Brembo Q5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, toja napisał:

Cześć kolego, za ile miałbyś komplet S5 przod+tył z klockami i tarczami? Ewentualnie Brembo Q5?

nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, l.e.s.t.e.r napisał:

brakuje coś ?

kloS4.jpg

Wszystko na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi na to, że kloek textar jest minimalnie mniejszy niż OEM i dlatego to lata w zacisku. Da się z tym życ ale denerwujące to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę polatałem i zaparzyłem czaju w przewodach :kox: I tu pojawia się pytanie czy płyn hamulcowy Motula RBF 660 DOT4 mogę śmiało zalać do audi a4b8 ? Pytam bo słyszałem opinie, że do aut z systemem ABS nie bardzo się ten płyn nadaje. Chcę wymienić na coś lepszego od Motula DOT 5.1, który mi się wczoraj zagotował i nie miałem hampla :)

86Gj4hX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2017 o 11:00, Grohu napisał:

Trochę polatałem i zaparzyłem czaju w przewodach :kox: I tu pojawia się pytanie czy płyn hamulcowy Motula RBF 660 DOT4 mogę śmiało zalać do audi a4b8 ? Pytam bo słyszałem opinie, że do aut z systemem ABS nie bardzo się ten płyn nadaje. Chcę wymienić na coś lepszego od Motula DOT 5.1, który mi się wczoraj zagotował i nie miałem hampla :)

86Gj4hX.jpg

I co daję rade teraz obecny zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje radę dzięki raz jeszcze za DSY i Brembo. Chociaż nadal twierdze, ze hamulce od S5 to padaka. Mam niecałe 300 koni w aucie ważącym 1500 kg -1600 kg. To już nawet nie chodzi o ten jeden tłok i siłę hamowania, a po prostu o wytrzymałość cieplną. Ja nie wiem jak to można było montować do S5 czy S4 skoro te auta tyle kosztowały. Wystarczy trochę polatać używając lewej nogi i naprawdę nie jakoś strasznie katując auto, a po prostu ciut szybciej pojeździć i zahamować 3-4 razy z powiedźmy 150-200 do 50-80 i jest zwalniacz zamiast hamulca :) Jest pewien patent z doprowadzeniem rurek za przednimi kratkami w zderzaku i skierowanie je na tarcze w celu schłodzenia podobno pomaga ale to już mi się nie chce bawić. Jak to mówią człowiek uczy się na błędach i dziś już bym drugi raz tego nie swapował, a szukał czegoś większego skoro i tak mam felgę 19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety chłodzenia (nawiewu) w B8 nie ma. Dobrze że chociaż pod felgą 19" trochę miejsca zostaje i ciepło ma gdzie uciekać, nie tak jak przy 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalacz robił te "doloty" do hamulców i podobno pomogło i to dużo, a wygląda to tak: 9qsLaTi.jpg

U mnie nawet bym nie musiał ciąć przedniej kratki bo mam plaster miodu, który nie jest zabudowany więc może jak mi się zechce dłubać to przetestuje :)

Edytowane przez Grohu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...