Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, martindrafts napisał:

Witam , posiadam audi a4 b8 3.0 Tdi moc podniesiona na 290 KM  jakie tarcze i klocki na przód polecacie  ?

Tarcze Zimmermann + klocki Ferodo DS ;) W razie czego zapraszam na priv z numerem VIN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie składania zaciskow 320 mm i 300mm, po malowaniu będą nowe gumki oraz klocki. Możecie mi podpowiedzieć co mam smarować. Z tego co wyczytałem w temacie to z przodu smaruje tylko tloczek i rowek pod uszczelniacz, prowadnic w gumkach i tych od klocków nie ruszam. Natomiast z tyłu smaruje zarówno tloczek jak i prowadnice w gumkach. Klocków z blaszkami montazowymi nie smaruje. Dobrze wnioskuje ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dev:

Przepraszam że się tutaj wp...em ale nie da się wysłać do Ciebie PW

Witam szanownego kolegę. Jesteś bardzo aktywny na forum więc pozwoliłem sobie napisać. Mam nadzieję że nie będziesz miał tego za złe ani kolega którego temat dotyczy . A więc do rzeczy jak w temacie. Szukam gościa który  ogarnia ten silnik 2.5tdi v6 BCZ. Chodzi między innymi wymiana rozrządu wraz z uszczelniem wałków i wału. Prawdopodobnie jest coś z pompa. Przy logowaniu jest ewidentnie za duża dawka paliwa. pokazuje w granicach 2.8mg. masz Może kogoś kto by to ogarnął jak Bóg przykazał? Bo wiem że nawet wymiana rozrządu sprawia "mechanikom" kłopot. Dlatego większość rzeczy robię sobie sam. ale za rozrząd w tym silnik boję się zabrać. z góry dzięki. Pozdrawiam

Edytowane przez sobol_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zlocio napisał:

Jestem na etapie składania zaciskow 320 mm i 300mm, po malowaniu będą nowe gumki oraz klocki. Możecie mi podpowiedzieć co mam smarować. Z tego co wyczytałem w temacie to z przodu smaruje tylko tloczek i rowek pod uszczelniacz, prowadnic w gumkach i tych od klocków nie ruszam. Natomiast z tyłu smaruje zarówno tloczek jak i prowadnice w gumkach. Klocków z blaszkami montazowymi nie smaruje. Dobrze wnioskuje ??? 

W przednich jak masz 320 TRW to prowadnice w gumkach się smaruje, 314 się nie smaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sobol_20 napisał:

Do Dev:

Przepraszam że się tutaj wp...em ale nie da się wysłać do Ciebie PW

Witam szanownego kolegę. Jesteś bardzo aktywny na forum więc pozwoliłem sobie napisać. Mam nadzieję że nie będziesz miał tego za złe ani kolega którego temat dotyczy . A więc do rzeczy jak w temacie. Szukam gościa który  ogarnia ten silnik 2.5tdi v6 BCZ. Chodzi między innymi wymiana rozrządu wraz z uszczelniem wałków i wału. Prawdopodobnie jest coś z pompa. Przy logowaniu jest ewidentnie za duża dawka paliwa. pokazuje w granicach 2.8mg. masz Może kogoś kto by to ogarnął jak Bóg przykazał? Bo wiem że nawet wymiana rozrządu sprawia "mechanikom" kłopot. Dlatego większość rzeczy robię sobie sam. ale za rozrząd w tym silnik boję się zabrać. z góry dzięki. Pozdrawiam

693456699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, dzięki za pomoc w doborze i kupnie klocków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakiś czas temu podczas wizyty w warsztacie wymieniono mi klocki hamulcowe z przodu i sąd beznadziejne... Myślałem, że muszą się dotrzeć czy coś w tym stylu ale po przejechaniu 7.000km dalej jest to samo.

Podczas delikatnego hamowania piszczą np gdy dojeżdżam do świateł. Przy szybszej prędkości 140 km/h gdy zwalniam słyszę dosyć głośny szum a nawet taki dźwięki bicia. Nie ma bicia na kierownicy czy czegoś w tym stylu ale może to wina już nie samych klocków a coś z tarczami? 

Rozważam zakup jakiś innych klocków hamulcowych lepszej marki jak i jakości.

Prosił bym Was o pomoc w wyborze klocków hamulcowych jak i propozycje nowych tarcz przód. Rozważam dwie opcje tarcz jakieś wentylowane i zwykłe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze wentylowane to masz fabrycznie, mylisz wentylowane z perforowanymi ;)

Wentylowane to takie jakby składające się z dwóch talerzy oddzielonych żeberkami ?

 

Podaj VIN to przygotuje ofertę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam-Lewian napisał:

Tarcze wentylowane to masz fabrycznie, mylisz wentylowane z perforowanymi ;)

Wentylowane to takie jakby składające się z dwóch talerzy oddzielonych żeberkami ?

 

Podaj VIN to przygotuje ofertę ;)

Dlatego pytam na forum :D a jeśli chodzi o ten niepokojący dźwięk? Dzięki za wyjaśnienie :D

Numer VIN: WAUZZZ8K5DA161853

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kodii napisał:

Dlatego pytam na forum :D a jeśli chodzi o ten niepokojący dźwięk? Dzięki za wyjaśnienie :D

Numer VIN: WAUZZZ8K5DA161853

masz seryjną biedę 314/300mm

rób od razu SWAPa przodu na 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dev napisał:

masz seryjną biedę 314/300mm

rób od razu SWAPa przodu na 320mm

Rozumiem że wiąże się to z wymianą zacisków? 

Planuję w tym roku zakup nowych alufelg a za razem przydały by się jakieś ładne zaciski tylko jeszcze jestem w tym wszystkim świeży i nie bardzo wiem co i jak ugryźć. Myślę, że jest to dobry moment na zorientowanie się dla tego zapoznam się trochę z tematem "SWAP hamulców A4 B8 na co ?" i zapewne trochę w nim pospamuję moją niewiedzą.

Temat aktualnie jest pilny bo na co dzień używam samochodu na sporych dystansach i martwi mię ten dźwięk przy większej prędkości. Zmienię klocki hamulcowe na lepsze i zobaczę co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj klocków tylko 0od razu rób swapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czesc czeka mnie wymiana tarcz i klockow  co sadzicie o takim zstawie ???

dzieki za pomoc 

ATE-TARCZE-KLOCKI-CERAMIC-PRZOD-AUDI-A4-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 823 zł - ATE TARCZE+KLOCKI CERAMIC PRZÓD AUDI A4 B8 A5 320 (7532095358). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
ATE-TARCZE-KLOCKI-CERAMIC-TYL-AUDI-A4-B8
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 534 zł - ATE TARCZE+KLOCKI CERAMIC TYŁ AUDI A4 B8 A5 Q5 (7532095235). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KOMORNIK78 napisał:

 czesc czeka mnie wymiana tarcz i klockow  co sadzicie o takim zstawie ???

dzieki za pomoc 

ATE-TARCZE-KLOCKI-CERAMIC-PRZOD-AUDI-A4-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 823 zł - ATE TARCZE+KLOCKI CERAMIC PRZÓD AUDI A4 B8 A5 320 (7532095358). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
ATE-TARCZE-KLOCKI-CERAMIC-TYL-AUDI-A4-B8
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 534 zł - ATE TARCZE+KLOCKI CERAMIC TYŁ AUDI A4 B8 A5 Q5 (7532095235). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

kasa w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

kasa w błoto

to co proponujesz ??? i czemu to taki kiepski zestaw ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KOMORNIK78 napisał:

to co proponujesz ??? i czemu to taki kiepski zestaw ???

cena nie jest adekwatna do jakosci

na 100% masz 320 mm z przodu ?

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dev napisał:

cena nie jest adekwatna do jakosci

na 100% masz 320 mm z przodu ?

 

szcerze to nie wiem chyba 314 nie mam pojecia szukam czegosc dobrego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serii masz 314, warto zapodac 320mm na przód a tył seria

tarcze OZ lub Textar

klocki Ferodo lub Textar

mam wszystko co potrzebne, łacznie z zaciskami 320mm po regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...