Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyglądają myślę że jest ok ?

e8go.jpg

Jedna rzecz mnie tylko wkurzyła że uchlastali przewody hamulcowe od drugiej strony niż zacisk. Podejdą mi te seryjne przewody ? czy muszę kupić nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, dziś wymieniłem koła i pan w warsztacie poinformował mnie, że mam tarcze hamulcowe w opłakanym stanie: przednie niebieski odcień z rowkami i widocznymi dwoma okręgami, świadczącymi o nierównej powierzchni styku klocków.Tylne: rowki, okręgi i rdza.A więc czeka mnie wymiana, w zwiazku z tym podzwoniłem po serwisach Audi i koszt części plus robocizna to około 1100 Euro. Można powiedzieć że to conajmniej lekka przesada. Zatem chciałbym poszukać tańszego rozwiazania i w związku z tym mam do Was kilka pytań:

Czy można jakoś sprawdzić jaką średnice tarcz na przód i tył mam szukać bez mierzenia tych które mam założone? Jakie klocki założyć i gdzie znaleźć odpowiednie? Szukałem w sklepach internetowych ale są dostępne albo z obsługą elektronicznego hamulca ręcznego albo z czujnikami zużycia a ja potrzebuje z tym i z tym. Pytałem w audi i mi powiedzieli że oni mają klocki specjalnie pod ten model, nie chce mi się w to wierzyć. Czy ktoś z Was posiada numery orginalnych części?

Audi A4 B8 8K Silnik CAGB 136 PS 100kW

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze TRW 314/25mm - DF4866S

Klocki Ferodo Premier FDB4045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałym podziekowac za szybka odpowiedz. Mam tylko takie pytanie: z tymi klockami Ferodo Premier FDB4045 to czy one właśnie nadają się do hamulca recznego sterowanego elektronicznie oraz do czujników zużycia klocków. Wiem ze moze to glupie pytanie, ale wlasnie o to chodzi ze obie te opcje przewaznie sie wykluczaja wzajemnie a mi w audi powiedzieli ze takie klocki sa specjalne do tego modelu auta i kosztuja chyba 440zl za sztuke. Poza tym drugie pytanie czy jest taka mozliwosc ze przednie i tylne tarcze sa inne? Znow odniose sie do rozmowy z serwisem audi. Oni podawali mi zupelnie inne ceny na tarcze na przod i na tyl a Pan zaproponowal jeden typ tarczy : Tarcze TRW 314/25mm - DF4866S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyl:

Tarcze Ferodo DDF1666 tarcza 300/12mm

Klocek Ferodo FDB4050

Wszystko co podalem jest P&P

Zakladasz i jezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mają nowe tylne klocki grubości pod tarcze 330mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum 17, 6 mm z blachą

Dzięki Dev ;) przód rozumiem że jest taki sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt kompletu na przód tarcz wraz z klockami ??

Mógłbym kolego dostać jakieś info na PW

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz nr do mnie, jak coś to dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić za pół darmo komplet tarcz i klocków na przód i tył firmy ATE, wiem że pewnie nie jest to najlepszy wybór ale na moje jeżdżenie powinno wystarczyć. Chciałbym się zapytać jeszcze tylko czy wymiana klocków i tarcz jest dość łatwa i można to zrobić samemu czy raczej trzeba się udać do warsztatu ze względu na potrzebe specjalnych narzędzi? Gdzieś czytałem że należy sprawdzić jakimś urządzeniem odchylenie tarcz które niepowinnno przekraczać +-0,03mm czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak widać na foto poniżej do klocków nie ma żadnego czujnika czy powinien oryginalnie tam być czujnik ? ewentualnie czy podejdzie mój który teraz jest na samochodzie ? nie orientuje się czy czujnik to osobna rzecz czy jest jakoś wtopiony w klocek z jednej strony ? bo rozumiem że jak założę tak jak jest teraz będzie walić błąd czujnika pewnie....

e8go.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek jest jeden w B8, od strony kierowcy i powinien byc razem z klockami w komplecie. Mozesz taki kupic w ICarsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu zamontuje go do tych klocków ? wiesz może jaki on powinien mieć numer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko masz w ETCE :facepalm:

ori: 8K0 615 121

TRW: GIC243

---------- Post dopisany 03-05-2014 at 23:12 ---------- Poprzedni post napisany 02-05-2014 at 19:39 ----------

potrzebujesz jeszcze zacisków i jarzm 330mm na tył ?

będzie jeden świeży kpl z S4 kolor czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...