Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

1700zl tarcze i klocki nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo juz poszly

kupil Kolega z forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję pomocy przy wyborze odpowiedniego rozmiaru tarcz (Zimmermann, może być wersja Sport) i klocków (Ferodo DS Perforance). Takie podałem bo z tego co widzę to często o nich piszecie na forum.

Auto to A4 Allroad 2.0 TFSI.

Będę niezmiernie wdzięczny za ew. linki lub konkretne numery katalogowe produktów.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod 320/30, tyl 300/12

Na tył nie ma sportów ani DSów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Potrzebuję porady i pomocy! :decayed:

Dziś moje auto było na przeglądzie w ASO i usłyszałem, że niedługo będę miał do wymiany hamulce. Tarcze podobno już są dosyć słabe, a kontrolka od klocków zapali mi się za max 2 tys km. (wg mechaników).. w sumie to samo mówili mi w październiku na poprzednim przeglądzie, a mimo to hamulce nie były jeszcze wymieniane. Na obecnym zestawie przejechane jest co najmniej 60 tys. km (tyle zrobiłem km od sprowadzenia auta), nie pamiętam kiedy były wymieniane w DE.

Moglibyście mi doradzić wybór jakiegoś zestawu hamulcowego do mojego A5 2.0TDI 170 koni (silnik CAHA)? Nie chcę żadnych większych hamulców od mocniejszych wersji, tylko takie dedykowane do mojego auta. Koniecznością jest faktura VAT.

Na allegro znalazłem komplet tarcz i klocków ATE za 1240 zł TARCZE KLOCKI ATE PRZÓD TYŁ AUDI A4 B8 A5 2.0 TDI (4136384534) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. co o tym myślicie?

ASO Audi krzyknęło mi cenę 1980zł, ale myślę że udałoby się ogarnąć jakiś "większy" rabat.

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ate to sie nie pchaj, bierz klocki Ferodo i tarcze OZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos mam klocki na przód DS w dobrej cenie, no i tarcze i klocki na tył też się znajdą jak coś :wink:

PS.

Dev, nie chcesz tych moich klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zaciski z Q5 w 2.0TFSI są jakieś większe jak w B8 2.0TDI ? mam nówki zaciski z Q5 i są takiej wielkości jak S4 Nawet klocki takie podobne od jakiej to będzie wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tloczki maja chyba ciut wieksze, tarcza jest ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam chyba jakiś inny zacisk bo jest raczej na pewno większy niż pod tarczę 314mm ale nie ma żadnych oznaczeń sQ5 itp ale jest wielkości zacisku S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev masz jakiegoś meila ? ;> Mam nowe tarcze przód tył ori audi i dużo rodzajów klocków ori audi oczywiście wszystko nowe. W dobrych cenach może byłbyś zainteresowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodziło :)

Wielkie dzięki.

---------- Post dopisany 12-05-2014 at 11:44 ---------- Poprzedni post napisany 07-05-2014 at 08:33 ----------

Rozwijając temat..... mam jeszcze krótkie pytanie?

FERODO DS PERFORMANCE DS2000 (numer katalogowy FDS4044) czy DS2500 (numer katalogowy FCP4044)?

Zimmermany, z tego co kolega Dev napisał podejdą chyba takie: ZIMMERMANN SPORT TARCZE PRZÓD AUDI A4 B8 A5 Q5 320 (4212894252) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ps. W tytule zapomniałem dodać, że chodzi tylko o oś przednią.

---------- Post dopisany 15-05-2014 at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany 12-05-2014 at 11:44 ----------

Pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. Czy zaciski w S4 są dokładnie takie same co w moim aucie? Sądząc po numerze katalogowym klocków, wychodzi że chyba tak… W ETCE numery różnią się tylko ostatnią literą (A/AB) o ile dobrze pamiętam. Czy to znaczy że mogę założyć te „z napisem S4”. Jeśli tak to czy może masz Dev takie na sprzedaż w dobrej cenie i wyglądające jak nówki :P…..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ori nowki S4kowe z ori klockami S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie i zarazem prośbę. potrzebuje zwiększyć wydajność hebli w moim autku. po chwili zabawy auto zamiast hamować bardzo powoli zwalnia. czy wymiana samych tarczy pomoże czy trzeba zmienić tez zaciski. przód, tył czy całość od razu.??? Oczywiście płyn wymieniam na min dot-5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów jest sporo o wymianie ( tarcz ,zaciskow ) :wink:

Szukaj zestawu od S4 B8 345 mm/330mm , na ALLEGRO sa tez osobno jarzmo i nowe tarcze z klockami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ a czy mozesz podać nr części do przodu bo do tylu znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...