Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ale ciut za dużo zachodu jak dla mnie. Daj znać co Ci z tego wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2017 o 08:19, Grohu napisał:

Daje radę dzięki raz jeszcze za DSY i Brembo. Chociaż nadal twierdze, ze hamulce od S5 to padaka. Mam niecałe 300 koni w aucie ważącym 1500 kg -1600 kg. To już nawet nie chodzi o ten jeden tłok i siłę hamowania, a po prostu o wytrzymałość cieplną. Ja nie wiem jak to można było montować do S5 czy S4 skoro te auta tyle kosztowały. Wystarczy trochę polatać używając lewej nogi i naprawdę nie jakoś strasznie katując auto, a po prostu ciut szybciej pojeździć i zahamować 3-4 razy z powiedźmy 150-200 do 50-80 i jest zwalniacz zamiast hamulca :) Jest pewien patent z doprowadzeniem rurek za przednimi kratkami w zderzaku i skierowanie je na tarcze w celu schłodzenia podobno pomaga ale to już mi się nie chce bawić. Jak to mówią człowiek uczy się na błędach i dziś już bym drugi raz tego nie swapował, a szukał czegoś większego skoro i tak mam felgę 19 cali.

Zgadzam się z tym że Audi pożałowało hebli w S4 I S5:kwasny: taka moc i tylko jeden tłok to nie ma prawa dobrze się sprawować;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2017 o 09:19, Grohu napisał:

Daje radę dzięki raz jeszcze za DSY i Brembo. Chociaż nadal twierdze, ze hamulce od S5 to padaka. Mam niecałe 300 koni w aucie ważącym 1500 kg -1600 kg. To już nawet nie chodzi o ten jeden tłok i siłę hamowania, a po prostu o wytrzymałość cieplną. Ja nie wiem jak to można było montować do S5 czy S4 skoro te auta tyle kosztowały. Wystarczy trochę polatać używając lewej nogi i naprawdę nie jakoś strasznie katując auto, a po prostu ciut szybciej pojeździć i zahamować 3-4 razy z powiedźmy 150-200 do 50-80 i jest zwalniacz zamiast hamulca :) Jest pewien patent z doprowadzeniem rurek za przednimi kratkami w zderzaku i skierowanie je na tarcze w celu schłodzenia podobno pomaga ale to już mi się nie chce bawić. Jak to mówią człowiek uczy się na błędach i dziś już bym drugi raz tego nie swapował, a szukał czegoś większego skoro i tak mam felgę 19 cali.

dokładnie, hebel s4/s5 na oryginalnych komponentach jeszcze do czegokolwiek się nadaje, na zamiennikach to już poprostu szit

z ciekawostek tarcza przód wielkościowo jak w s3 2.0tfsi, a b8 swoje waży...

 

nawiew na tarcze wiele nie pomaga, tak z doświadczenia, kumpel sobie wystrugał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piolux1989 napisał:

WAWZZZ8K7BA161009 proszę was o pomoc jakie idą tarcze na przód średnica 2.0 tdi 143km quattro caga 2011r

314mm

rób SWAPa na 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grand116 napisał:

Witam , panowie potrzebuje tarcze i klocki tył do audi s4 b8 2009 rok 

mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem kupic do autka nowe tarcze i klocki na przod, zimmermany pokazuje mi 345mm a innych firm 320mm, czy jesli zaloze zimmermany to potrzeba jakies przerobki robic ze wzgledu na wieksza srednice? czy spokojnie sie zmieszcza?

 

https://www.onlinecarparts.co.uk/zimmermann-7689919.html

https://www.onlinecarparts.co.uk/zimmermann-1738393.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shadow01 napisał:

Witam, chcialem kupic do autka nowe tarcze i klocki na przod, zimmermany pokazuje mi 345mm a innych firm 320mm, czy jesli zaloze zimmermany to potrzeba jakies przerobki robic ze wzgledu na wieksza srednice? czy spokojnie sie zmieszcza?

 

https://www.onlinecarparts.co.uk/zimmermann-7689919.html

https://www.onlinecarparts.co.uk/zimmermann-1738393.html

Kombinujesz ;) Podaj VIN auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmermann jak i każdy inny katalog pokaże Ci 314, 320 oraz 345mm bo takie występowały w tych modelach a skąd producent tarcz/klocków ma wiedzieć co jest w konkretnym Twoim egzemplarzu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czeka mnie wymiana klocków i chciałbym wymienić też tarcze ale nie wiem jakie dokładnie posiadam. VIN mojego autka WAUZZZ8K68A004743 

Jeśli można to doradźcie co założyć dobrego bez jakichś wielkich wydatków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukaniu83 napisał:

Witajcie.

Czeka mnie wymiana klocków i chciałbym wymienić też tarcze ale nie wiem jakie dokładnie posiadam. VIN mojego autka WAUZZZ8K68A004743 

Jeśli można to doradźcie co założyć dobrego bez jakichś wielkich wydatków :)

Tarcze Zimmermann, klocki Ferodo.

Przód masz 320mm, tył 300mm

 

Chcesz wymienić przód czy tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam-Lewian napisał:

Tarcze Zimmermann, klocki Ferodo.

Przód masz 320mm, tył 300mm

 

Chcesz wymienić przód czy tył ?

teraz tylko przód  na wiosne tył bym zrobił i byłby komplet 

a tarcze gładkie perforowane czy jakie polecasz ?

Edytowane przez lukaniu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od stylu jazdy czyli Twoich potrzeb. Jeżeli pod względem skuteczności nie masz zastrzeżeń to standard. Jak wariujesz i brakuje hamulców to wersja Sport i warto pomyśleć o klockach Ferodo DS ale to już się robi wydatek nie mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...