Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej juz S4 wsadzić ???

Np cos takiego (tu akurat S5) :

AUDI S4 tarcza zacisk hamulce przod tyl A4 B8 (4281737145) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDB4050

nr ktore podałeś nie sa oznaczeniem klockow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie, FDB4050 ma mocniejszą mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej juz S4 wsadzić ???

Tak jest sens wymieniać tył i przód gdy potrzebuję tylko przód, zapłacić 3x tyle i mieć emblemat S4, którego i tak nie będzie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o jakieś durnych naklejkach tylko o hamulcach a na forum 345mm określamy jako S4.

Mam zestaw 320mm do sprzedania.

Kolory:

20140511_175513_1_1.jpg

Plus czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedzie wiedział który i co oznacza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedzie wiedział który i co oznacza :grin:

Internet, google i heja. Również na początku nie wiedziałem, trochę poszperałem.... I mam kod 1la( przód, tarcze 320 mm ) i tył 1Kw( tył 288 mm) , nie wiem niestety jakie kody są w B8 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne, z tym ze przypadku grupy VW jeden kod moze odnosic sie do dwoch rozmiarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne, z tym ze przypadku grupy VW jeden kod moze odnosic sie do dwoch rozmiarow.

Nie będę polemizować ze specjalistą. :wink: . Wydawało mi się to jakąś propozycją ten kod, jeżeli kolega nie jest pewien czy ma 312 czy 320 :wink:

---------- Post dopisany at 11:36 ---------- Poprzedni post napisany at 11:35 ----------

Podobne, z tym ze przypadku grupy VW jeden kod moze odnosic sie do dwoch rozmiarow.

Nie będę polemizować ze specjalistą. :wink: . Wydawało mi się to jakąś propozycją ten kod, jeżeli kolega nie jest pewien czy ma 312 czy 320 :wink:

Dzięki za pomoc w moim wątku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1LT = disc brakes, front - chyba zdam się na tego mechanika dopłacę trochę i już będę wiedzieć co mam na przyszłość i koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze zrobisz foto przedniego zacisku i tutaj wjleisz, od razu bedzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamieszczam zdjęcie bo po VIN mam 314mm, mechanik sprawdzał fizycznie i mam większe 320mm (zdziwił się mówił).

2014_06_23_10_53_37.jpg

2014_06_23_10_53_45.jpg

2014_06_23_10_53_51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314 mm Ate, mechanik ma zyebana miarke

320mm ma zacisk TRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem, zakupiłem komplet klocków FDS4044 i jak paczka przyszła okazało się, że klocki nie mają czujnika??!! Wg katalogu wszystko się zgadza, dodam że jeżdżę Allroad'em z 2009 roku 2.0 TFSI. Czy można podpiąć czujnik zużycia klocka hamulcowego 8K0 615 121lub TRW: GIC243 do wspomnianych klocków?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

---------- Post dopisany at 08:58 ---------- Poprzedni post napisany at 08:51 ----------

IMG_1760.jpg

IMG_1759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys wziął ode mnie to byś dostał z czujnikiem a tak Cie pokarało :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe spodziewałem sie, że odpiszesz w ten sposób :) kupiłem od kolegi z forum i przyszły takie. :( stety bądź nie wersja budżet, bez znaczka:) czujnik juz zamówiłem i 135ziko będzie w plecy.

Ps. W ręku nigdy nie miałem czujnika dlatego pytam ale domyślam się, że wpina sie go w to zagłębienie na górze klocka? Będę wdzięczny jeśli potwierdzisz moje przypuszczenia.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te czujniki po 30zl, tak wpina sie w klocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jaki obecnie zestaw polecacie na przód standardowej A4 b8 2.0 Tdi CAGA z czujnikami zużycia?

Jak mniemam są to standardowe 314/25 ?

20140625_080014.jpg

20140625_080029.jpg

Jaki zestaw żeby był zbliżony do standardowego (nie gorszy) z którego jestem zadowolony (wiem że można mieć lepsze ale skoro niczego nie brakuje to po co zmieniać)

Gdzie najlepiej i kupić ? Allegro ? Czy ktoś z forum handluje ?

Tarcze chciałbym wymienić na dniach bo już od kilku miesięcy świeci się ikonka a w lipcu planuję wyjazd do Chorwacji. Klocków zostało jeszcze chyba ze 3mm.

Te które obecnie mam to chyba ATE nie ?

Na allegro znalazłem takie dwa zestawy. Który lepszy ? Czy warto dopłacać do TRW ?

ATE TARCZE+KLOCKI PRZÓD AUDI A4 B8 A5 314MM (4348648909) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ZIMMERMANN TARCZE KLOCKI PRZÓD AUDI A4 B8 A5 314mm (4348255438) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...