Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

@Hohe - dzięki bardzo pomogłeś...

Zrobiłem w Elektrocar a w Raszynie - szybko i w rozsądnych pieniądzach.

@Kotu - u mnie nie działały lewe tylne ale błędy wywalają też oba przednie i klapka paliwa, Karol powiedział że padają wszystkie po kolei i pozostałe też będą do naprawy. To się sprawdza bo kierowcy też czasem już się nie otwierają za pierwszym razem. Może u Ciebie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mała podpowiedź dla wszystkich leniwców którzy nie chcą się babrać rozkręcaniem zamków,tapicerki itp.

Moja metoda: jakikolwiek olej w sprayu (wybór dowolny, najlepiej aby był tłusty)przykładamy końcówkę dyszy (lub słomki)danego oleju do zamka otwartych drzwi i obficie zalewamy olejem(oczywiście bez przesady).Następnie blokujemy drzwi pilotem,podnosimy klamkę i tak samo traktujemy odsłonięte części klamki..

5-10 minut po zabiegu nie powinno być żadnego problemu.

Podobny zabieg zastosowałem kiedy miałem problem z blokowaniem się klucza w stacyjce (trzeba uważać z ilością aplikowanego oleju)...

:kwasny: Niestety wpadłem na ten pomysł kiedy już kupiłem nową stacyjkę.

Edytowane przez marcys001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest ktoś z zielonej góry kto by chciał pomoc z tymi zamkami?

Aktualnie do wymiany kwalifikuje się zamek kierowcy i prawy tylny. No i raz na jakiś czas przypomina się zamek przedni prawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest ktoś z zielonej góry kto by chciał pomoc z tymi zamkami?

Aktualnie do wymiany kwalifikuje się zamek kierowcy i prawy tylny. No i raz na jakiś czas przypomina się zamek przedni prawy.

Cześć,

Generalnie jestem w tygodniu na budowie w ZG, nie mam niestety za bardzo czasu zeby podjechać i pomóc, ale jezeli masz możliwość rozebrania zamka i podjechania drugim autem to mozesz zabrać zamek i podjechać do mnie to mniej wiecej moge Ci pokazać oco chodzi.

Nie jest to nic z czym by Polak sobie nie dał rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LiveCam. Dzięki za chęci. Chcemy znaleźć zamek w dobrej cenie , kupić i wymienić. Najbardziej mnie stresuje wyjęcie zamka i w montowanie nowego.

Jak znajdę w dobrej cenie ten zamek to się odezwę to w tedy mógł bym śmignąć do ciebie po pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem drzwi pasażera z przodu i tylne od kierowcy zaczęły świrować...co się okazało,zanim zaczniecie rozbierać drzwi sprawdŹcie ustawienia centralnego zamka w komputerze MMI...funkcja otwierania drzwi pojedynczo musi być wyłączona: D

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://a4-klub.pl/index.php?/topic/176741-Demontaż-przedniej-tapicerki-drzwi

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Tylko listewke jak zdejmujesz to od strony zamka podwazasz i przesuwasz listewke w stronę zamka .ja jedna uszkodzilem jak chciałem ją wyjąć bez przesuciecia

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie niestety dopadł ten sam problem.. w komputerze wyswietla sie bład 2115 przy tylnych drzwiach prawych i lewych. Jednak nie działaja także drzwi prawe przód. Po otworzeniu zamka z pilota otwiera sie klapa zamek klapki paliwa oraz zamek przednich drzwi kierowcy. Reszte trzeba od środka otworzyć i potem mozna je z zewnatrz otwierać.  Wymieniać zamki czy próbować reanimować jakimiś specyfikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimowac bo nowe kosztuja ok 700zl w serwisie .ja moje rok temu wyjąłem ,odkrecilem srubki i rozszczelnilem zamek i do pełna nalałem kontakt spray i po 20min wydmuchalem i skrecilem i działa bez zarzutu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Reanimowac bo nowe kosztuja ok 700zl /szt
w serwisie .ja moje rok temu wyjąłem ,odkrecilem srubki i rozszczelnilem zamek i do pełna nalałem kontakt spray i po 20min wydmuchalem i skrecilem i działa bez zarzutu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Reanimowac bo nowe kosztuja ok 700zl /szt
w serwisie .ja moje rok temu wyjąłem ,odkrecilem srubki i rozszczelnilem zamek i do pełna nalałem kontakt spray i po 20min wydmuchalem i skrecilem i działa bez zarzutu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link z filmikiem na pewno się przyda, dzięki  

na allegro nówki znajdziesz po 350 zł.  http://allegro.pl/zamek-drzwi-przedni-lewy-audi-a4-b8-i6597410809.html

inne drzwi w tej samej cenie tyle że trzeba zadzwonić do sklepu i zapytać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamki chyba inaczej wyglądały. Zapytaj czy na pewno sa do b8 8k z koncowka A .bo w opisie jest 8j a takie sa do tt

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprawdzał po nr win i podawał że to te. 

Gość sprawdzał po nr win i podawał że to te. Na zdjęciu w ogłoszeniu wygląda całkiem inaczej niż w rzeczywistości jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem problem z zamkiem drzwi kierowcy. Zaczęło się to objawiać przy pierwszych mrozach, trzeba było kilka razy otwierać centralny zanim zamek zaskoczył. 

Rozebralem cały zamek, wyczyściłem i zakonserwowalem preparatem do zabezpieczania styków "Kontakt". Działa do dziś, nawet przy największych mrozach nie było problemu. 

Jednak nie polecam zabiegu osobom, którzy są zupełnymi laikami w tym temacie. Zamek może Wam się rozsypac w rękach, jest tam kilka sprężynek i może być Wam ciężko z powrotem poskładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2014 o 20:37, Lunatyk napisał:

Nie wymieniajcie zamka, miałem to samo w swoim, rozebrałem tapicerkę wyjąłem zamek i porządnie go zlałem spayem "KONTAKT" do urządzeń elektrycznych itp. zaczął działać od razu i działa już sporo, to jest problem z brudem w elektronice, nie wymieniajcie zamka - spróbujcie moją metodę.

Dzieki za sugestie - tez juz od dawna mnie wkurzaja lewe tylne drzwi, chyba je faktycznie wpierw rozbiore i przepryskam :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie działa mi otwieranie zamka od zewnątrz, drzwi lewy tył. Na pewno zamek bo błąd na vagu też jest. Powiedzcie jeżeli moje audi jest z 2009.03 to jakiego zamka szukać z końcówką C czy A?. Według vaga moduł mam Controle module part: 4F0959795N a HW: 8K0959795C

Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie dopadło chyba coś

Zauwazyłem że po zamknieciu auta pilotem dioda mrygnie po czym zapala sie na stałe na jakieś 30sek, wtedy gasnie i mryga cyklicznie tak jak powinna.

Zamki wszystkie się otwieraja itd ale...

W kompie błąd 02115 tylnych lewych . Po skasowaniu i próbie zamknięcia od razu sypie błędem natomiast normalnie zamyka i otwiera ten zamek.

Dodatkowo zauważyłem że czasami przy ryglowaniu automatycznym podczas ruszania słychać brzęknięcie zamków ale nie zapala się dioda.

I to dzieje się nie zawsze natomiast sytuacja z zapalaniem diody po zamknieciu jest praktycznie zawsze.

Czy winny będzie na 100% zamek?

Czy uszkodzony zamek może dawać takie objawy jak zapalająca się na jakies 30sek dioda alarmu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kawowy19 napisał:

Czy winny będzie na 100% zamek?

Czy uszkodzony zamek może dawać takie objawy jak zapalająca się na jakies 30sek dioda alarmu?

Na 100% raczej nikt Ci nie powie, ale objawy masz w 100% typowe.

Zapalająca się na 30 sek. dioda to właśnie sygnalizacja problemu z centralnym zamkiem. Polecam przejrzenie instrukcji pojazdu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...