Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem.  Jakby ktoś potrzebował numer do przednich drzwi 

Prawa strona 8j1837016a

Lewa strona 8j1837015a

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radzio06 napisał:

Znalazłem.  Jakby ktoś potrzebował numer do przednich drzwi 

Prawa strona 8j1837016a

Lewa strona 8j1837015a

Dzięki, akurat tego potrzebowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam dość dziwny problem z otwieraniem drzwi od wewnątrz, kiedy zamknę drzwi z pilota to nie da się otworzyć żadnych drzwi od wewnątrz. Próbowałem używać przycisku zamykania na drzwiach ale on tez jest nie aktywny w tym czasie.

Dodam że zabezpieczenie w drzwiach dla dzieci są odblokowane a problem tyczy wszystkich drzwi 

Czy to jest normalne by osoba która zostanie w aucie np. pod sklepem nie mogła wyjść z auta ?

Czy to jakiś błąd sterownika  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa, przynajmniej u mnie, że po pierwszym zamknięciu pilotem, drzwi od środka są zablokowane, a po drugim można je otworzyć. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem faktycznie dwukrotne naciśniecie  zamykania odblokowuje drzwi od wewnątrz.

Co oznacza jak otworze drzwi później od wewnątrz i się zapala dioda w drzwiach i ciągle świeci ? oraz czy ta osoba może jakoś zamknąć drzwi by znów nikt od zewnątrz nie mógł wejść ?

Najważniejsze pytanie jak nacisnę raz i osoba w środku nie może wyjść i stanie się coś co może zagrażać osobie w środku  np coś się zapali chyba kiepsko rozwiązana opcja z tym zamkiem przez producenta ;\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ty chcesz kogoś zamykać w środku? To jest po to, ze nawek jak ktoś Ci wybije szybę to nie otworzy auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czasem ktoś nie chce gdzieś wyjść a woli by zamknąć drzwi a jak nacisnę raz bo zapomnę o tym ze trzeba dwa razy to osoba uwięziona  

Tak myślę że jak ktoś wybije szybę to już i tak drzwi nie musi otwierać XD

można to jakoś zmienić w kompie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie na taką okoliczność chciałem zamontować drugi przycisk blokowania drzwi, po stronie pasażera. Ale zanim się za to zabrałem, to sprzedałem B8.

Sprawa jest w miarę prosta - kupujesz wiązkę drzwi kierowcy oraz przycisk i klamkę z anglika (albo sam przycisk, a w klamce sam wycinasz dziurę) i podpinasz. Trzeba to też zakodować. Wtedy Ty nie zamykasz z pilota, a osoba na miejscu pasażera może się zamknąć i otworzyć od środka. Gorzej, jeśli siedzi z tyłu.

Ja zazwyczaj po prostu zostawiałem kluczyki osobie siedzącej w aucie, żeby sama mogła zablokować drzwi pilotem i w razie potrzeby również otworzyć.

 

18 godzin temu, Tosiek85 napisał:

Co oznacza jak otworze drzwi później od wewnątrz i się zapala dioda w drzwiach i ciągle świeci ?

Świecąca dioda sygnalizuje problem z którymś zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś sprzedawał komplet klamek, gdzie każda miała przycisk blokady. Może jeszcze gdzieś jest w dziale sprzedam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 13:30, radzio06 napisał:

Znalazłem.  Jakby ktoś potrzebował numer do przednich drzwi 

Prawa strona 8j1837016a

Lewa strona 8j1837015a

Dzięki za numery, ułatwiło to zakup - jak kupiłem z 2014 roku z taureqa - używany w dobrej cenie, mam nadzieję, że w końcu pochodzi taki dłużej niż te z 2008 roku (bo niestety te nowsze różnią się wtyczką). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam problem z centralnym zamkiem mianowicie nie otwiera się u mnie cała prawa strona. Kod błędu to 03282 ale sprawdziłem bezpieczniki i nie znalazłem spalonego. Ktoś ma jakieś sugestie gdzie szukać? Dzięki 

IMG_20190721_193046.jpg.6b9060ec3ed4162f1d8a27b8c856e771.jpg

Screenshot_20190731_054446_com.android.chrome.jpg.9c8f879d381d387b3443be2ae6bd0735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używał takiego „jakotakiego” japońskiego zamiennika? Marki Toshio? Czy nie ma sensu?

Zobacz ofertę: ZAMEK DRZWI PRZÓD LEWY AUDI A4 A5 Q3 Q5 Q7 TT

ZAMEK-DRZWI-PRZOD-LEWY-AUDI-A4-A5-Q3-Q5-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 129 zł - ZAMEK DRZWI PRZÓD LEWY AUDI A4 A5 Q3 Q5 Q7 TT (8581459634)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

rozebrałem swój zamek, styki przeczyszczone, silniczki działają. Jednak po złożeniu mam problem taki, że jak zamknę samochód "na raz" (brak możliwości otwarcia drzwi z zewnątrz i wewnątrz) to po otwarci nadal nie mogę otworzyć samochodu z zewnątrz. Dopiero jak zamknę samochód "na dwa" (tzn. wcisnę zamykanie dwa razy czyli umożliwię otwarcie drzwi od środka) to wtedy jak otworzę samochód z kluczyka, drzwi się otwierają od zewnątrz. 

Nie wiem czy zrozumiale opisałem mój problem :) ogólnie teraz musze za każdym razem dwa razy wciskać przycisk zamknięcia + otwarcie, aby otworzyć drzwi od zewnątrz. 

Miał ktoś może taki przypadek? Czy może źle złożyłem sam zamek? Przy okazji ukręciłem jedną ze śrub mocujących zamek w drzwiach :/ czy możecie mi potwierdzić, że to dobry nr WHT003348?

 

byłbym wdzięczny za info/podpowiedź, bo na razie jeżdżę bez tapicerki :)

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2020 o 11:44, dave_86 napisał:

Cześć,

rozebrałem swój zamek, styki przeczyszczone, silniczki działają. Jednak po złożeniu mam problem taki, że jak zamknę samochód "na raz" (brak możliwości otwarcia drzwi z zewnątrz i wewnątrz) to po otwarci nadal nie mogę otworzyć samochodu z zewnątrz. Dopiero jak zamknę samochód "na dwa" (tzn. wcisnę zamykanie dwa razy czyli umożliwię otwarcie drzwi od środka) to wtedy jak otworzę samochód z kluczyka, drzwi się otwierają od zewnątrz. 

Nie wiem czy zrozumiale opisałem mój problem :) ogólnie teraz musze za każdym razem dwa razy wciskać przycisk zamknięcia + otwarcie, aby otworzyć drzwi od zewnątrz. 

Miał ktoś może taki przypadek? Czy może źle złożyłem sam zamek? Przy okazji ukręciłem jedną ze śrub mocujących zamek w drzwiach :/ czy możecie mi potwierdzić, że to dobry nr WHT003348?

 

byłbym wdzięczny za info/podpowiedź, bo na razie jeżdżę bez tapicerki :)

z góry dzięki

Coś źle zrobiłeś miałem u siebie to samo. Ponownie zarobiłem niby to samo i działało już normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem taki, że prawy tył drzwi nie zamyka drzwi z kluczyka i nawet jak ruszę samochodem to nie zamyka też tych drzwi, alarm oczywiście nie zaskakuje jak zamykam samochód a powinien być dźwięk. Jak myślicie do wymiany jest zamek? Aktualnie jeżdżę na przekręconym przycisku w drzwiach :D Alarm zaskakuje ale otworzyć drzwi z zewnątrz nie można chociaż tyle :D Bo tak to drzwi dla gościa były otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podzielę się swoimi spostrzeżeniami dziś naprawiłem 2 zamki przednie i 1 prawy tyl. Błędy jak wyżej 2115 nie zrozumiały sygnał od wszystkich  drzwi dodatkowo w module konfortu od przednich prawych drzwi błąd 3302 informacja zwrotną stanu zamknięcie drzwi pasazera oraz 3301 informacja zwrotną stanu zamknięcie drzwi kierowcy. Zamki maja 1 silniczek styki poprawione cyna silniczki przeczyszczone. Audi a5 2012 lift. Tylne drzwi naprawione błąd m module tylnych drzwi nie zrozumiały sygnał znikł. Natomiast w przodzie dalej jest problrm. Zamieniłam prawy zamek tyl przód aby wyeliminować problem bo są takie same. Okazuje się  ze nie jest to wina zamka. Zamek z przodu w tyle dziala a tylni w przodzie nie. Teraz pytanie czy moduł konfortu jest źle zakodowany czy może moduł zamka? Nie wiem co poprzedni właściciel robil z autem błędy juz byly zakładałem ze to wina zamków jednak nie. ma ktoś jakis pomysl gdzie szukać dalej problemu?Wrclaguna ty masz duże doświadczenie moze cos poradzisz?

20200521_182908.jpg

20200521_180045.jpg

 

20200520_213305.jpg

20200520_213257.jpg

20200521_144329.jpg

20200520_212902.jpg

Edytowane przez MEGI313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MEGI313 napisał:

Problem rozwiązany. Ale widzę że temat tabu.

Co było? Kabel w przelocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie drzwi bajt2 bit0 byl odznaczony A powinien być zaznaczony przynajmniej u mnie. Ponad się z tym botem jeśli zamki masz dobre A błąd dalej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...