Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jakiś czas temu zauważyłem, że występuje u mnie problem z ryglowaniem tylnych drzwi. Czasami po otwarciu auta z pilota, drzwi te nie dają się otworzyć od zewnątrz. Muszę wtedy użyć klamki w środku i potem już jest wszystko normalnie - mogę je zamykać i otwierać z zewnątrz.
Zauważyłem też, że po takim otwarciu tych drzwi od środka, po ruszeniu autem jest problem z automatycznym zaryglowaniem wszystkich drzwi. Niby po przekroczeniu 15km/h jest dźwięk blokowania, ale diodka na przycisku się nie zapala. Po zatrzymaniu i kolejnym ruszeniu drzwi próbują się ryglować ponownie - efekt ten sam.

Cały czas powraca mi też błąd sterownika tych drzwi:

Adres 62: Drzwi tylne lewe (J388) Plik etykiet: 8K0-959-795.clb
Oznaczenie elementu SW: 8K0 959 795 A HW: 8K0 959 795 A
Komponent: TSG HL H06 0170
Weryfikacja: Numer seryjny: 0000100163105
Kodowanie: 010002204000210001
Kod serwisu: WSC 06335 000 00000
VCID: 408FA1BDD3179A1ED43-8015

Znaleziono 1 błąd:
02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka
008 - Niezrozumiały sygnał
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01101000
Priorytet błędu: 3
Częstość błędu: 75
Wew.licznik błędów: 210
Przebieg: 87593 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2013.12.17
Czas: 20:10:56

Macie jakieś pomysły co to może być?


 

26131_smallest_14239288731072743194.jpg
WWW.AUDI4EVER.COM

Hallo! Fahrertür meines 8K2 hat nach 6 Jahren angefangen zu spinnen. Ich habe im NET gefunden, dass es ein häufiges Problem ist. Die Fahrertür war mindestens 1 mal am Tag nicht nach Betätigung der...

UWAGA!

Zawsze należy zakładać wszystkie spinki tapicerki drzwi. Pozostawienie dziury może spowodować, że podczas zderzenia nie zostanie aktywowany czujnik ciśnieniowy zamontowany w drzwiach, przez co mogą nie wystrzelić poduszki powietrzne! Spinki właśnie w tym celu są dodatkowo uszczelniane gumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem za jakiś czas założyć sobie lampki ostrzegawcze, może od razu spróbuję to zrobić. Dzięki za sugestię.

A możliwe że to np. jakaś kostka nie łączy na którymś pinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny przypadek gdzie przez jakiś czas dobrze działają drzw a nieraz nie chcą się otworzyć więc tylko od środka mogę je otworzyć i wtedy przy sprawdzaniu VCDS wyskakuje mi błąd sterownika. Pomyślałem ze może jednak zanim wymienie sterownik to rozbiorę i sprawdze może gdzieś na kostce jest luz.

czy ma ktoś może schemat jak rozebrać tylnie lewe drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na ten temat: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-demonta-przedniej-tapicerki-drzwi-216816/

Co prawda dotyczy on tapicerki przednich drzwi, ale z tylnymi trzeba postępować analogicznie. Polecam wcześniej zaopatrzyć się w zapasowe spinki tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uwazac aby nie polamac uchwytow spinek ktore sa na stale przymocowane do tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w tylnych lewych drzwiach. Pomogła wymiana zamka, w ASO to samo mi zdiagnozowali. Koszt zamka w ASO ~750 pln, na allegro ~ 150 pln. Da radę zrobić samemu, ale potrzebny jest klucz spline (nie pamietam rozmiaru) do odkręcenia zamka. no i jest zabawa ze zdejmowaniem tapicerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniajcie zamka, miałem to samo w swoim, rozebrałem tapicerkę wyjąłem zamek i porządnie go zlałem spayem "KONTAKT" do urządzeń elektrycznych itp. zaczął działać od razu i działa już sporo, to jest problem z brudem w elektronice, nie wymieniajcie zamka - spróbujcie moją metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na innych forach pisałi też że takie problem występują prze słabym AKU. U mnie tez było podobnie z prawymi tył. Rozręciłem, czyściłem i było OK. W międzyczasie ładowałem też aku, więc nie wiem co pomogło. Teraz problem powrócił, a aku był słaby bo długo stał. Zobaczę jak doładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sterownik i mam zamiar wymienić ale zapytam żeby się upewnić co do kodowania czy wystarczy zebym ze starego sterownika przepisał tylko- posłużę się przykładem mojego kolegi z pierwszego posta "Kodowanie: 010002204000210001" ? i wcisnął zakoduj? czy wymagane jest wpisywanie innych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterowniki są takie same, to skopiowanie kodowania ze starego do nowego jest najlepszym pomysłem.

Ja przy wymianie sterowników przednich drzwi, zamiast skopiować kodowanie ze starych, po prostu pozaznaczałem opcje. Efekt był taki, że w różnych sterownikach całego auta (np. silnika) zaczęły się logować jakieś błędy. Od tamtej pory tylko kopiowanie + ew. jakieś dodatkowe kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem sterownik ale jest to samo ;( może ma ktoś jakieś sugestie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem, a mianowicie gdy otwieram drzwi z pilota to drzwi kierowcy nie zawsze chcą się otworzyć!!! Wtedy albo się bawię kilkanaście sekund OTWÓRZ, ZAMKNIJ, OTWÓRZ.... i wtedy załapie albo wyciągam grot z kluczyka i jak za starych czasów kluczykiem :facepalm: Jeśli chodzi o inne drzwi to jest OK. Może ktoś z forumowiczów miał w/w problem??? Proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dokładnie takie same objawy. Czytałem trochę na angielskich forach i czasami pomaga, naprzemienne zamykanie / otwieranie pilotem oraz zamykanie / otwieranie ręcznie drzwi. Podobno zamek czasami się rozkalibrowuje i takie zamykanie / otwieranie pomaga wrócić mu do normy... Próbowałem u siebie ok. 10 razy zamykanie / otwieranie ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

Wszelki uwagi mile widziane ;-) Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Właśnie jestem świeżo po rozwiązaniu tego problemu. U mnie w okresie wiosennym, letnim i wczesnojesiennym zamek działał bez problemu, jednak jak zrobi się zimno problem od razu występuje.

Najpierw trzeba ze 2 razy próbować zamykać i otwierać - to pomaga tylko na jakiś czas. Potem już zamek przestaje w ogóle otwierać się po użyciu pilota.

Postanowiłem rozebrać drzwi i wyjąć zamek i spróbowac go zreanimować. Uwaga rozebranie tapicerki drzwi trzeba zrobić umiejętnie bo pourywa się kołki mocujące - jest potzrebne specjalne narzędzie - filmiki na YouTube pokazujące jak to zrobić zwykłym śróbokrętem to jakaś ściema - jest to metoda beznadziejna.

Po wyjęciu zamka i rozebraniu go na części pierwsze okazało się, że wszystkie mikrostyczniki oraz mechanizmy działają ok. Problem to jeden z silniczków napędowych zamka - spalił się.

Nie potrafiłem odnaleźć takiego silniczka więc kupiłem używany zamek i teraz jest ok.

Nalezy pamiętać, że założenie zamka wymaga wyjęcia dodatkowo wkładki obok klamki.

Zajęło mi to ponad 2 godziny, ale robiłem to pierwszy raz i nie jestem mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!!! przynajmniej mam taką nadzieję :decayed: u mnie problem był ze strony mechanicznej (zatarty mechanizm do otwierania drzwi od zewnątrz) . Rozkręciłem zamek i nasmarowałem go ponownie, na chwilę obecną po 300 Krotnym otwarciu i ponownym zamknięciu :kox: działa ok. czas na naprawę ok 2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z centralnym zamkiem mianowicie po otworzeniu samochodu z pilota nie zawsze otwierają sie drzwi kierowcy. Problem nie leży w klamce ponieważ po otwarciu samochodu kluczykiem serwisowym klamka działa poprawnie. Miał ktoś kiedys taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego. Wpierw wymontuj zamek i sprawdź cały wewnętrzny mechanizm. u mnie wystarczyło tylko przeczyścić i przesmarować, już czwarty dzień hula na tip top :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...