Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiertarka z udarem - HITLI, MAKITA ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

100 x wolałbym używkę hilti TE2, niż tą nową makitę z ostaniego linku z walizką :facepalm:

Kolega chce kupić wiertarkę udarową a Ty proponujesz młotowiertarkę :facepalm:. Do wiercenia dziurek w ścianie na pewno lepsza, może nie 100x ale zdecydowanie lepsza :wink:. Wiertarka udarowa jest zdecydowanie bardziej uniwersalna, młotowiertarka to urządzenie bardziej specjalistyczne, typowo budowlane, chyba mam rację prawda?.

:facepalm: to że ktoś nadał nazwę na aukcji młotowiertarka , wcale nie oznacza że tam jest udar ( młot)

TE2 posiada funkcję - wiercenia bez udaru oraz typowego wiercenia z udarem ( funkcji młota /samego udaru brak )

Wiem jak to wygląda w tym modelu Kolego, trochę tego typu narzędzi, Hilti czy Milwaukee-bardzo trwałe zresztą- mamy w firmie. :wink:. Mi chodzi o coś innego, większość forumowiczów w dalszym ciągu poleca urządzenia na sds-a. Sama zasada działania tego rozwiązania powoduje że nie jest to urządzenie do precyzyjnych wierceń (o ile można tak mówić stosując wiertarki ręczne :wink:) a Kolega zakładający temat nie napisał że będzie remontował mieszkanie (wogóle nie napisał do czego chce sprzęt), być może będzie głównie wiercił otworki w płaskownikach stalowych i skręcał np ogrodzenie :decayed:. Jak sądzisz, które urządzenie lepiej się sprawdzi?

Może Kolega cabanmat sprecyzuje do czego potrzebuje narzędzie i wtedy coś doradzimy wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najważniejsze nie wiemy , do czego ta wiertarka służyć ?

Obrazek dla teściowej .

Czy demolka u szwagra w łazience .

A może dziureczki w plexi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarko-wynalazki 10000 obr i funkcja udaru ... D można sobie tym podetrzeć jak i każda inną z mechanicznym udarem - w zasadzie tylko młotowiertarka się sprawdzi, i bankowo funkcja kucia się przyda.

Jak by chciał zwykłą wiertarkę to by się nawet nas nie pytał o zdanie.

Używam Boscha GBH 2-28 DV i mogę spokojnie go polecić - jeśli nie potrzeba takiej mocy lub trochę tańszej to GBH 2-26. I jeszcze jedno, wg mnie nie warto się interesować GBH 2-28 DFV - która ma wymienną końcówkę na uchwyt pod wiertła walcowe - wiertarka wówczas jest jeszcze droższa o 100-200 zł ale obawiał bym się o trwałość tego rozwiązania (udar tam nieźle tłucze) - do sporadycznego wiercenia wiertłem walcowym lepiej kupić uchwyt-przejściówkę z SDS na walcowe wiertła za 30-70 zł.

Boscha da się kupić w standardowej walizce ale też w L-box - bardzo fajny system, mam dwie sztuki i fajnie się je przechowuje czy przenosi/przewozi.

A jeśli kolega nie chce przepłacać to naprawdę warto rozważyć "marketowego" chińczyka - w domowych warunkach spokojnie na siebie zapracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarko-wynalazki 10000 obr i funkcja udaru ... D można sobie tym podetrzeć jak i każda inną z mechanicznym udarem - w zasadzie tylko młotowiertarka się sprawdzi, i bankowo funkcja kucia się przyda.

Jak by chciał zwykłą wiertarkę to by się nawet nas nie pytał o zdanie.

Używam Boscha GBH 2-28 DV i mogę spokojnie go polecić - jeśli nie potrzeba takiej mocy lub trochę tańszej to GBH 2-26. I jeszcze jedno, wg mnie nie warto się interesować GBH 2-28 DFV - która ma wymienną końcówkę na uchwyt pod wiertła walcowe - wiertarka wówczas jest jeszcze droższa o 100-200 zł ale obawiał bym się o trwałość tego rozwiązania (udar tam nieźle tłucze) - do sporadycznego wiercenia wiertłem walcowym lepiej kupić uchwyt-przejściówkę z SDS na walcowe wiertła za 30-70 zł.

Boscha da się kupić w standardowej walizce ale też w L-box - bardzo fajny system, mam dwie sztuki i fajnie się je przechowuje czy przenosi/przewozi.

A jeśli kolega nie chce przepłacać to naprawdę warto rozważyć "marketowego" chińczyka - w domowych warunkach spokojnie na siebie zapracuje.

:facepalm:

Ja jednak zdecydowanie polecam wiertarki z wymiennym uchwytem. Z taką przejsciówką to wiertło lata jak żyd po pustym sklepie. Jak ma sie SDS-s to nie kupuje sie wierteł do betonu walcowych, a uchwyt można w domowych warunkach użyć do wierteł do metalu, drewna bądź namieszania kibla gipsu. Zdecydowanie dołożył bym 100-200 do tego rozwiązania niż 150 za L-boxa.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam za wiertarkami. Myślę miedzy Boschem a Makitą. Dzięki za porady. Chyba wezmę niebieskiego Boscha. Właśnie w przedziale 500 - 700 choć wybór jest spory ale może GBH 2-26.

A wybierając między wiertarką udarową a młotowiertarką to co polecacie?

Wiertarka udarowa nie ma funkcji kłucia a młotowiertarka z kłuciem tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Makite. W czwartek podam model.

Pytałem się wuja który robi w "remontach" w Anglii to ma wiertareczki Makity i DeWalt'a. Obie marki polecał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam za wiertarkami. Myślę miedzy Boschem a Makitą. Dzięki za porady. Chyba wezmę niebieskiego Boscha. Właśnie w przedziale 500 - 700 choć wybór jest spory ale może GBH 2-26.

A wybierając między wiertarką udarową a młotowiertarką to co polecacie?

Wiertarka udarowa nie ma funkcji kłucia a młotowiertarka z kłuciem tak?

2-26 bardzo dobry wybor... tylko ze stalym uchwytem.

Wierz mi funkcie kucia wykorzystasz. .. nawet w a4-ce ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat młotowiertarki powrócił.

Wytypowałem te 2 modele:

Makita HR2470 http://www.makita.pl/prod/mloto_wiertarka_z_opcja_kucia_hr2470-59-11.html

Bosch GBH 2-28 DV http://www.bosch-professional.com/pl/pl/rotary-hammer-with-sds-plus-gbh-2-28-dv-131445-0611267101.html

Co wybrać? Nic nie pisze czy mają udar pneumatyczny.

I czy polecacie kupowanie w Castoramie takiego sprzętu?

Edytowane przez mlodyabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mloto-wiertarka-hr2810-makita-gratisy-wys-0zl-i5915764682.html ja mam taką od 6 lat ,lekko nie ma ,chodzi jak nowa,wygodna i nie jest ciężka,nie wiem do czego ci jest potrzebna ,ale sporo lepsza od hr2470,tyle że cenowo prawie 2x drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytku domowego raczej aż takiej nie potrzebuję.

A te, które pokazałem to co myślicie? I czy ta makita ma udar pneumatyczny bo nigdzie o tym nie piszą.

Edytowane przez mlodyabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...