Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K


Lukasz-85

Rekomendowane odpowiedzi

bledy w navi i liczniku jakies sa?


masz albo żle podpięte musisz pokombinować z zamienianiem lub sam tmc jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


bledy w navi i liczniku jakies sa?

Żadnych


lub sam tmc jest uszkodzony

To obstawiam właśnie



masz albo żle podpięte

Nie ma opcji, sprawdzałem 6 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje

Posiadam RNS-D z kiera multi czteroramienna.... wszystko niby jest tuner TMC, podswietlenie kiery działa, dzien/noc tez reaguje zmiana koloru wyswietlacza, gps łapie sygnał i jest z nim ok... teraz o tym co nie działa...

-przyciski na kierownicy nie działaja tylko podswietlenie (przez VCDS aktywuja sie)

-na FIS tez nie pokazuje nic z radia

-radio bardzo słabo odbiera

-po wcisnieciu AS i strzałki w dół wyskakuje lista tzn. tuner tmc, gps itp i wszedzie tylko NO CODE albo NO CONNECTING

-nie moge zakodowac zegarów na kanale 60 i 61 wyskakuje ERROR.... tylko kanał 62 przestwił sie prawidłowo

Dodam ze wchodzac w VCDS w licznik Component wyswietla mi KOMBI+ WEGFAHRS..... mam rozumiec ze jak mam sedan to powinno byc sedan??? Czyli ktos wsadził licznik z Avant-a????

Edytowane przez Marecki1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi to zegary nie ma roznicy czy avant czy sedan zegar jest ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nie działajacej kiery multi i braku wyswietlania komunikatów na FIS to co jeszcze moge sprawdzic???

Wyjac RNS-D i sprawdzic czy wszystko podpiete??? Mozliwe zeby nie było podpiete np. TMC do navi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie ? błędy ? połączenia elektryczne ? to wszystko do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błedy:


01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)


49-00 - No Communications



01304 - Radio

49-00 - No Communications


Nie moge zakodowac zegarów na kanale 60 i 61, jak probuje wyskakuje ERROR



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak komunikacji sprawdź połączenia elektryczne i tmc oraz bezpieczniki w błędach ewidentnie widac brak komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna jakos sprawdzic TMC czy sprawne???

Połaczenia to przy kierownicy kostki, przy tmc kostki i navi mam rozumiec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie połączenia ale obstawiam uszkodzony tmc bo info w błędzie jest brak komunikacji więc tak jak napisałem albo łącza albo tmc zasilanie tmc tez do sprawdzenia

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem połaczenia w kierownicy wszystko ok, w tmc tez spiete i same navi tez podpiete wyglada wszystko ok....

zrobiłem test kiery multi poprzez VCDS i przyciski aktywuja sie czyli kodowanie chyba jest ok

jutro jeszcze sprawdze te zasilanie TMC, jezeli bedzie na wtyczce zasilanie to chyba tylko


ale obstawiam uszkodzony tmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciski aktywują się bo vag wymusza to a kodowanie moze byc i tak złe to ze działają z wymuszenia nie ma nic wspólnego z prawidłowym kodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko , zakupiłem tuner TMc 8E0919895B do navi rns Dx i problem lezy wtym ze niemam pojecia jak zrobic kodowanie tego tunera zeby wyswietlało RDS radia na fisie , moze mi pomozecie i napiszecie co i gdzie trza zrobic zeby to info działało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, Pany nie mogę się połączyć VAG Comem z moim RNS-D.
Chciałem się połączyć żeby zakodować głośniki na przód bo jest aktualnie pod Bose i przód mi nie gra.
Ma ktos jakieś pomysły?
 

Edytowane przez Brzeziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 90% brakiem łączności z navi jest niepodłączony przewód k-line. Poprzednie radio jakie było, komunikowało się z vag ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odkopię temat. Potrzebował bym waszej pomocy w temacie TMC. Po uruchomieniu radia pojawia się błąd TMC.  

1. W którym dokładnie miejscu w sedanie znajduje się moduł TMC? - mam audi a4 b6 z roku 2004 - navigacja RNS-D 8e0 035192 b. Wcześniej już rozbierałem osłonę pod kierownicą i z wyszukanych informacji w internecie nigdzie nie udało mi się namierzyć u mnie tunera - wnioskuję, że go nie było od momentu jak zakupiłem samochód.

2. Czy ktoś może powiedzieć z jakim numerem mam szukać modułu?

3. Wszędzie pojawia się jeszcze informacja o wiązce: ktoś może posiada nr. tej wiązki?

Z góry dzięki za pomoc w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...