Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niebieskie lusterka


Gość lenin

Rekomendowane odpowiedzi

przedewszystkim mniejszy efekt razenia kierowcy, tylko ze jeszcze sa rozne odmiany tych niebieskich wypukle, plaskie, samosciemniające :D

no i ladnie niebiesciutkie wygladaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to małe lewe lusterko jest bardzo dobre ja to bym sobie jeszcze i prawe takie założył jak by takie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to małe lewe lusterko jest bardzo dobre ja to bym sobie jeszcze i prawe takie założył jak by takie było

Chyba na odwrót :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to małe lewe lusterko jest bardzo dobre ja to bym sobie jeszcze i prawe takie założył jak by takie było

To małe jest tragiczne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to małe lewe lusterko jest bardzo dobre ja to bym sobie jeszcze i prawe takie założył jak by takie było

To małe jest tragiczne :mrgreen:

Dlatego w końcu zrezygnowali z tego wynalazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziełem gdzieś na amerykańskich stronach jak koleś zakładał normalne lustro po pprawej stronie i wyglądało znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kitu z Tym lusterkiem-beznadziejny pomysł moim zdaniem,każdy sie mnie pyta -A dlaczego takie małe, a po co??Ale fakt że da sie przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kitu z Tym lusterkiem-beznadziejny pomysł moim zdaniem,każdy sie mnie pyta -A dlaczego takie małe, a po co??Ale fakt że da sie przyzwyczaić :)

To jak się będą pytać to powiedz , że z takim małym lusterkiem prędkość maksymalna wynosi o 30km więcej niż z dużym.Wtedy sami sobie zmienią na małe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obowiazkowo wzrasta liczba koników o 20 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obowiazkowo wzrasta liczba koników o 20 :mrgreen:

jednocześnie spada zużycie paliwa o 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to małe lusterko wcale nie przeszkadza ;) Domyślam się, że chodziło o zmniejszenie oporów powietrza ;) ale jak widać wrócili do równych lusterek.

Co do rozmiaru i widoczności to rozmiar nie musi mieć kolosalnego wpływu na widoczność - bo każde oryginalne lusterko po stronie pasażera troche oddala więc miesci się na nim więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy do A4 B5 FL szły tylko i wyłącznie lusterka ze szkłami w kolorze niebieskim? Zastanawiam się, gdyż moje wkłady w lusterkach całkowicie skorodowały i wymiana ich stała się kosztowną koniecznością. Lusterko prawe (po str. pasażera) miałem oryginalnie niebieskie, sferyczne, podgrzewane z termostatem sterującym załączaniem się grzania w zależności od temp. zewn. - o numerze 8D1 57 536 C. Generalnie problem w tym, że nie ma takich zamienników (tzn. żaden zamiennik nie był wyposażony w termostat). Dostałem jednak w jednym ze sklepów używkę oryginalną z numerem seryjnym takim samym jak powyżej, tylko że lusterko to nie było w kolorze niebieskim, tylko szarym/srebrnym/chrom. Czy występowały obie te opcje (niebieski lub chrom/szary) czy tylko niebieskie szły? Bo zastanawiam się czy nie kupiłem jakiegoś poprzeklejanego badziewia za cenę zbliżoną do ASO...

---------- Post dopisany at 16:26 ---------- Poprzedni post napisany at 15:21 ----------

Jeszcze ilustracje:

Zdj. 1 - porównanie to co było (góra) z tym co kupiłem (dół):

szkla.jpg

Zdj. 2 - lusterko lewe (kierowcy) - takie teraz muszę kupić ale w nowym kolorze:

image001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy do A4 B5 FL szły tylko i wyłącznie lusterka ze szkłami w kolorze niebieskim? Zastanawiam się, gdyż moje wkłady w lusterkach całkowicie skorodowały i wymiana ich stała się kosztowną koniecznością. Lusterko prawe (po str. pasażera) miałem oryginalnie niebieskie, sferyczne, podgrzewane z termostatem sterującym załączaniem się grzania w zależności od temp. zewn. - o numerze 8D1 57 536 C. Generalnie problem w tym, że nie ma takich zamienników (tzn. żaden zamiennik nie był wyposażony w termostat). Dostałem jednak w jednym ze sklepów używkę oryginalną z numerem seryjnym takim samym jak powyżej, tylko że lusterko to nie było w kolorze niebieskim, tylko szarym/srebrnym/chrom. Czy występowały obie te opcje (niebieski lub chrom/szary) czy tylko niebieskie szły? Bo zastanawiam się czy nie kupiłem jakiegoś poprzeklejanego badziewia za cenę zbliżoną do ASO...

---------- Post dopisany at 16:26 ---------- Poprzedni post napisany at 15:21 ----------

Jeszcze ilustracje:

Zdj. 1 - porównanie to co było (góra) z tym co kupiłem (dół):

http://s24.postimg.org/s0vrc7v41/szkla.jpg

Zdj. 2 - lusterko lewe (kierowcy) - takie teraz muszę kupić ale w nowym kolorze:

http://s13.postimg.org/qk9yji0n7/image001.jpg

ales odkopal dinozaura...

nie wiem czy byly niebieskie i zwykle, ale z tego co mowisz byly rozne wersje lusterek.

Ja sam kupowalem nowe wklady, niebieskie, asferyczne i sferyczne z termostatem u tego goscia z tej aukcji - AUDI A4 WKLAD SZKLO LUSTERKA LUSTERKO 1999-01 PODG (3354911329) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, muszę nagrodzić
ales odkopal dinozaura...

Nagrodę przyjmuję, na zimę jak znalazł :gicior: Latka lecą, zobaczycie jak się w temacie postów posypie, bo co raz więcej ludzi będzie się skarżyć na te felerne w naszych autach (niestety) lusterka. Już nawet niedzielnym kierowcom, co to auta wyprowadzają z garażu tylko w ładną pogodę zaczyna wyłazić gangrena :cwaniak:, znam takie przypadki, rocznik 1997. Niby jeszcze malutko, to dopiero dwie maluteńkie kropeczki, ale jak już korozja lusterka się zacznie to każdej zimy przyrasta lawinowo. W zeszłym roku jeszcze coś widziałem w lusterkach, teraz już niewiele...

Do rzeczy:

nie wiem czy były niebieskie i zwykle, ale z tego co mowisz byly rozne wersje lusterek

Wydaje mi się, że ten odcień, co ja kupiłem nie to nie są szkła "zwykłe". One nie są białe/bezbarwne, ale uderzają w delikatny fiolet/wrzos. Przyjrzyjcie się. Poza tym obejrzałem je dokładnie i nie ma na nich ani śladu, ani grama zardzewiałego. Podejrzewam, że sprzedano mi lusterko od B6, albo od wydanej po 2001 roku A6 C5. Obok numeru seryjnego była nalepka z treścią "43/01"... coś jest na rzeczy. Może kiedy wreszcie Niemcy skapnęli się, że wypuszczają wadliwe lusterka zmienili niebieskie na właśnie takie grafity pozbawione wady znanej z niebieskich. Dzwoniłem do ASO to nie potrafią wytłumaczyć jakie kolory szły do A4 B5 FL w montażowni. Czasem w ASO odnosi się wrażenie, że to są bardziej handlowcy niż wybitni znawcy tematu.

Jeden z allegrowych sprzedawców na to pytanie odpisał mi tak:

"tak po prawdzie to audi montowała oryginalnie szkła zarówno niebieskie jak i srebrne, akurat nie w modelu z lat `99-`01, ale w tych po roku 2001 a dokładnie w A6 C5, najpierw były niebieskie, a potem im się odmieniło i fabryka montowała srebrne, czyli można powiedzieć, że wkłady srebrne są stosowane w nowszych rocznikach niż te niebieskie."

Ja sam kupowalem nowe wklady, niebieskie, asferyczne i sferyczne z termostatem u tego goscia z tej aukcji - AUDI A4 WKLAD SZKLO LUSTERKA LUSTERKO 1999-01 PODG (3354911329) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Dzwoniłem do tego gościa, bo byłem wczoraj w Bydgoszczy, skąd miałem do niego 20 km więc gdyby miał to, czego szukałem to podjechałbym sobie do niego po te wkłady, ale jak stwierdził - "sprzedaje zamienniki, a zamienniki są bez termostatów i lusterka grzeją cały czas" - więc nie pojechałem.

Poza tym to, co Ty kupiłeś na prawą stronę (pasażera) to wkład lusterka dużego. A ja potrzebowałem tego małego. Małego lusterka sferycznego grzanego z termostatem na prawą stronę do A4 B5 FL nie znajdziesz na całym allegro. :confused4: Lewe asferyczne jest. Prawego małego za diabła nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...