Skocz do zawartości
IGNOROWANY

woda, dziwna sytuacja


sebero

Rekomendowane odpowiedzi

witam wiem że było już parę podobnych tematów ale w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi. W skrócie audi a4 b5 1.6 97r, samochód posiadam jakoś od 1,5 roku i nigdy nie działało w nim ogrzewanie, zima nie zima jaką bym temperaturę nie nastawił zawsze było zimno, słychać że silniczek chodzi coś tam wiało ale nigdy ciepłego powietrze, jakieś 3 tygodnie temu, jedziemy w dłuższą trasę i jak zawsze po pewnym czasie zaczęła pojawiać się para, wiec żeby jakoś to wyrównać nastawiłem nawiew na szybę, otwarłem okno i ku mojemu zdziwieniu pojawiło się z znikąd ciepłe powietrze. wszystko pięknie przyszły ulewy i pojawił się problem, powódź za fotelem kierowcy, woda dosięgała aż do prowadnicy fotela. przez kilka dni szmata i wyciskanie na bieżąco, pierwsze co się rzuciło na myśl że gdzieś mi po słupku leci albo pod drzwiami. samochód poddałem próbie wody dosyć długo polewany i w środku zero oznak wody. dziś w akcie desperacji musiałem już wyciąć część wykładziny z tyłu na całej długości, woda zaczynała śmierdzieć, zero ujścia ani możliwości wysuszenia.

i znalazłem chyba winowajcę całego zamieszania zamieszczam zdjęcie i może mi ktoś powie co to jest?? wydaje mi się że coś od ogrzewania, nawiew na nogi z tyłu ale z tego miejsca prawdopodobnie leci woda, bo jest to całe mokre i czyste w przeciwieństwie do drugiej strony.

131907bc8a2afe42m.jpg

co to może być bo już mi brak sił do całej tej sprawy, jeszcze zaczyna być wilgotno pod nogami kierowcy. odpływy mam okey bo dzisiaj sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 jest tak skonstruowana że woda leci z przodu i przemieszcza się na tył, w większości przypadków. Jeżeli kanały są drożne, to w większości leci jeszcze z nagrzewnicy (ubytki w układzie chłodzenia) lub z klimy. Z Twojej wypowiedzi rozumiem że mokro robi się tylko jak pada, więc nieszczelność dotyczy raczej złego montaży przedniej szyby lub tylnej (rdzy ??), niedrożnych kanałów odpływowych z szyberdachu. Uszczelek w drzwiach raczej bym nie obstawiał, audi ma taką konstrukcję że nawet przy pękniętej uszczelce lub nie dolegającej woda spływa na próg i na zewnątrz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze już trochę pomieszałem niezrozumiale;) na początku myślałem że to od deszczu coś ale ta opcje już wykluczyłem, została jedynie możliwość z nagrzewnicą lub kanały od szyberdachu, chociaż bardziej wydaje mi się że jest coś od nagrzewnicy bo wczesniej jak nie było ciepłego powietrza to nawet kropelki nie było wewnątrz samochodu;/ tylko co może być z ta nagrzewnica że aż tyle tej wody?? a nie ubywa mi wogóle płynu chłodzącego wiec niby jedno wyklucza drugie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź skrzynkę bezpieczników mi tam leciała woda i dopływała aż do tyłu :) a jak nie tam to grodź gdzie aku jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta grodź gdzie jest aku, czyściutko wszystkie śmieci i liście z 97;) już poszły out więc tutaj też będzie okey, a przy skrzynce w którym miejscu szukać gdzieś od strony drzwi bardziej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przelatuje przez obudowę komputera później przez bezpieczniki, ale jak masz odpływy ok to nie to. Jak nie od deszczu i nie od układu chłodzenia to nic więcej oprócz klimy nie może ci lecieć. Przy czym od klimy to była by strona pasażera.

To co opisujesz to nie jest możliwe. Woda nie bierze się z powietrza. Musi wlatywać albo z zewnątrz albo z układu chłodniczego.

Jeżeli z zewnątrz to przyczyną są kanały pod aku i wtedy woda wlatuje poprzez skrzyknę ECU przelatuje w okolicy bezpieczników do podłogi i dalej na tył, lub nieszczelność szyb w tym szyberdachu

Jeżeli bierze się z układu auta to masz dwie możliwości albo nagrzewnica puściła (dużo wody i ubytki w płynie chłodniczym), albo klima skrapla się i nie odpływa z rurek przez odpływ (mało wody i na miejscu pasażera, dalej raczej nie poleci)

Ta opcja raczej mało prawdopodobna w audi ale kto wie. Może masz przerdzewiałe nadkole i wali do środka spod kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze pod autem - czy masz wszystkie korki na swoim miejscu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo tak że sciana grodziowa pod komputerem byla pogieta i jakis pacan sylikonu nawalil niestety to nie pomoglo musiałem prostować scianke i dorobić uszczelke i rowniez z filtrem pyłkowym było to sama i brak pokrywy tegoż filtra dorobiłem własne wiec zajrzyj pod podszybie i sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...