Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 1.8 TFSI bierze olej


Arczi36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z remontem silnika 1.8 tfsi cdhb.

Zrobione pierścienie, remont głowicy, wymieniona odma, regeneracja turbosprężarek, nowy rozrząd, kilka innych rzeczy których teraz nie pamiętam. Koszt wszystkiego to 8000 PLN. Przejechałem 20 000km, bez poboru oleju. A teraz znowu zaczął 1l na 1000km, sprawdzałem turbo ok, sprawdziłem odmę ok. Wykręciłem świece, całe osmolone. Mam kamerę więc chciałem zobaczyć jak jest w komorze. Wszystkie czarne jak węgiel. Mam dość tego cholernego samochodu, i nigdy więcej nie kupię żadnego VW. Nie wiem czy to wina mechanika, czy po prostu te silniki nie da się naprawić na dłuższą metę. 

Nie mam zamiaru więcej inwestować w ten samochód i silnik, bo wiem że to puszka pandory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1/28/2018 o 07:58, Popek113 napisał:

Witam wszystkich. 

Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z remontem silnika 1.8 tfsi cdhb.

Zrobione pierścienie, remont głowicy, wymieniona odma, regeneracja turbosprężarek, nowy rozrząd, kilka innych rzeczy których teraz nie pamiętam. Koszt wszystkiego to 8000 PLN. Przejechałem 20 000km, bez poboru oleju. A teraz znowu zaczął 1l na 1000km, sprawdzałem turbo ok, sprawdziłem odmę ok. Wykręciłem świece, całe osmolone. Mam kamerę więc chciałem zobaczyć jak jest w komorze. Wszystkie czarne jak węgiel. Mam dość tego cholernego samochodu, i nigdy więcej nie kupię żadnego VW. Nie wiem czy to wina mechanika, czy po prostu te silniki nie da się naprawić na dłuższą metę. 

Nie mam zamiaru więcej inwestować w ten samochód i silnik, bo wiem że to puszka pandory. 

No nie fajnie. Ja od remontu u kixi4 przejechałem 20k km i pobór oleju jest w normie. Dokładniej mówiąc jak nie jeżdżę do odcinki to nie bierze oleju prawie wcale. Jak mu kopnę raz na jakiś czas żeby nie zapomniał jak się rozpędzać sprawnie to niewiele - nadal jedak nie zejdzie poniżej połowy miary na MMI więc dolewać nie muszę.

Zaraz po remoncie u Michała zrobiłem chipa z 160 > 205 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam caly czas kontakt z klientami ktorzy zrobili juz od remontu 80-90tys km i jest ok, u popek113 wydaje mi sie ze ktos zastosowal zle pierscienie i poprostu przestaly spelniac swoje zadanie, nie wszystkie pierscienie pomimo dobrej szerokosci nadaja sie do tych silnikow, rownie wazna jest ich sama konstrukcja, oczywiscie najbardziej chodzi o dolny pierscien olejowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukejag napisał:

No nie fajnie. Ja od remontu u kixi4 przejechałem 20k km i pobór oleju jest w normie. Dokładniej mówiąc jak nie jeżdżę do odcinki to nie bierze oleju prawie wcale. Jak mu kopnę raz na jakiś czas żeby nie zapomniał jak się rozpędzać sprawnie to niewiele - nadal jedak nie zejdzie poniżej połowy miary na MMI więc dolewać nie muszę.

Zaraz po remoncie u Michała zrobiłem chipa z 160 > 205 KM.

Ile zapłaciłeś za chipa?

 

Jestem również po remoncie u kixi4, przejechałem już 10k, na mmi ubyło mi 1/3 paska.

Jestem również zainteresowany chipem, tylko z 120km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za chipa?
 
Jestem również po remoncie u kixi4, przejechałem już 10k, na mmi ubyło mi 1/3 paska.
Jestem również zainteresowany chipem, tylko z 120km.
Zapłaciłem 1200-1300 jakoś.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 okolice jasla Gregor 10 chyba dobry bo tvn turbo z nim współpracuje przed remontem pytałem go o ten chip tm mówił 1200 do 220 koni na stage 2 dodatkowo około 7 tysięcy ale to prawie na 300 koni . Wybieram się dopiero w tym roku jak tylko dotrę auto po tym remoncie;)

daj mi znać jak po chipie?

Edytowane przez mattik20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 okolice jasla Gregor 10 chyba dobry bo tvn turbo z nim współpracuje przed remontem pytałem go o ten chip tm mówił 1200 do 220 koni na stage 2 dodatkowo około 7 tysięcy ale to prawie na 300 koni . Wybieram się dopiero w tym roku jak tylko dotrę auto po tym remoncie;)
daj mi znać jak po chipie?
Po chipie zupełnie ok. Tak jak pisałem wcześniej. Podjechałem do kreatormocy.pl

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście może o nowych tłokach kilbenschmidt które są poprawione i wzmocnione, ktos to testował juz może?

http://motocieslik.pl/mechanika/naprawa-spalania-oleju-w-silnikach-1-8-tsi-cdaa-cz-1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ma ktoś może jakieś namiary na warsztat co przerabia tłoki z pierścieniami w mazowieckim lub świętokrzyskim województwie? Chodzi oczywiście o nadmierne zużycie oleju z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pędziłem z Krakowa / Kielc do kixi4 jakieś 15k km temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 27 tys km po remoncie i póki co jedyny ubytek oleju to ten który przedostaje się z odmy do dolotu (robię dużo krótkich odcinków po mieście), czyli jakieś 100-120 ml na 1000 km, a co ciekawe robiąc 1000 km na trasie nie zauważam ubytku oleju na komputerowym pomiarze. Więc narazie jest wszystko ok z silnikiem po tym przebiegu od remontu.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2018 o 19:22, Przemo71995 napisał:

Witam, moje b8 z 2008 z przebiegiem 226tys bierze 1l/1000km. Konieczny jest remont silnika?

Znajdź sobie na FB lub w necie firmę MDM Serwis z Warszawy. Moje auto co prawda stoi już u nich jakiś czas, ale podobno dobrze ogarniają temat. Znajomy ogarnął u nich problem olejowy, zrobił 60k km i jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu ok. 8 tys dolałem jakieś 650ml. Więc chyba nie jest źle.

Zobaczymy jak dalej będzie się kulało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...