Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 1.8 TFSI bierze olej


Arczi36

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówię, ostatnio coraz ciężej kupić olej który nie jest LL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8tfsi 160KM, komputer pokazal minimum oleju, dolałem 0,7 ll, wartość wzrosła do 3/4, przejechałem 300km, ponownie kontronka o niskim stanie oleju. Co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy olej się gdzieś nie leje albo czy turbo nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna jest końcówka tłumika, silnik suchy nie widać nieszczelności. A jesli turbo przepuszcza, to w jaki sposob jest widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu bierze już olej i tyle..to znaczy chciałem powiedzieć "po ptokach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna ciekawostka tylko bzdury. VW pisze 1L na 2kkm :kox: Jak wezmie 100-200ml/10kkm to mozna powiedziec ze jest OK, ale nie 5L na dziesiec tysiecy :fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeżeli strzeliłem gafę, czy 1.8 T to 1.8 TFSI ? :) mam wersję 1.8 TFSI 170 KM, nie mogę na forum nigdzie znaleźć tej wersji silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są inne silniki 1.8 T występował m.in w B7, w B8 już tylko TFSI w dwóch wesjach 160 KM i 170 KM ty masz tą nowszą - silmik każdy inny.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pobierania oleju zakończona. Auto trafiło do serwisu i w ramach dobrej woli producenta usterka została usunięta, wymianą tłoków, pierścieni i innych elementów. Po wymianie przejechane 2000 km i stan oleju na max. Bez remontu wlałbym ok 2,5litra


Dziś mam przejechane 10 000 km i mierząc olej za pomoca komputera spadła wartość oleju o JEDNĄ kreskę od maksimum. Jest nieźle. zaznaczę, że ostatnie 2000 km pokonałem autostradą z prędkością 160km\h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i mam male pytanie

1.8tfsi pokazuje niski stan oleju nie mam bagnetu...

Ile olej musze dolac zeby było full a zeby nie przelac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dwa miesiące temu kupiłem samochód, i już wtedy pokazywał stan oleju tylko jedną kreskę. Właściciel stosował się do zaleceń Audi/WV na temat long life. Ja nie dolewałem oleju, dlatego że chciałem zalać nowy dopiero przy wymianie rozrządu. Dziś, po przejechaniu 3k km od czasu zakupu, zaświeciła się kontrolka sygnalizująca niski stan oleju. Czy mój silnik ma już zamian wyzionąć ducha, czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy to jest normalne?

Tak, w tym silniku jest to normalne. On wyjechał z fabryki zepsuty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest normalne?

Tak, w tym silniku jest to normalne. On wyjechał z fabryki zepsuty.

Czyli się nie przejmować takim stanem rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z odmą? Ja w sowim co prawda nie 1.8T tylko 2.0 T b7 ściągłem rurę dolotu przed turbem, a tam nakapane olejem, który leci z rurki odmy...Wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziś, po przejechaniu 3k km od czasu zakupu, zaświeciła się kontrolka sygnalizująca niski stan oleju

Powodów do paniki jeszcze nie ma :wink: jak się spalanie bedzie zwiększało to wtedy możesz zacząć się martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsute rzeczy z reguły się naprawia albo wyrzuca...

Nie wiem jak długo zamierzasz jeździć tym autem. Naprawa kosztuje min.3 koła(info z forum). Musisz sobie policzyć co ci się bardziej opłaca. Na zagranicznych forach przeważają wypowiedzi ludzi którzy dalej leja olej i jeżdżą. Tak z reszta robili poprzedni właściciele twojego auta. Ale to w okolicach 100kkm, nie wiem co się z tym motorem dzieje jak ma więcej nalatane z ta wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...