Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 1.8 TFSI bierze olej


Arczi36

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.03.2017 o 12:43, lukejag napisał:

Witajcie,

zakupiłem swoje B8 na początku roku. Auto żłopało 1,5 do 2 L oleju silnikowego (5W30 Motul) na 1000 km. Miałem spory dyskomfort związany ze świadomością jak gromadzący się nagar w perspektywie czasu może zaszkodzić odmie, turbinie, katalizatorowi etc. itd.
Skuszony opiniami na forum o koledze Kixi4 zwróciłem się do niego z zapytaniem o cenę remontu pod tym kątem. Wyjaśnił krok po kroku co i jak. Zdecydowałem się. Przejechałem 300 km w jedną stronę.
Całość prac została przeprowadzona w 4 dni!
Dostałem listę przeprowadzonych prac oraz części wymienionych przez Michała z jego podpisem oraz pieczątką firmy.
Dotychczas przejechałem nieco ponad 700 km i oleju nie ubywa w ogóle.
Jestem bardzo zadowolony z pracy Michała oraz jego podejścia do mnie jako klienta.

Gorąco polecam!

Nie zarzynam auta ale też nie oszczędzam. Naturalnie jak tylko przejadę kilka kolejnych tysięcy km zdam Wam relację. W międzyczasie planuję chip'a więc przy okazji sprawdzę jak to się będzie sprawować jako całość.

Mówiłem kolego, że będziesz zadowolony.

Dokładnie tak jest, jak kolega lukejag pisze, Michał ( Kixi4 ) to konkretny gościu zna się na tym, co robi i robi to bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też poproszę o PW z informacją o kosztach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce info o kosztach niech pisze PW do mnie. Nie ma sensu podbijać ilości postów w temacie :)

7 godzin temu, maniekkg napisał:

Mówiłem kolego, że będziesz zadowolony.

Tak też zakładałem. Tak Ty jak i co najmniej kilku innych forumowiczów polecało Michała (kixi4).

Możecie także pisać bezpośrednio do Michała. Po informacji o sytuacji, roku produkcji, silniku/przelot jest w stanie podać przybliżony koszt :)

Edytowane przez lukejag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2017 o 20:00, lukejag napisał:

 


Masz na prv

 

Możesz jeszcze raz bo nie dotarło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 1.8 tfsi 2009 mi brało 1litr na tysiąc km ostatnio zrobiłem tylko 300 od niedawna przy mocniejszym ruszaniu oczywiście na ciepłym silniku z tyłu pozostaje chmura dymu sporo jeżdżę dolewKa już nie wchodzi w grę proszę o info co mam wymienić i koszt w przybliżeniu

Edytowane przez mattik20
Dodatek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś czy w okolicy Katowic, jest w stanie zrobić przeróbkę tłoków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam dosc wiekszy problem a4 b8 1.8t zauwazylem ze moja bierze okolo litra na 500km dymi tylko czasami i tylko przy ruszaniu z jedynki 

Jezdzi itd wszystko oki

Olej 5w30 motul 8100 xclen ll  przy przycisnieciu gwaltownym czy na luzie nic nie dymi

Plyn czysty i nie ubywa 

Pierscienie?uszczelniscze zaworow? Uszczelka pod glowica? Jakie koszta jakbym chciał to zrobic mysle ze na raz bo przy jednej robocie .

Dzieki i pozdrawiam 

 

Edytowane przez Cys28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 11:20, leonis napisał:

Witam , ja również jestem świeżo po naprawie 1.8 TFSI u kolegi kixi4 i jak na ten moment nie bieże oleju :) - polecam

Kolego proszę o adres lub telefon do Kixi4 bo z moim audi to tragedia. Bierze olej jak benzynę ! Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, puchacz160 napisał:

Kolego proszę o adres lub telefon do Kixi4 bo z moim audi to tragedia. Bierze olej jak benzynę ! Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Tutaj masz profil kixi4 - napisz do niego. Ja nie czuję się upoważniony, ani też nie chcę dysponować jego numerem telefonu.

https://a4-klub.pl/profile/1349054-kixi4/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy .. ja mam ten sam problem w mojej audi , bierze 2 litry oleju na 1000 km. mam pytanie czy ktoś zna może kogoś z podkarpacia  kto by umiał dokonać takiej naprawy ??? a może ktoś orientuje  się jakie pierścienie olejowe kupić  ?jakiej grubości i jakiej firmy? bo rozmawiałem z firmą która przetacza tłoki i elementy silnika i powiedzieli mi że jakie pierścienie im dam to do takich mi do toczą i że ja muszę sam sobie kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, żeby nie śmiecić formu kolejnymi duplikatami tematów. A więc tak kilka miesięcy temu kupiłem B8 z silnikiem 1.8tfsi CDHB 160KM, przebieg pewny 101tyś km serwisowany regularnie w ASO i bardzo zadbany egzemplarz. Wiem, że silnik ten ma w zwyczaju spalać olej w ilościach mniejszych lub większych. Po zakupie olej był wymieniony, od tamtej pory zrobiłem ze 3 tyś km(bardzo mało nim jeżdżę - drugi samochód na weekendowe wypady), a wskaźnik oleju dalej pokazuje max. Podejrzewam, że poprzedni właściciel zrobił remont silnika(w historii ASO brak informacji na ten temat) albo silnik bierze małe ilości oleju i wskaźnik nie zarejestrował jeszcze ubytku. Jest jakiś sposób, żeby sprawdzić, czy silnik był robiony? Czy jedynie domysły i klasyczny pomiar oleju dokupionym bagnetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.8 cjeb z 2012 ( miesiąc 10) wyswietlilo ostatnio komunikat o minimalnej ilosci oleju.

Generalnie od wymiany oleju jest już ponad 10000km więc dolałem litr i praktycznie jest maxymalna kreseczka. Czyli coś tam tego oleju żre, ale przy turbobenzynie to chyba w miare normalne... Póki się nie zwiększy zapotrzebowanie na smarowidło to nie będę marudził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam podobny problem, moje audi bierze jakiś litr oleju na 400/500 km.  Przy przyspieszaniu jest siwy dym, poza tym wszystko w normie. Dodam jeszcze że jest zrobiony program na 220km. Czy jest możliwe że to turbuna tak bierze olej, czy to remont silnika mnie czeka? Zdania mechaników są podzielone, dlatego pytam was? Kompresja sprawdzona, mniej więcej po 12,0 - 12,5 na cylindrze. Próba olejowa nie była konieczna. 

Czy ktoś może coś powiedzieć, doradzić? 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...