Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wady i zalety 3.0 TDI


posti_a6

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady,świetna furka i tyle.

Edytowane przez sleza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co BMW i mercedes, co z nimi niby nie tak? Tam jest rozrząd i wtrysku takie jakie maja byc , tamte konstrukcje sięgają końca lat 90 wiec do czasu 3.0 audi zlikwidowali wszystkie ich ewentualne bolaczki, których tak naprawdę nie miały, a audi jak zrobiło 2.5 v6 TDI archaiczne to każdy wie co było, potem pierwsze 3 literowe 3.0 opisane w tym temacie, wiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mówisz, że b7 to poliftowe b6, co jest oczywistym faktem. Zatem chyba wiesz, że w B6 nie było 3.0 tdi. We wszystkich swoich poprzednich wypowiedziach cały czas rozróżniam kwestię wyboru modelu samochodu i wersji silnikowej, bo potrafi być przepaść w kosztach utrzymania. Zatem ogół b7 jest sprawdzoną starą konstrukcją dlatego ją wybrałem, a wybór 3.0 tdi jest efektem chłodnej kalkulacji silnikaktóry ma być mocny i nie być kompletną padaką.

Pytasz czy widzę co piszą o silniku. Zobacz jakie samochody ludzie wrzucają do działu zakup kontrolowany. Ulepy za 25k, a potem lament w internecie że się wszystko psuje, warsztat wycenił naprawę na 15k, a łańcuch zaczął klekotać przy 203k km. Ciekawe jaki był przebieg, zanim go handlarz sprowadził. Może lepiej poczytać ile osób które samochód kupiły mając głowę na karku i świadomość w co się pakują na nie narzeka? Chyba już nie tak dużo.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja nie narzekalem, super auto. Kupilem z ori przebiegiem potwierdzonym książka serwisowa i w ASO za 24 tys a sam rozrząd i wtrysku jedyne 11 tys. Teraz kup takie jak moje za powiedzmy jak to sie ładnie pisze nie padaka 32 tys, bo ładny, zadbany żaden element powtórnie nie malowany, zero przygód serwisy w Aso, klocki, oleje, filtry, świece, wahacze, tarcze, klocki, alternator i tyle.

Potem trzeba 12 w rozrzasd i wtrysku, a jak na złość sie wydra tu4bo i kolektory to mamy lekko 18 tys i zrobiło sie 50 za auto z 2004 czy 05 roku.

Edytowane przez bosniak_sg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche czarny scenariusz. Ciekaw jestem jak sprawa wygląda w rocznikach 07-08 przy ori przebiegu 200 tysięcy. Pisząc ori przebieg mam na mysli prosto od Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jak pisałem, ori 200 od niemca i rozrzad i wtryski, a czy to 2004 czy 2007 jezeli silni 3 literowy BKN czy ASB to te same bolaczki, bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2007 rok teoretycznie nie powinien mieć problemu z wtryskami.

Panowie z całym szacunkiem ale do qrwy nędzy zlitujcie się z tym rozrządem ! Straszycie kwotami wyssanymi z palca i jakby to było nie wiadomo co.

ASO 3500 zł, SWAG (mix ASO) 2500 zł bez rabatów, ceny dla każdego obywatela forum a kto ma dojścia kupi taniej.

Kupisz 2.0 też musisz robić rozrząd, pompę i inne pierdoły. W każdym silnik trzeba wpakować kasę. Jak masz pecha wydajesz 10k i masz za***isty motor a co najważniejsze wywalone na lekko 200 tyś km jak nie więcej, w 2.0 jak masz pecha kupujesz nowy silnik a po 100 tyś km jak nie szybciej znowu ładujesz.

B7 jest może zacofana, jest stara ale nadal się prezentuje, jest wygodna i co najważniejsze ma dobrze jakościowo wykonane wnętrze które podczas normalnego użytkowania dość trudno zniszczyć. Na tle konkurencji warto jeszcze wyróżnić układ kierowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do tego rozrzadu trzeba jeszcze motor wytargać, a jak go juz wytargasz to wychodzi jeszcze kilka dupereli ktore przy takim zabiegu co najmniej jest wskazane zrobic.

Układ kierowniczy REWELACJA :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy każdej naprawie i każdym silniku zawsze się coś znajdzie.

W 2.0 zrobimy rozrząd i 2mas to już mamy więcej koksu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do tego rozrzadu trzeba jeszcze motor wytargać, a jak go juz wytargasz to wychodzi jeszcze kilka dupereli ktore przy takim zabiegu co najmniej jest wskazane zrobic.

Układ kierowniczy REWELACJA :thumbup1:

Przestań już wypisywać te pierdoły bo do rozrządu wystarczy zrzucić skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nawet zdjęcia do niektórych nie przemawiają i ciągle powtarzają wyssane z palca teorie że w automacie trzeba wyciągać silnik. Porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik którego znam powiedział jasno w automacie by się nie p***** i wyciągał silnik, co prawda nie oznacza to ze się nie da ale widać coś na rzeczy jest. Po za tym co lud to obyczaj jeden woli wyciągnąć silnik bo nie lubi rozkręcać półosiek drugi woli je rozkręcić bo nie lubi składać frontu. Wyciągnięcie skrzyni to też nie jest ot taki pikuś

Zazwyczaj nie da się = nie chce mi się, skoro Ci się chce to dobrze.


BTW: a gdzie te foty ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama sytuacja jak ze ściąganiem przodu do wymiany rozrządu w 1.9, jeden woli zdjąć przód w godzinę i mieć wszystko widoczne drugi woli zedrzeć kostki i stracić cały dzień tylko po to żeby pokazać ze się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik którego znam powiedział jasno w automacie by się nie p***** i wyciągał silnik, co prawda nie oznacza to ze się nie da ale widać coś na rzeczy jest. Po za tym co lud to obyczaj jeden woli wyciągnąć silnik bo nie lubi rozkręcać półosiek drugi woli je rozkręcić bo nie lubi składać frontu. Wyciągnięcie skrzyni to też nie jest ot taki pikuś

Zazwyczaj nie da się = nie chce mi się, skoro Ci się chce to dobrze.

BTW: a gdzie te foty ?

pod tym linkiem są foty w połowie strony http://a4-klub.pl/index.php?/topic/236081-grzechotka-metaliczny-odglos-po-rozruchu-30-tdi/page-3

Nie chodzi mi tu o różnicę wyciągać silnik czy skrzynie, tylko o różnicę manual i automat, dla mnie żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja nie mam magicznej kuli i nie doszukuję się takich informacji jak typ skrzyni.

Kasowniki luzu zaworowego Ci hałasowały że zdecydowałeś się na wymianę ? Ktoś jeszcze to robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja nie mam magicznej kuli i nie doszukuję się takich informacji jak typ skrzyni.

Kasowniki luzu zaworowego Ci hałasowały że zdecydowałeś się na wymianę ? Ktoś jeszcze to robił ?

Czy hałasowały, trudno powiedzieć bo rozrząd zagłuszał wszystko, ale były już zużyte, więc wymieniłem przy okazji. Teraz skarbonka się odezwała, pompa wspomagania się skończyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...