Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak świateł pozycyjnych.


ttsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem - moje audi cierpi na brak świateł pozycyjnych. W sumie to niemal pojęcia gdzie szukać przyczyny, bo problem jest aktywny od kiedy posiadam auto. Niemal żadnych innych dziwnych objawów (chociaż niewiem czy to ważne ale czasem komputer wydała błąd świateł opozycyjnych hamowania mimo że świecą normalnie). Jakieś sugestie gdzie zacząć poszukiwania?

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem - moje audi cierpi na brak świateł opozycyjnych. W sumie to niemal pojęcia gdzie szukać przyczyny, bo problem jest aktywny od kiedy posiadam auto. Niemal żadnych innych dziwnych objawów (chociaż niewiem czy to ważne ale czasem komputer wydała błąd świateł opozycyjnych hamowania mimo że świecą normalnie). Jakieś sugestie gdzie zacząć poszukiwania?

Pozdrawiam

A światła koalicyjne i partyjne świecą? :whistling:

Sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać :decayed:

To są światła pozycyjne :wink:

czasem komputer wydała błąd świateł

W A4 B5 masz kontolę żarówek? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B5 masz kontolę żarówek? Wątpię.

Dlaczego wątpisz?... to normalne gdy ktoś ma ori pełnego FISa :wink:

ttsz, sprawdź może czy na bezpiecznikach od pozycyjnych pojawia się napięcie (rzecz jasna jak wyciągniesz bezpiecznik to napięcie będzie tylko na jednym styku, lewym bodajże).

Jeśli jest napięcie to sprawdź czy bezpiecznik jest dobry, jeśli dobry to coś powalone w kablach albo żarówki spalone :wink:

Jeśli nie ma napięcia to sprawdź przełącznik świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik w porządku , ale przyznaję się że niewypałem na to aby tak przełącznik sprawdzić :facepalm:. Po zajęciach sprawdze co z tego wyjdzie dziękuję bardzo za podpowiedź.

---------- Post dopisany 03-04-2014 at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2014 at 10:43 ----------

niestety poległem neonówka odmówiła współpracy.. ale w weekend sprawdzę. i w związku z typ pytanie. Jak mogę dojść jaką potrzebuje manetkę, bo miałem problem z kierunkami, i okazało się że manetka która była zamontowana(przez niemca) przed kupnem była od nie tego modelu i piny mi się nie zgadzały. Musiałem połączyć "na krutko" kablami polutowanymi. chciałbym to wymienić i przy okazji o te manetce od świateł bym pomyślał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co masz wpisane w profilu to potrzebujesz do A4 B5 sedan przed liftem.

W zależności czy masz tempomat, to też go musisz uwzględnić.

Ewentualnie możesz szukać od A8 D2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale niby kupiłem do A4 B5 sedan przed liftem a nie pasowała:/

Niemożliwe... pokaż foto co tam masz zamontowane.

a jak mowa o tempomacie czy jest możliwość żeby takowy jakoś w miarę prosto/tanio wmontować?

Z tego co sie orientuję to w benzynie jest bardziej ciężko to dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poradziła sobie i to bez dobierania się do manetek. Chciałem sprawdzić kolory kabli więc otworzyłem puszkę bezpiecznikow z tylu, i jest. Poruszał kabla nieświadomie namawiając światełka :D także zdjęcia manetek nie będę robił bo jakoś nie mam zaufania do poduszki i nie lubię tam grzebać. Ale dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat stary , ale awarie są ciągle , więc zgineły mi postojówki z przodu niezależnie czy sam łącznik jest włączony czy przez stacyjkę czy dżwignią kierunkowskazu  , napięcie na kostkach przy lampach pokazuje tylko 1,2v i 1,3v . Napięcie na włączniku świateł na przewodach idących do modułu 12,2v , gdzie szukać kostki , moduł czy są jakieś przekażniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2018 o 12:26, jacek 3773 napisał:

temat stary , ale awarie są ciągle , więc zgineły mi postojówki z przodu niezależnie czy sam łącznik jest włączony czy przez stacyjkę czy dżwignią kierunkowskazu  , napięcie na kostkach przy lampach pokazuje tylko 1,2v i 1,3v . Napięcie na włączniku świateł na przewodach idących do modułu 12,2v , gdzie szukać kostki , moduł czy są jakieś przekażniki

Cześć, udało Ci się rozwiązać problem?

Mam podobnie, brak świateł pozycyjnych z przodu (tylne świecą). Napięcie na bezpiecznikach jest ok. Bezpieczniki 22 i 23 są ok. Na kostkach w reflektorze brak napięcia.

Może ktoś ma schemat elektryczny tego układu? Jest coś po drodze miedzy bezpiecznikami, a żarówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mankowski napisał:

Cześć, udało Ci się rozwiązać problem?

Mam podobnie, brak świateł pozycyjnych z przodu (tylne świecą). Napięcie na bezpiecznikach jest ok. Bezpieczniki 22 i 23 są ok. Na kostkach w reflektorze brak napięcia.

Może ktoś ma schemat elektryczny tego układu? Jest coś po drodze miedzy bezpiecznikami, a żarówką?

Sprawdź czerwone wtyczki 17 pin w słupkach A,przez te wtyczki idzie napięcie wprost do wtyczek lamp.

Screenshot_20210106-133357_Drive.jpg

Screenshot_20210106-133442_Drive.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mankowski napisał:

O jakich słupkach mowa? Gdzie je znajdę?

 

Aaa masz b5,a ja dla B6 wkleiłem schemat. Ale w b5 zapewne też sa wtyczki na dole słupków przednich.  Musisz ściągnąć z nich tapicerkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest schemat dla Ciebie,wtyczki 6 pin w słupkach A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przestrzeni nóg zarówno pasażera jak i kierowcy. Tam gdzie masz rączke do otwierania maski. Ten plastik/tapicerka, pod nim jest złącze słupka A. Po stronie pasażera jest w tym samym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...