Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 zwykła lampa Automatyczne światła


skulcz

Rekomendowane odpowiedzi

Będę zmieniał kable. Poziomowanie to kolejny etap musze dokupić klamoty i będę działał. Wielkie dzieki za podpowiedz. Jak zmienię kable będę sie odzywał. Pozdrawiam

Zamienilem kable i nic. Zaczely dzwonić przeslonki. Wróciłem do starej konfiguracji. Na kanale 8 jak zrobie 0 gasną dzienne. Przy starej konfiguracji. Będę musial wszystko przejrzeć od nowa. Chyba ze kolega ma jakiś pomysł. Jeszcze raz dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem lampy z halogenowych na soczewkę + led firmy eagle led

Wszystko niby ok - Led ścieci mijanią tak samo działają, ale jak przełączam na długie to wali mi błąd spalonej żarówki.

Pytanie czy muszę zmienić kodowanie lampy w 09 np na układ bixenon ( bo zasada działania w tych lampach jest taka sama) czy poprostu lampy sypią błąd.

oraz na którym kanale w adapracjach można zwiększyć moc swiecenia postojówek ( kanał 03 )

Bez_tytu_u.jpg

chyba jest na 96 %

Edytowane przez piogorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz xenon żeby zmieniać kodowanie? Drogowe zapalają się? Jeśli wymieniłeś halogen na xenon ze sterowaniem przesłoną to musisz ciągnąć nowe kable tak jak w linkach które podałem a potem dopiero przekodować.

O które postojówki chodzi?

Regulacja mocy poszczególnych świateł w adaptacjach:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Central_Electronics_%288EC/8ED%29

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy zostały przełożone typu Plug in Play, nic nie zmieniałem w kodowaniu.

W soczewce jest przesłona na długie światła. wszystko działa jak powinno, tylko wali błąd spalonej żarówki.

chodziło mi o te ledy jako postojówki aby je rozjaśnić.

lampa jest taka20150602_141058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,że ledów nie rozjaśnisz. A do przesłonek potrzebny będzie rezystor z radiatorem ,żeby nie pokazywał błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te Ledy będą działały jako dzienne ? Jak masz ustawione na auto w dzień siewcą się tylko Ledy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę sprawdzić jakie mam M CE w b6? Jak będę miał high to wtedy będę mógł aktywować drl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. B6 nie miało DRL. W celu odczytania nuneru podepnij VAG lub ściągnij osłonę pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 byla opcja halogenów jako drl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapytam i ja, mam b6 z xenon i co musze miec aby miec taki motyw aby swiecily mi tylko drogowe z zmniejszona mocą? Prosze o prosty opis nie bardzo kumam elektronike, cokolwiek rozumiem

Wysłane za pomocą Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapytam i ja, mam b6 z xenon i co musze miec aby miec taki motyw aby swiecily mi tylko drogowe z zmniejszona mocą? Prosze o prosty opis nie bardzo kumam elektronike, cokolwiek rozumiem

Wysłane za pomocą Commodore 64

W warsztacie znajdziesz instrukcję.

W b6 byla opcja halogenów jako drl

Bzdura. Zapewne mówisz o zakodowaniu świateł na Kanadę, a to nie jest DRL po pierwsze, a po drugie - tracisz za to dowód w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w okolicy nie stracisz dowodu za swiatla kanada. Dodatkowo ciężko odróżnić bo w touranach i tym podobnych to jest opcja drl, ale to wedle gustu kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwne porównanie, skoro Touran to nie B6. Dopiero od B7 montowano fabrycznie DRL - koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 miałem dołożony moduł i drl były przyciemnione drogowe. W ten sposób można sobie poradzić.

Opis w osobnym temacie. Pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2014 o 19:23, o_d napisał:

potwierdzam, że przy zwykłych halogenach nie udało się wyłączyć swiateł z tyłu.

Jedyna możliwa opcja to ustawienie długich swiateł jako dzienne i zmenijszyć ich moc. Ma to jednak minus, bo tracisz możliwość włączania długich w tym ustawieniu.

Ja zdecydowałem się na ustawienie VAGiem świateł mijania jako DLR + zmniejszenie ich mocy do 52%

robisz to w adaptacji:

Channel 005: Daytime Running Lights Dimming (Low Beam)

Affective with Halogen only.

Standard: 92 %

Range: 51...100 %

Dzięki temu:

- zachowujesz długie światła

- moc świateł dziennych zredukowana o prawie 50%

zrobić warto, bo oszczędzasz na poborze prądu, nie świeci ci w srodku kabina jak przy zwykłych oraz nie musisz pamiętać o włączeniu na start.

Jeśli chcę mieć tak jak w opisie, to jednocześnie muszę najpierw zakodować tryb skandynawski?

Mam B7 2007r, lampy halogenowe z przeciwmgielnymi, sedan i fabryczne kodowanie: 01001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...