Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy w liftach wychodzily drive select bez MMI (3G low) ale to jaki masz tryb wyswietla sie rowniez na wyswietlaczu miedzy zegarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w liftach wychodzily drive select bez MMI (3G low) ale to jaki masz tryb wyswietla sie rowniez na wyswietlaczu miedzy zegarami

Chodzi o auto przedliftowe. Drive Select bez MMI. Czyli rozumiem, że zmiana opcji wyświetla się na wyświetlaczu między zegarami? Z samego przycisku nic nie wynika, bo jest tylko jeden. Chociaż widziałem gdzieś też trzy (bez MMI).

Edytowane przez pawelodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamiast 8K2 959 674 zamontuje 8K2 959 674 A będzie działać normalnie czy możne pojawia się jakieś błędy?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamiast 8K2 959 674 zamontuje 8K2 959 674 A będzie działać normalnie czy możne pojawia się jakieś błędy?????

8K2 959 674 to jest od ESP

8K2 959 674A to jest ESP plus PDC

Bedzie działał poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu odnosnie reakcji na pedal gazu po zmianie z AUTO/COMFORT na DYNAMIC.

Osobiscie nie widze, zeby auto zwawiej reagowalo na pedal gazu. Zakodowane mam poprawnie (w Hidden Menu, VCDS etc.)

Do braku roznicy po zmnianie trybu dorzuce takze brak zmiany charakterystyki ukl. kierowniczego..

Niestety, efekt placebo nie dziala na mnie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem ADS również u siebie, ale coś jest nie tak, bo nie ma różnicy w różnych trybach na kierownicy i przy quattro :/

Słyszałem, że od 2012 fabrycznie montowany jest servotronic. Czyli powinno zmieniać charakterystykę obrotu kierownicy ?

Jest Quattro z s-tronic bez sport dyfra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że od 2012 fabrycznie montowany jest servotronic.

Pierwszy raz słysze :)

Zakodowałem ADS również u siebie, ale coś jest nie tak, bo nie ma różnicy w różnych trybach na kierownicy i przy quattro :/

Tryby mozna odczuć przy prawdziwym ADS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z drivera otóż miałem już w a5 w standardzie odrazu i przy zmieniarkę mmi mam przyciski od drivera selecta tylko nagle przestały świecić i nie reagują na zmianę z auto n a no dynamic odłączyłem ten przycisk podłączyłem na nowo wyłożyłem włożyłem kluczyki to na jakieś 4 sekundy ten przycisk zaświecił sie w pozycji auto ale znów zgasł na komputerze nie mam żadnego błędu co to moze być ?? Bezpieczniki sprawdzałem od strony kierowcy ale jeśli był by bezpiecznik raczej by sie na ta chwile nie zaświecił ten przycisk do zmiany trybu proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer ma przycisk do lifta , ten pojedynczy drive select ?

Edytowane przez marjan83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod zrobiony, jako mój pierwszy w życiu. Przedlift, concert, podmieniony panel przy skrzyni, dorzucony przełącznik ADS (bez trybu Individual). Wszystko poszło sprawnie, kodowanie OK, wsio działa. Zrobione tylko 100km ale czuć że działa jak opisywano (twardość kiery i reakcje skrzyni - jest servotronic i multitronic). Szałowej różnicy nie ma, ale da się wyczuć jak się wie jak to ma działać i nie jest to efekt placebo. Zresztą po przełączaniu się skrzyni w S po przejściu w tryb Dynamic wiadomo, że coś tam się dzieje.

Cała operacja zajęła ze 2-3 godziny - długo, ale pierwszy raz rozbierałem (schowek, panel, osłona pod kierownicą itp) a i przy okazji pociągnąłem wstępnie trochę kabelków pod Auto Hold Assist.

Dzięki wrclaguna za wątek i innym za pomocne komentarze :-)

Pierwsze rezanie za mną, czas na resztę bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodać do 1 posta że jeśli ktoś ma MMI Basic (czerwone) to aby uaktywnić ADS w MMI trzeba:
07 - Control Head -> Adaptation 10 -> Kanal 1
dodajemy 32 do aktualnej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodać do 1 posta że jeśli ktoś ma MMI Basic (czerwone) to aby uaktywnić ADS w MMI trzeba:

07 - Control Head -> Adaptation 10 -> Kanal 1

dodajemy 32 do aktualnej wartości

zrobione :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodać do 1 posta że jeśli ktoś ma MMI Basic (czerwone) to aby uaktywnić ADS w MMI trzeba:

07 - Control Head -> Adaptation 10 -> Kanal 1

dodajemy 32 do aktualnej wartości

zrobione :hi:

Ma ktoś schemacik jak podpiąć instalację do przycisków ads 2011 rok ? navi 3g high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jaki nr ma przycisk do polifta ? i jak to zakodować przy 3G+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w lifcie wszystko ustawia się z poziomu MMI to w takim razie po co ten przycisk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , mam mmi 3 g+ ,A4 polift 2012 rok, w zielonym menu uruchomiłem audi drive select,ale wyświetla się na szaro, trzeba jednak podłączyć VCDS? jakie kodowanie?

Edytowane przez TomekOstrzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...