Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest różnica między przyciskami 8K2959674A 8K2959674G


http://allegro.pl/wlacznik-przelacznik-wielofunkcyjn-audi-8k2959674a-i5116512391.html

a

http://allegro.pl/panel-przycisk-esp-pdc-8k2959674g-audi-a4-a5-s5-q5-i5244714933.html

w działaniu chyba żadna tylko inny opis i obrazek

Edytowane przez daniell-gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się zamontować i zakodować ADS z radiem concert. Wszystko działa tylko mam pytanie odnośnie działania, mam przycisk z 3 trybami (comfort, auto, dynamic). Kiedy np. mam ustawiony tryb auto (na środku), i przycisnę przycisk w lewo 2x.

To zamiast przełączyć się kolejno, na comfort, a później przeskoczyć na dynamic. Podświetlenie znika, tak jakby przełączyło się na individual którego na przycisku nie ma. Czy problem leży po stronie kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się zamontować i zakodować ADS z radiem concert. Wszystko działa tylko mam pytanie odnośnie działania, mam przycisk z 3 trybami (comfort, auto, dynamic). Kiedy np. mam ustawiony tryb auto (na środku), i przycisnę przycisk w lewo 2x.

To zamiast przełączyć się kolejno, na comfort, a później przeskoczyć na dynamic. Podświetlenie znika, tak jakby przełączyło się na individual którego na przycisku nie ma. Czy problem leży po stronie kodowania?

Też tak miałem. Zakodowałem ponownie i wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się zamontować i zakodować ADS z radiem concert. Wszystko działa tylko mam pytanie odnośnie działania, mam przycisk z 3 trybami (comfort, auto, dynamic). Kiedy np. mam ustawiony tryb auto (na środku), i przycisnę przycisk w lewo 2x.

To zamiast przełączyć się kolejno, na comfort, a później przeskoczyć na dynamic. Podświetlenie znika, tak jakby przełączyło się na individual którego na przycisku nie ma. Czy problem leży po stronie kodowania?

Też tak miałem. Zakodowałem ponownie i wróciło do normy.

Zakodowałem wszystko jeszcze raz i dalej to samo :facepalm:

Mógłbyś mi napisać czy kodowałeś w ten sposób u siebie:

Radio 56 ---> Adaptation 10 ----> Channel 40, Dałem 38 (+32 Audi Drive Select + 2 Manual + 4 Service Reminder) Wcześniej była 5 cyfrowa liczba

09 MCE

-BYTE 7, bit 2 zmiana na 1 (na audizine tak kodowali, robiłem z tym i bez tego, ale zmian nie ma)

-BYTE 7, bit 5 zmiana na 1

-BYTE 8, bit 1 zmiana na 1 (servotronic)

-BYTE 8, bit 2 zmiana na 1 (silnik)

-BYTE 8, bit 4 zmiana na 1 (ADS)

-BYTE 17, bit 7 zmiana na 1 (info na wyświetlaczu, którego notabene nie ma :), ale wyczytałem że przy concercie tak jest )

-BYTE 19, bit 6 zmiana na 1 (właściwe podświetlanie)

Adaptacja 10:

Kanał 63 - 2 (auto)

Kanał 64 - 2 (auto)

Kanał 65 - 2 (auto)

Kanał 66 - 2 (auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że już nie pamiętam. Wykoduj wszystko i spróbuj od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADS przełącznik MODUŁ :

8K1 959 673 E V10 a jest jeszcze 8K1 959 673 D V10 czy to jest to samo ??

i jeszcze jedno pytanko dla jasności w przełączniku ADS jest są 3 piny

nr.1 plus

nr.2 masa

nr.3 sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem moda na Multitronic i 1N3. Musze powiedzieć, że wielkiego WOW nie ma ;) Być może dlatego, że mam MMi z czerwonym wyświetlaczem i nie mogę ustawić opcji "Individual". Tak czy siak u mnie:

- Comfort - leciutko chodzi kierownica, skrzynia jak na "D"

- Auto - kierownica trochę ciężej, skrzynia jak na "D"

- Dynamic - kierownica twarda jak w traktorze, skrzynia i silnik jak na "S"

Więc dla mnie to kolejny bajer, bo jeżdżę na Comfort, a jak chcę trochę przycisnąć to łatwiej jest mi przełączyć skrzynię na "S" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem moda na Multitronic i 1N3. Musze powiedzieć, że wielkiego WOW nie ma ;) Być może dlatego, że mam MMi z czerwonym wyświetlaczem i nie mogę ustawić opcji "Individual". Tak czy siak u mnie:

- Comfort - leciutko chodzi kierownica, skrzynia jak na "D"

- Auto - kierownica trochę ciężej, skrzynia jak na "D"

- Dynamic - kierownica twarda jak w traktorze, skrzynia i silnik jak na "S"

Więc dla mnie to kolejny bajer, bo jeżdżę na Comfort, a jak chcę trochę przycisnąć to łatwiej jest mi przełączyć skrzynię na "S" :decayed:

też mam mmi czerwone i tło individual nie jest podświetlone nie można wybrać tej opcji masz podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło individual nie jest podświetlone

Masz na myśli tło na przycisku, czy w MMI? Bo u mnie wszystkie przyciski działają OK, a w MMI nie mam nawet opcji do ADS, chociaż pokodowałem wszystko jak w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o przycisk ads , u mnie nie podświetla się funkcja individual i nie mogę jej wybrać , w mmi nic nie mam od ads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź adaptacje, jak opisane w pierwszym poście. Ewentualnie na pierwszej stronie jest info o kodowaniu podświetlenia przycisku. Jeśli to nie pomoże, to może masz uwalony przycisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu przycisk palił się tylko w wybranej pozycji bardzo intensywny kolor , po kodowaniu podświetlenia zapaliło się tło ale nie individual :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz czy masz dobre adaptacje:

MODUŁ CENTRLANEJ ELEKTRYKI 09 (Bordnetz)

STG Anpassung -> Funktion 10


Security Acces Code 20113

KANAŁY 63,64,65,66


Standard mamy ustawienia 2 (Auto)) --> Zmiana wartości z 2-3 pozwoli nam jezdzic tylko w trybie dynamic.

1 = Comfort
2 = Auto (Standard)
3 = Dynamik
4 = Individual

Musisz mieć ustawione:

63 -> 1

64 -> 2

65 -> 3

66 -> 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z właściwym podświetleniem przycisków od ADS. Pali się tylko aktualnie wybrany tryb ,a nie ma podświetlenia tła. Gdy zmienię w MCE 09 byte 19 bit 6 z 0 na 1 ,to całkowicie gaśnie podświetlenie i palą się tylko zewnętrzne strzałeczki ,ale nie widać nawet jaki tryb pracy jest wybrany. Przeczytałem cały temat ,ale nie znalazłem rozwiązania ,proszę o jakieś porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z właściwym podświetleniem przycisków od ADS. Pali się tylko aktualnie wybrany tryb ,a nie ma podświetlenia tła. Gdy zmienię w MCE 09 byte 19 bit 6 z 0 na 1 ,to całkowicie gaśnie podświetlenie i palą się tylko zewnętrzne strzałeczki ,ale nie widać nawet jaki tryb pracy jest wybrany. Przeczytałem cały temat ,ale nie znalazłem rozwiązania ,proszę o jakieś porady !

Wiem, że to banalne, ale spróbuj wykodować wszystko i zakodować ponownie. Też miałem cuda z podświetlaniem i u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z właściwym podświetleniem przycisków od ADS. Pali się tylko aktualnie wybrany tryb ,a nie ma podświetlenia tła. Gdy zmienię w MCE 09 byte 19 bit 6 z 0 na 1 ,to całkowicie gaśnie podświetlenie i palą się tylko zewnętrzne strzałeczki ,ale nie widać nawet jaki tryb pracy jest wybrany. Przeczytałem cały temat ,ale nie znalazłem rozwiązania ,proszę o jakieś porady !

Wiem, że to banalne, ale spróbuj wykodować wszystko i zakodować ponownie. Też miałem cuda z podświetlaniem i u mnie pomogło.

Właśnie sprawdziłem wszystko ,wykodowałem i zakodowałem od nowa ,nic się nie zmieniło ,dalej działa to tak samo ,może przycisk jest uszkodzony

I co może być jeszcze ważne ,dalej pojawia mi się błąd Charisma mimo zainstalowanych przycisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim weźmiesz się za wymianę przycisku, upewnij się jeszcze raz czy dobrze podłączyłeś wszystkie piny. Może zamieniłeś coś miejscami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden update. Jeśli wczesniej nie mielismy dodatkowego przełącznika ADS po zakodowaniu jak wczesniej pisałem wszystko działało jednakże guzik od ADS podświetlał sie nieprawidłowo. Wyglądało to tak:

abmh.jpg

Aby prawidłowo działał przycisk musimy w Module 09 zmienic kodowanie w Byte 19 na 01001000

hxky.jpg

Wówczas poświetlenie bedzie działało w sposób prawidłowy :

hpbz.jpg

a robiłeś to kodowanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...