Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za link ;).

A czy ktoś z was próbował ustwić ADS poprzez VCDS w taki sposób żeby na MMI były widoczne tylko ustawienia Engine/Drive, chciałbym tak zrobić gdyż już wiem że nie mam servotronica oraz rgulacji tłumienia zawieszenia. W chwili obecnej widze w mmi pozycję Engine/Drive oraz nie potrzebnie Dynamic Steering. Pomimo przestawienia ponownie/wyłączenia bitu 1 z 1 na 0 w byte 8 nadal widzę tą obpcję w MMI. Co muszę jeszcze zrobić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodujesz tylko :

BYTE 8 bit 2 zmiana 0 na 1 ( silnik)

Dzięki zaraz tak zrobie. A czy mógłbyś powiedzieć mi do czego jest ta opcja bo też ja zakodowałe -> BYTE 8 bit 4 zmiana 0 na 1 ( ADS ).

wrclaguna dzięki !!!. Ustawiłem tylko bit na silnik i jest tak jak ma być ;). Jedna opcja w MMI w sekcji ADS tylko Engine;)

Pozdrawiam

Edytowane przez damiano0010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam radio concert i wiem, że nie mogę mieć opcji ADS na ekranie. Ustawiłem w VCDS domyślnie na Dynamic. Nie mam servotronica, ale i tak czuję sporą różnicę (bardzo na korzyść). Chciałbym zostawić to ustawienie na stałe, ponieważ mi odpowiada. Powiedzcie, czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na sprzęgło, lub silnik ew spalanie. Nie chodzi mi o szaleństwa na drodze, po prostu normalną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam radio concert i wiem, że nie mogę mieć opcji ADS na ekranie. Ustawiłem w VCDS domyślnie na Dynamic. Nie mam servotronica, ale i tak czuję sporą różnicę (bardzo na korzyść). Chciałbym zostawić to ustawienie na stałe, ponieważ mi odpowiada. Powiedzcie, czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na sprzęgło, lub silnik ew spalanie. Nie chodzi mi o szaleństwa na drodze, po prostu normalną jazdę.

Smialo możesz zostawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś 1Nx? Zobacz na pełną listę dostępnych kodów: http://www.vaglinks.com/Docs/Misc/Audi_PR_OptionsCodes.pdf

Ewentualnie wrzuc swoje kody do dekodera ;)http://prsearch.planetvag.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak sprawdzić czy mam servotronic? A4 z 2014r. nie mam kodu 1N1 ani 1N3.

w POLIFCIE nie ma servotronica :wink:

wspomaganie jest elektryczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak sprawdzić czy mam servotronic? A4 z 2014r. nie mam kodu 1N1 ani 1N3.

w POLIFCIE nie ma servotronica :wink:

wspomaganie jest elektryczne .

Czyli będzie działał w jakiś sposób ADS na układ kierowniczy lub na cokolwiek innego w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Czy kanały 63,64,65,66 w MC09 to są odpowiednio:

skrzynia

układ kierowniczy

silnik

zawieszenie ?

czy jakoś inaczej to wygląda ?

Bo aktualnie mam we wszystkich kanałach ustawione na dynamik tj. "3"

ale chciałbym żeby układ kierowniczy chodził trochę lżej, albo żeby chociaż dało się przestawić ,że układ kierowniczy utwardza się od 40km/h a nie 20km/ bo to trochę za mało bo jak się wchodzi dość szybko w skrzyżowanie to ciężko kręcić kierą :kwasny:


Ok już sam sobie odpowiedziałem :decayed:

Doczytałem gdzieś na forum a5 że we wszystkich kanałach tj 63-66 muszą być te same wartości.

A co do utwardzania kierownicy to miałem przestawione ,że utwardzała się przy 10km/h , przestawiłem na maximum czyli 20km/h

To tak dla potomnych info :)

Edytowane przez Skruszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[10 - Park/Steer Assist] [Adaptation - 10] -> Channel 23
Set to 20 (max value in km/h)

więcej przydatnych kodowań tutaj :

http://www.a5oc.com/forums/audi-a5-s5-tech/28600-complete-vcds-vagcom-mod.html#post307914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że kodowanie które podałeś, nie ma nic wspólnego z servotronikiem. To jest ustawianie prędkości do której działa Audi parking system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy tak czy siak jest to pomocne, a w szczególności jak ktoś nie ma przycisku do ads i ma ustawione na stałe na dynamica to zawsze ma.trochę wygodniej, szkoda że nie można ustawić np 40km/h

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak przedstawiane są informacje o zmianie opcji drive select w autach bez mmi (concert) i tylko jednym przyciskiem Drive Select. Skąd kierowca wiem w którym trybie właśnie jedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...