Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

ale za pomocą przycisku też? czy tylko MMI a przycisk jest po to aby błędu nie waliło ? ktoś to już uaktywnił z servotronikiem ? jest jakaś wyraźna różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uaktywniłem ADS zgodnie z opisem dla MMI 3G+. Mam servotronic i 8-biegowego Tiptronica (wersja USA). Rzeczywiście, jak ktoś zauważył, tryb dynamic powoduje, że skrzynia automatyczna przechodzi w tryb S - widać zmianę literki z D1, D2, D3.. na S1, S2, S3... na wyświetlaczu. Ponadto, potwierdzam - kierownica się usztywnia i daje większy opór przy kręceniu - dla mnie za duży jak na normalną jazdę i koła 18". Jak ADS zmienia pracę silnika, to nie wiem jeszcze. Przypuszczam, że raczej nie wpływa na charakterystykę samej pracy/osiągów silnika, a tylko na pracę skrzyni biegów. No i oczywiście, jedyny błąd w VCDS to ten wynikający z fizycznego braku przycisków ADS, których jednak nie zamierzam montować. Wystarczy mi sterowanie z MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i d*pa u mnie jest na szaro opcja ADS :slina: a mam 1N3

dobrze pokodałes ? restart MMI zrobiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea culpa nie kodowałem 09 :bicz: a tylko zielone zmieniałem

update

przetestowałem dzisiaj dwukrotnie i znaczącej różnicy nie widzę po włączeniu trybu dynamic dla silnika/skrzyni

nawet uważam że tryb S działa o wiele sprawniej bo kręci od razu obroty powyżej 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam PROBLEM z kodowaniem (BYTE 17 bit 7 zmiana z 0 na 1 ( włącza info na wyświetlaczu MMI ). Nie chce przyjąć kodowania, w mmi mam podświetlenie na szaro Audi Drive Select. POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, kompletny magiel + dwa przewody do mce 09 wystarczą do wyrezania servotronika? A co z wózkiem, czy nie trzeba go rownież wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, kompletny magiel + dwa przewody do mce 09 wystarczą do wyrezania servotronika? A co z wózkiem, czy nie trzeba go rownież wymienić?

tzw. wuzek czyli rama pomocnicza jest taka sama i tylko jedną stosowali 8T0 399 315 H

W polifcie sa juz zmiany i jest ich kilka rodzai .

Witam. mam PROBLEM z kodowaniem (BYTE 17 bit 7 zmiana z 0 na 1 ( włącza info na wyświetlaczu MMI ). Nie chce przyjąć kodowania, w mmi mam podświetlenie na szaro Audi Drive Select. POMOCY!!!

Jakim kabelkiem to robisz ? jaki komunikat wyskakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też trzeba zakodować żeby wszytko chodziło? 1.3 Następnie wpisujemy kod dostepu do adaptacji :

MODUŁ CENTRLANEJ ELEKTRYKI 09 (Bordnetz)

STG Anpassung -> Funktion 10

Security Acces Code 20113

KANAŁY 63,64,65,66

Standard mamy ustawienia 2 (Auto)) --> Zmiana wartości z 2-3 pozwoli nam jezdzic tylko w trybie dynamic.

1 = Comfort

2 = Auto (Standard)

3 = Dynamik

4 = Individual

Jeśli nie mamy guzika od zmiany trybu jazdy Drive Select kanały 63-66 zmieniamy w każdym na wartość 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u swojego znajomego mechanika by zakodować ads, czyli już kolejną opcje z rzędu i powiedział mi, że w końcu padnie mi komputer albo moduł komfortu od tego kodowania. Chciałbym poznać wasze opinie czy to ma coś ze sobą wspólnego, że im więcej zakodowanych "bajerów" tym prędzej może się coś zj***ć? Czy to prawda co mi powiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u swojego znajomego mechanika by zakodować ads, czyli już kolejną opcje z rzędu i powiedział mi, że w końcu padnie mi komputer albo moduł komfortu od tego kodowania. Chciałbym poznać wasze opinie czy to ma coś ze sobą wspólnego, że im więcej zakodowanych "bajerów" tym prędzej może się coś zj***ć? Czy to prawda co mi powiedział?

made my day :naughty::naughty::thumbup:

zmień mechanika natychmiast :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając cały magiel na ten z serwem coś jeszcze jest potrzebne do zrobienia tego moda?Rozumiem że róznica jest tylko w tym że jest dodatkowo ten zawór.Ma ktoś może numer katalogowy jaki podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, więc tak nie mogę zakodować niektórych rzeczy.. nigdy nie miałem z tym problemu, vcds 11,60 millenium, przycisk zamontowany, nie wchodza mi np. te kodowania :

1. BYTE 8 bit 4 zmiana 0 na 1 ( ADS ) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

2. BYTE 17 bit 7 zmiana z 0 na 1 ( włącza info na wyświetlaczu MMI )

3. BYTE 19 bit 6 zmiana z 0 na 1 ( umozliwia własciwa kontrole podswietlenia dla przełacznika ADS)

Bez przycisku wczesniej też nie wchodziły kodowania, pokazało się w MMi ADS ale na szaro podświetlone..

To są te co zauważyłem, robiłem na 2 komputerach, bo myślałem że coś nie tak ale to samo wyskakuje błąd:

VCDS: Re- Code Invalid

You did not enter a new coding. If you are using LCode, make sure to close it in order to tranfer the new coding back to VCDS...

Błąd wyskakuje w ramce z czerwonym X,

Sprawdziłem np. inne kodowanie przykładowo kontrolka niezapiętych pasów i wchodzi myślę że kabel jest ok.. Nie wiem czy to ma znaczenie ale w moim vcds nie ma okienek na fajki np. w Byte 8 mam tylko bit 3 okienkto na ptaszka, reszcze musze ręcznie wpisywać ale to nie było nigdy z tym problemu.. Dzięki za jakieś informacje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos zle robisz wg. komunikatu : ( Re: VCDS kod Nieprawidłowe .Nie wprowadzono nowe kody. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...