Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

To według Ciebie Grzegorz, można mieć jakiekolwiek ustawienia ADS na concercie, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie Grzegorz, można mieć jakiekolwiek ustawienia ADS na concercie, czy nie?

===> http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/odblokowanie-audi-drive-select-323249/index4.html#post4192965

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie Grzegorz, można mieć jakiekolwiek ustawienia ADS na concercie, czy nie?

===> http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/odblokowanie-audi-drive-select-323249/index4.html#post4192965

Czytałem to wszystko ale myślałem, że jednak się da. Olinek pisał, że po założeniu przycisków będzie wyświetlało, ale z tego wynika, że nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam coś od siebie w temacie ADS.

W wersji dla leniwych lub oszczędnych jak ktoś nie ma ochoty kupować włącznika ADS i ESP (aby przełożyć na prawą stronę) można nabyć włącznik ADS w wersji UK.

Oczywiście włącznik wyląduje wtedy po prawej stronie ale spokojnie można go tam dosięgnąć:decayed:

schalter_UK.jpg

Numer OEM części UK RHD ADS schalter 8K2 959 674 E V10

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:19 ----------

ADS_prawo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę do tego concerta. Myślę, że skoro w adaptacjach jest opcja włączenia i wyłączenia ADS, to wystarczy znaleźć odpowiedni, nieopisany bit w kodowaniu i będzie widać. Będę szukał. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohe szukaj szukaj i podziel sie wiedzą. Fajnie jakby w concercie dało się też wyświetlić wszystko na ekranie. Bo sam nie wiem czy jak uruchomię wszystko a nie będę miał przycisku to nie będę mógł nic przełączać? A skoro podobno nie da się w concercie tego wyświetlić a w panelu jes tylko jeden przycisk to jak widać którą opcje włączyliśmy? Kurcze sam nie wiem co i jak już z tym concertem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pojedynczy przycisk jest od 2011 roku, tak pisał Grzegorz. Kup ten wcześniejszy. Ale szukał będę. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na Alledrogo wykupili wszystkie włączniki ADS, nie ma żadnego :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeszcze w kwestii samego DIY. Kolega napisał, że jeden z pinów wpinamy do komfortu co może być trochę mylące bo, jak do tej pory, J519 na tym forum nazywane było MCE albo Bordnetz. Moduł komfortu to to w bagażniku. Sorry jeśli się czepiam, ale jeśli bym nie sprawdził na schemacie i pojechał z kablem przez całe auto, to bym się lekko wqurwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na Alledrogo wykupili wszystkie włączniki ADS, nie ma żadnego :grin:

:grin:

to tak jak w Modułami 09 z literkami D lub P ............nieuswiadczy tez, jak jest to 500 pln trzeba dac .

Co do CONCERTA to nie spotkałem jeszcze auta z ADS u mnie :wink: takze sprawdziłbym kodowanie w RADIO 56 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CONCERTA to nie spotkałem jeszcze auta z ADS u mnie :wink: takze sprawdziłbym kodowanie w RADIO 56 .

Pewnie niełatwo będzie spotkać. Jak ktoś zamawia pełny ADS w Audi, to nie bawi się w Concerty raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeszcze w kwestii samego DIY. Kolega napisał, że jeden z pinów wpinamy do komfortu co może być trochę mylące bo, jak do tej pory, J519 na tym forum nazywane było MCE albo Bordnetz. Moduł komfortu to to w bagażniku. Sorry jeśli się czepiam, ale jeśli bym nie sprawdził na schemacie i pojechał z kablem przez całe auto, to bym się lekko wqurwił.

No ale napisane jest że J519 w schemacie opisane onboard supply control unit (uczyć się języków bambusy:decayed::wink:)

Jeśli objaśniamy to ja bym jeszcze dopisał że kabelek który idzie do MCE do wtyczki brązowej T16b pin 4 nie dokładamy tam pina bo kabelek z pinem tam już siedzi i trzeba się pod niego podlutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy poprawiłem i uaktualniłem w pierwszym poscie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam i 1N3 i 2G High i manuala, ale stety niestety mam też wirusa od rPerformance na mapy silnika i pedału gazu ...

Pytanie więc jak ADS będzie współpracował z wirusem, konkretnie chodzi właśnie o mapy pedału gazu i reakcje silnika ? Czy ustawienia tuningowe zostaną cofnięte, nadpisane, czy w ogóle to nie będzie ze sobą współpracować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie grzebie w mapach niestety. On jedynie zmienia charakterystykę pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to moze i lepiej ... ale w takim razie jak ADS zachowa sie przy zmianach dokonanych w pedale gazu podczas tuningu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lekko muśniesz gaz to będzie już tak jak byś w podłogę wciskał, albo będziesz cisnął mocno gaz, a będzie wolniej się wkręcał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ma dzialac ADS, ale obecnie mam zmiany w gazie zrobione przez tuning (nie podobaly mi sie fabryczne) i teraz jesli bede zmienial ustawienia ADS co sie stanie/bedzie dzialo z ustawieniami tuningowymi ?? Beda traktowane jako standardowe czy przepadną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadną, jedynie lekko się zmienią zależnie jaki program, jednak jak spowrotem wrócisz do początkowych to będzie to samo. ADS w ECU nie grzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Masz ADS u siebie? Jest sens grzebania i kodowania, naprawdę da się odczuć różnicę przy zmianie trybów?

PS. ADS ma też opcję na quattro, jak ustalić czy ma się sportowy dyf quattro czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...