Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycinanie katalizatora


Michalos

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad usunięciem katalizatora z mojego auta. Czy ktoś już u siebie usuwał? Dało to jakiś efekt? Rozmawiałem z mechanikiem i mówił, że w silnikach bez turbiny nie robi to jakiegoś szału, ale daje lepszy przepływ spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to słyszałem zastanawiam sie ale jeszcze tego nie zrobiłem , czekam na odważnego :decayed: . W 2.6 i 2.8 wycinaja i sa mega zadowoleni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat miałem już wypalony kat, więc wyciąłem a w jego miejsce wleciały tłumiki wyglądające jak zamiennik kata, różnicy w mocy nie odczułem bo wtedy miałem zatkany tłumik końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat miałem już wypalony kat, więc wyciąłem a w jego miejsce wleciały tłumiki wyglądające jak zamiennik kata, różnicy w mocy nie odczułem bo wtedy miałem zatkany tłumik końcowy

A jak z dzwiekiem ? Ryczy na trasie czy jest git ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciąłem u siebie katy latem i powiem szczerze, że w ogóle nie jestem zadowolony. Dźwięk w ogóle nie jest głośniejszy, ale za to stał się jakiś taki dziwny, jakby wydech był nieszczelny. Poza tym z rana na ssaniu jak dodam gazu z potrafi nieźle strzelić w tłumik, czego przed wycinką nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wycięty w B5 i nic to nie daje.Jak kat jest zdrowy to szkoda ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycięty i tak już kupiłem, nie wiem jak to jest rozwiązane bo niby był usuwany w ASO. W trasie jest cicho, na wolnych obrotach trochę bulgocze i chyba to przez ten brak katów. Nie wiem czy dół obrotów nie poprawia się po wycięciu katalizatorów bo albo 2.4 tak przyjemnie idzie z dołu albo u mnie po tej operacji się tak zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie chciałem wycinać katy ale jakoś nie mam przekonania do tego... Chciałbym aby inaczej chodziło, trochę głośniej no po prostu żeby bardziej ryczała. W przyszłym tygodniu jadę do gościa który zajmuje się wydechami, spawa, ma tłumiki z kwasówy i zobaczymy co to będzie. :) Wczoraj przeglądając yt natknąłem się na ten filmik (A4 B5 2.4) i muszę powiedzieć, że fajnie chodzi

. Podejrzewam, że on katy ma tylko po prostu od katów do końca ma zrobiony przelocik, bez żadnych tłumików. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie chciałem wycinać katy ale jakoś nie mam przekonania do tego... Chciałbym aby inaczej chodziło, trochę głośniej no po prostu żeby bardziej ryczała. W przyszłym tygodniu jadę do gościa który zajmuje się wydechami, spawa, ma tłumiki z kwasówy i zobaczymy co to będzie. :) Wczoraj przeglądając yt natknąłem się na ten filmik (A4 B5 2.4) i muszę powiedzieć, że fajnie chodzi

. Podejrzewam, że on katy ma tylko po prostu od katów do końca ma zrobiony przelocik, bez żadnych tłumików. ;)

Co jest wyciete wszystko i zostawiony tylko końcowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tak wnioskuje . Ten metaliczny dźwięk zawsze wydobywa się z końcowego tłumika .

Druga sprawa końcowy wisi jak w fazie testów :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów mam problem z wydechem kupiłem auto z wycietymi katami ostatnio chciałem troszke zmienic odgłos mojej V-ki wyciołem środkowy tłumnik dzwięk zmienił sie ale na gorszy i teraz moje pytanie czy da cos wymiana końcowego tłumnika na taki https://www.kadex-tlumiki.pl/6316,tlumik-uniwersalny-nm-242-13dtm proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...