Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej w zbiorniczku wyrównawczym


marpod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z pozbyciem się oleju ze zbiorniczka wyrównawczego. Wymieniłem chłodniczke oleju i wypłukałem układ już 3 razy ale nadal olej się dostaje do zbiorniczka przy czym dodam że z silnika go nie ubywa. Co może być jeszcze przyczyną? Czy aż tak dużo naszło oleju to chłodnicy??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym płukasz? Ja w takich wypadkach robie mixture z proszku do prania i płynu do garów. Wlewam i zostawiam na kilka dni. Później dokładnie płukam układ wodą, zalewam koncentrat i po problemie. Jeżeli płukasz tylko wodą to może braknąć Ci życia na wypłukanie. No chyba że pękła głowica :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toczy nie ubywa to się okaże. Parę kropli oleju wystarczy aby zabrudzić płyn a na bagnecie takiego ubytku nie zauważysz. Nie chcę siać paniki ale może to być uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź korek wlewu oleju czy na nim nie ma takiego nalotu,szlamu jak by masło wsadz palec i przejedz nim po wewnętrznej stronie pokrywy zaworowej (od środka) -jezeli jest to uszczelka pod glowica do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie. jesli robi sie dziennie krotkie odcinki do pracy 5km to tez bedzie troche maselka przez niedogrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie czym plukasz uklad, powiem Ci ze bardzo dobry jest valvoline radiator flush, emulguje olej i elegancko plucze to hujostwo, jak sama woda to zapoknij, woda sie po tym slizga po tej mazi i nie ruszy, chcialem kiedys wyplukac zbiorniczek z tego szlamu to denaturat nie ruszyl nawet troche , nic nie rozpuscil, dopiero nitro ładnie to rozpuszcza, tak twrada z niej suka z tej mazi

ta maz ma to do siebie ze włazi w najmniejsze zakamrki, chlodnica zoba ile ma kanalików, poolowa moe byc jeszcze zalepiona bo to sie czepia wszystkiego

jednak jesli plukasz czyms takim a olej dalej sie dostaje to kaput glowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...