Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin schiedel w scianie nosnej


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze w nowym wątku bo w tym budowlanym kazdy zaglada na ostatnie watki i nie odpowiadaja na pytania innych wczesniej zadanych.

Mam schiedel fi 200 + wentylacja do zamontowania. ( systemowy)

W domu sprułem cały komin do zera na całym obwodzie. Mam juz stope wylaną i bede go stawiał.

Pytanka:

1 Czy wystarczy pierwszy bloczek posadowić na papie czy papa+ zaprawa i dopiero bloczek

2 Jak juz komin bedzie stał to pomiedzy murem a kominem jest z 10-15 cm przestrzeni z 2-ch stron. Od strony pokoju i klatki jest tylko tyle miejsca co nałozyc tynk czyli okolo 4 cm. Jak to zatynkowac ( nie rygips tylko tynk) bo nie mogę łaczyc komina zaprawą z resztą muru? a od strony pokoju po prostu nałożyc tynk z siatką? Jak bede dolewał ubytki w płycie to dam 2cm styropianu na komin i dopiero doleje płyte co by mogł pracować. A jak z murem i takimi szczelinami po 2-ch stronach oraz od strony pokoju i klatki. Doradzcie cos.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin_1.jpg

Zamiesciłem pogladowy rysunek.

Kolor zołty to komin.

Kreska czerwona to tynk od strony pokoju goscinnego i z drugiesj strony przedpokoj. Odleglosc od lini tynku do komina to jakies 4-5cm

kolor szary to sciana a biały to luka ( zielona linia to okolo 15 cm)po wykuciu starego komina i osmolonych cegieł.

I teraz pytanie co zrobic z ta luką mam to podmurowac zaprawa z cegły? Mam to dokleic do komina czy w jakis sposob odseparowac komin co by sie nie łączył z sciana w jedna całosc? podobno komin ma stać luzno ( w miare). A tynk ( czerwona kreska) połozyc na siatce ktora zachodzi na sciane i wszystko podtynkować?

Pytam bo chce to zrobic dobrze technicznie zeby potem nie było pęknięć na scianie od strony pokoju oraz zeby komin stał tak jak to technologia nakazuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu lepiej bo nie umiałem sobie tego wyobrazić. tą pustą przestrzeń podmurował bym cegłą i zaprawą potem tynk z siatką bo to dużo 4 cm bez siatki będzie pękać. i dodatkowo położyć 2 raz siatkę z pierwszą warstwą gładźi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...