Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa "dzwoniących" nakładek klamek zewnętrznych


tiger188

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

Ponieważ sam wielokrotnie korzystałem z porad w z tego działu postanowiłem sam się dorzucić.

Od dawna denerwowały mnie "dzwoniące", przy zamykaniu drzwi, nakładki na klamki zewnętrzne. Szukałem po forum , ale wszędzie pisano że trzeba demontować całe drzwi dlatego odkładałem to w czasie.

Moim pierwszym krokiem było właśnie zdemontowanie całego osprzętu drzwi od strony kierowcy...

DSCN5371.jpg

i okazało się że niepotrzebnie to zrobiłem... stąd ten poradnik.

Każda klamka posiada osłonę zamocowaną za pomocą małej spinki. Dostęp do niej jest ograniczony i potrzeba coś naprawę cienkiego aby móc ją zdemontować. Ja wykorzystałem do tego nóż tapicerski.

DSCN5370.jpg

Operacja demontażu dla każdych drzwi jest identyczna.

Odginamy klamkę, jakbyśmy chcieli otworzyć drzwi do mniej więcej 75%.

Lokalizujemy spineczkę jak na zdjęciu poniżej i za pomocą cienkiego narzędzia przesuwamy zgodnie z strzałką. spinka powinna się przesunąć o 3-4 milimetry.

DSCN5382.jpg

Ściągamy osłonę klamki podważając delikatnie górną krawędź.

Kiedy mamy już ściągnięte osłony możemy zapobiec ich "dzwonieniu" , ja osadziłem je ponownie na sylikonie, oczywiście uważając, aby z żadnej strony nie było go widać i aby nie zablokować /zakleić spinek.

DSCN5376.jpg

DSCN5375.jpg

Efekt? --> już nie dzwoni.

DSCN5380.jpg

DSCN5383.jpg

Pozdrawiam Forumowiczów, i proszę o wyrozumiałość , to mój pierwszy poradnik :)

i na koniec mój znudzony pomocnik

DSCN5379.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiadomo że nie trzeba rozbierać drzwi.

Dobra robota.

Powinieneś dopisac że przy wykonanej naprawie nie zanudziles żadnego psa :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1: dobra robota a mam jedna dzwoniaca strasznie mnie wkurza...

Lokalizujemy spineczkę jak na zdjęciu poniżej i za pomocą cienkiego narzędzia przesuwamy zgodnie z strzałką. spinka powinna się przesunąć o 3-4 milimetry.

tych spinek jest jedna czy dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ja kiedyś wyklinałem, bluzgałem i rzucałem różnymi epitetami aby zdemontować nakładki... nie udało się. Dzięki kolego za informacje :) w końcu klamka nie dzwoni.

Wcześniej to wkładałem wykałaczkę, i nożykiem ją wciskałem głębiej, aby nie było jej widać. Co prawda rozwiązanie druciarskie, ale nie miałem innego pomysłu jak sobie z tym poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ogarnął klamkę od kierowcy, tą z zamkiem. W A6 jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie Panowie może tutorial jak zdemontować całą klamke drzwi kierowcy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ogarnął klamkę od kierowcy, tą z zamkiem. W A6 jest inaczej

A może by tak założyć nakładkę od strony kierowcy z wersji angielskiej ? Było by wszędzie ładnie gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ogarnął klamkę od kierowcy, tą z zamkiem. W A6 jest inaczej

A może by tak założyć nakładkę od strony kierowcy z wersji angielskiej ? Było by wszędzie ładnie gładko.

A co zrobisz jak padnie akumulator lub pilot przestanie działać? Lepiej nie przekombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że już tak musi być :facepalm: a jednak nie :wink: Dzięki kolego super robota

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w a4 B5 da radę w identyczny sposób poradzić sobie z tymi klamkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra robota :thumbup1: ...przy okazji można podmienić na takie w ładnym stanie albo oddać do malowania. moje były z lekka powycierane od spodu od otwierania ale jakoś nie miałem ochoty rozbierać wszystkich drzwi żeby wyciągać całe klamki a tu tylko parę minut roboty potrzeba. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze temat się odświeżył jakiś i tu o klamkach dzwoniących (dokładnie taka mnie prześladuje). Super fajnie, podjarka i nagle czytam i piszecie że przez wkładkę na kluczyk w drzwiach od kierowcy ten patent nie przejdzie?

EDIT
Dzisiaj drugi raz się za to zabrałem i szarpałem :D

Co do klamki od kierowcy to schodzi bezproblemowo ALE spinkę trzeba przesunąć w drugą stronę niż na fotkach żeby klamka zeszła!!! (przesunąć w kierunku tyłu i nakładka na klamce schodzi praktycznie sama)

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za instrukcje wszystkie klamki w audi a4 b7 zdejmują się tak samo czyli przesuwamy spinkę do tyłu auta włącznie z klamką kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie Panowie może tutorial jak zdemontować całą klamke drzwi kierowcy??

Podpinam sie do pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę mnie zastanawia to klejenie.

U mnie w B7 też dzwoniła nakładka od strony kierowcy.

Nakładkę zdjąłem ( tak jak pokazuje kolega na zdjęciu - jest tam taka super-cienka spinka ), ale nic nie kleiłem, tylko dogiąłem te zaczepy widoczne pod nakładką.

Efekt: przestało dzwonić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...