Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa "dzwoniących" nakładek klamek zewnętrznych


tiger188

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślałem, żeby dociąć kawałek tej cienkiej gąbki pod panele i włożyć pomiędzy, żeby trochę zmniejszyć ten luz pomiędzy nakładką a mechanizmem. Zrezygnowałem z tego powodu, że nie wiem czy by się z tej gąbki po jakimś czasie nie zrobił syf przez deszcze itp.

Samo ściągnięcie i założenie mi pomogło bo klamka praktycznie ucichła i tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... Pomaga samo ściągnięcie i założenie lub też można leciutko dogiąć zatrzaski. Nie słyszałem, aby producent zalecał klejenie nakładki ....

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie proste jak barszcz gdy się wie jak podejść. Ja tylko podgiąłem te zatrzaski i jest lalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak:)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam muszę wyminić wkładkę w swojej klamce kierowcy. Czyli ja muszę demontować wszystko tak jak jest napisane w pierwszym poście tak. Proszę o odp bo sprawa pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zdemontowac sama wkladke od zamka odkrecasz/luzujesz śrubę przy wkladce.

Podobnie jak tutaj:

Obejrzyj film „Skodaclub.pl - Demontaż wkładki zamka” w YouTube

https://youtu.be/3IezHuJ4zhU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam drzwi kierowcy od anglika. Nie mam wkładki na kluczyk i chcialbym taką zamontowac zeby dla oka bylo przyjemniej. Czy demontaż całej klamki i montaż nowej z "zamkiem" jest kłopotliwy?? I czy klamka z B7 podejdzie do B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem lama, bo nie mogę za nic namierzyć tej cienkiej blaszki. Wkładam z boku osłony klamki długi , cienki pręcik i próbuję popchnąć na czuja ku tyłowi "coś" wewnątrz. Nijak mi nie wychodzi. Co dokładnie trzeba trafić? Może mi ktoś to łopatologicznie wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie masz fotkę.

http://postimg.org/image/ra1sit54j/

Ciągniesz lekko za klamkę żeby zrobiła się od góry szpara i przesuwasz blaszkę ze zdjęcia w kierunku bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie masz fotkę.

http://postimg.org/image/ra1sit54j/

Ciągniesz lekko za klamkę żeby zrobiła się od góry szpara i przesuwasz blaszkę ze zdjęcia w kierunku bagażnika

Problem w tym, ze ta blaszka ani drgnie. Próbowałem już wszystkim - od góry kartą bankomatową, z boku wąskim szpikulcem i wkrętakiem. Bez sukcesu.

EDIT: Problem rozwiązany - metoda przez Was opisana jest jak najbardziej OK. W moim przypadku prowadnica strasznie się zapiekła i trzeba było użyć sporo siły by ją ruszyć. Po prostu za lekko pchałem :)

Edytowane przez Hanurabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odświeżyć  zdjęcia? Albo chociaż jedno i pokazać jaką blaszkę? z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BartasBDG napisał:

Może ktoś odświeżyć  zdjęcia? Albo chociaż jedno i pokazać jaką blaszkę? z góry dziękuję :)

Uchyl klamkę jakbyś otwierał auto do połowy i zajrzyj w szparę od góry ;)
Z tego co pamiętam jeszcze po tych dwóch latach to ta spinka jest srebrna i jakąś igłą w tył auta przesuwasz

 

Łap, znalazłem na necie
https://www.audizine.com/forum/showthread.php/212229-DIY-Door-Handle-Rattle-Repair

Edytowane przez 3r4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 19:55, Soyer323 napisał:

Można prosić o odświeżenie zdjęć? 

nagrałem ci wczoraj filmik jak się przesuwa zawleczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie gdzieś dorwać jakieś zamienniki tych nakładek metalowych na klamki? U mnie wszystkie zaczynają odpadać, bo dolne zaczepy się zbiodegradowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata mijają i kolejne hostingi wygasają :) Może ktoś poratować zdjęciem magicznej spinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...