Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego mam czy nie(S-Line)


gabalo

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że ten bezpiecznik ma 40 A, bo przy samych elektrycznych lędźwiach powinien mieć 10A, a jak masz full elektryke w fotelach to jest 30 A. Nie znam sie dokładnie na bezpiecznikach ale czy jak jest wsadzony za duży bezpiecznik to się nic nie stanie??

---------- Post dopisany at 10:59 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

Nowicjusz kontra lędźwie ciąg dalszy. Tak wiec dzis sciagnąłem tą pólke pod kierownicą i sprawdziłem ten bezpieczniki (na zdjeciu ponizej zaznaczyłem któy) i on jest 40A nie spalony ani nic, tak wiec musze zajrzec do fotela. I tu znów pytanie fotel jest na wpinkach takich jak cxzasem w autach sa montowane boczki drzwi? bo jesli tak to szarpiąc go z tylu i próbujac go sciagnac znaczy tą obudowe plastikowa napewno jakis zatrzask uszkodze co nie?

http://s28.postimg.org/yi1e2wwfd/123.jpg

Dziwne, że ten bezpiecznik ma 40 A, bo przy samych elektrycznych lędźwiach powinien mieć 10A, a jak masz full elektryke w fotelach to jest 30 A. Nie znam sie dokładnie na bezpiecznikach ale czy jak jest wsadzony za duży bezpiecznik to się nic nie stanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam full elektryki regulowane fotele mam recznie jedyna elektryka w fotelu u mnie to poduchy, czujnik zapiecia pasa no i ledzwie moze ktos wczesniej grzebal przedemna i wstawil mocniejszy i teraz gdzies na instalacji cos poszlo przez to.... a ogólnie temat zdejmowania tylu fotela zostawiam do czerwca z tego wzgledu ze aktualnie do czerwca przebywam w Niemczech i wszystko co do tej pory robilem to grzebalem na ulicy pod blokiem a jak juz cos wiecej chce robic to musze jakies narzedzia miec itp, miejsce na podwórku i takie tam co by Niemcy nie patrzyli na mnie jak na złodzieja czy cos hehe:decayed:wiec koledzy dziekuje za wszystkie info i co dalej wyjdzie jak zdejme tyl fotela to opisze tutaj i foty wstawie okolo 20 czerwca jak bede w Polsce u siebie w domu, a co do bezpiecznika, mozliwosci uszkodzenia ledźwi itp nadal prosilbym wpisywac cenne uwagi tutaj, regularnie przegladam forum i za duzo wiedzy nigdy mi nie zaszkodzi:)a bede w Polsce tydzien to musze temat dokonczyć wiec bede grzebał na całego wtedy:):naughty::wink:

ta do Pl sie nie wybieałem i nie wybierałem az w koncu trafił sie urlop.. jako ze kilka dni w Polsce byłem to moglem zrobić ledzwie ale pol roku jezdzilem bez i o tym zapomnialem ...prawie a prawie bo w niedziele koniec urlopu i powrót do DE a w piatek wieczorem o ledzwiach mi sie cos przypomniało jak musiałem fotel poprzestawiać po tym jak dziewczyna prowadziła....wiec sobota z samego rana poszedłem z tematem...rozebrałem wszystko co szło i wyszło tak ze bezpiezniki itp wszystko ok, rozebrałem fotel pręty ok, kostki ok no i juz prawie sie poddałem ale ze sobota była wczesna godzina wiec podskoczyłem do znajomego elektryka/elektronika samochodowego (dobry fachowiec) mial czas wiec zostawiłem mu auto zeby mi obejrzał to kompem itp....jako ze to specjalista po pol godzinki wszystko bylo wiadomo...no i sie zdziwiłem!!! poprostu wiązka kabli miedzy fotelem i bezpiecznikami itp była walnieta, dziwne ze po obu stronach??? no ale mniejsza o to położyło sie nowa i lędzwie sa, takze temat lędzwi na te chwile skonczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat. Po wczorajszym demontażu foteli S-LINE przestało działać ustawianie lędzwi (elektryczne) nie słychać silnika więc nie ma prądu, wtyczki podpięte.

Czy to trzeba kodować każdorazowo jakoś czy musze patrzeć wiązke? Palił się AIRBAG błąd wykasowalismy. Podgrzewanie normalnie działa.

Zaznaczę, że błędy zostały skasowane.

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczki tez przejzyj bo ja np musialem je wymienić bo troche były z nimi problemy po podpięciu raz łączyły 3 razy nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat otóż nie wiem do czego jest łopatka fotela przy lewej nodze kierowcy, prawa jest do przesuwania przód-tył a ta z lewej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat otóż nie wiem do czego jest łopatka fotela przy lewej nodze kierowcy, prawa jest do przesuwania przód-tył a ta z lewej?

Do regulacji wysokości przodu fotela

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. A ja mam taki problem ze regulacja ledzwi dziala tylko gora -dol, pasazer i kierowca tak samo tylko opcja up-down. Co moze byc nie tak? Zanim rozkrece. Jest jakis osobny przewod, bezpiecznik czy cos odpowiadajacy za ich wysowanie sie? 

Edytowane przez firefighter1
Blad ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co jakiś czas silniczek się zawiesza i chodzi wtedy tylko góra dół, 

muszę go wyciągnąć i przeczyścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jeszcze go nie czyściłem :)

a żeby mieć pewność że to on sprawdź go zdejmując tylne obicie, silniczek przód-tył jest po prawej stronie i naciskaj przełącznikiem jeśli słychać cykanie jak u mnie to znaczy że się zawiesił, albo może tylko spadła linka z cięgna, 

najlepiej zerknij i sprawdź co i jak :)

w razie czego pisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Podpinam się pod temat, tylko że u mnie wszystko działa oprócz regulacji fotela góra-dól tzn. chcąc przesunąć  fotel do góry silniczek głośno 

brzęczy  a nie podnosi  i to samo do dołu ??? Co to może być ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizm lędźwi i silniczki można zdemontować po zdjęciu tylnej osłony fotela czy to grubsza sprawa? Mógłby ktoś napisać jak się do tego zabrać?

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...