Skocz do zawartości
IGNOROWANY

moje e61


mojeA4

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, ze mamy ten sam kolor, Ty masz ten jaśniejszy tak?

Co do zawiasu- pojęcia nie mam- bardzo nisko i bardzo sztywno, tak to moge określić

Ty masz zdaje się kolorek TITANGRAU a ja mam SILBERGRAU - jaśniejszy od Twojego.

Z zawiechy to jeśli nikt nic nie grzebał a jak piszesz jest nisko i sztywno to masz Sportowe dostosowanie podwozia albo M podwozie sportowe... Trzeba by Vin rozkodować i zerknąć. Ja mam to pierwsze i też przy krawężnikach mi tak nisko stoi. Czasem w ogóle nie najeżdżam zderzakiem nad krawężnik bo boję się, że przy wyjeżdżaniu go zdejmę - a już raz niemal go w ten sposób zdjąłem.

Spacegrau to chyba cos pomiędzy tymi waszymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile tych odcieni szarości było? Myślałem, ze dwa

Koledzy pokusilem sie o nieoryginalne czujniki, ktore jak złapią wilgoć to od razu wyskakuje błąd pdc.

Juz kupiłem oryginalne, i stad pytania

Sa czarne, podobno mozna je delikatnie pomalować i nie bedzie to miało wpływu na działanie, to prawda?

Czy jest duzy problem zdemontować przedni zderzak i tylni?

Jaki jest sposob, zeby jakos odizolować czujniki od wilgoci (jak juz zdejme to chciałbym sie tym zająć)

jakaś izolacja czy cos innego a sprawdzonego?

Zeby wymienić żarówki w ringach zdemontowany zderzak mi to ułatwi? Czy mimo to musze wyjąc lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacegrau był w e60 tylko w LCI - tzn od 2007>

Czujniki można powtórnie pomalować pod kolor nadwozia - będą działać:wink:

Żeby wymienić żarówkę w ringach nie trzeba zdejmować zderzaka ani samej lampy - wystarczy sprytna rączka:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pisałeś mi kiedyś o tym w swoim wątku, jednak moje ręce chyba do sprytnych nie należą

Próby były jednak na tym sie skończyło

Nie masz żadnych doświadczeń co do demontażu zderzaków samodzielnie, bądź izolacji tych czujników od wilgoci?

Jak ju zdejme i bede miał wszystkie na wierzchu warto by było czymś to obkleic, nie musi byc ładnie, estetycznie byle było na tyle dobrze, zeby w deszcz czujniki były sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz podaj mi swojego maila na PW to podeślę Ci instrukcję montażu m-paka w pdf to sobie lookniesz gdzie mocowany jest zderzak. Doświadczenia z czujnikami nie mam bo w mojej bidnej strychlinie tego nie zamontowali:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu a ja do tej pory myślałem, ze czujniki to seria w e60, a byś sobie dołożył taka pierdolke, powiem Ci, ze przy tej wielkości auta sa pomocne, rozglądajac sie wtedy za autami patrzyłem na a6c6 i dziwiło mnie w wielu modelach brak czujników,

Zaraz Ci wyślę na pw maila, będzie trochę czasu, to sie za to zabiorę

---------- Post dopisany 09-05-2014 at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany 04-05-2014 at 21:30 ----------

Jest ktos z Polkowic??? Umówilem sie z gościem na listwy wokół szyb czarne w połysku a teraz cisza

Żadnych kosztów nie poniosłem, jednak dogadany byłem a telefon wyłączony i konto na Allegro zawieszone

Hm... w pewny sposob te listwy to taki rarytasik i szkoda mi odpuścić

---------- Post dopisany 21-05-2014 at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany 09-05-2014 at 21:39 ----------

Próbowałem wejsc w ukryte menu, tak jak trzeba ale sie nie da

Pokazało sie za to cos innego..

Ktos mi rozszyfruje?

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Jednak zeby skasować inspekcje czegokolwiek mam problem,

---------- Post dopisany 26-06-2014 at 21:10 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2014 at 15:14 ----------

Co sie mogło spierd.. koledzy, ze nie działa zamykanie/otwieranie z pilota? Podobno jest jakas wiązka w klapie w daszku, moze kable przetarte, a jak nie to? Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby powinien pojawić sie błąd jesli byłyby słabe baterie, raz działało, raz nie. Drugi kluczyk to samo aż w końcu przestało działać stad mysle, ze kwestia czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenie czy kluczyk wysyła sygnał ...kluczykarze maja take urządzona w ktore wkładają kluczyk i mierzą co on wysyła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz piękna Bawarka :brawo: Od zawsze chorowałem na BMW i do dzisiaj nie wiem jak to się stało, że mam A4 B6 :wink: Póki co zadbana E60/61 to jeszcze nie moja liga, ale E39 w pięknym stanie będzie moim kolejnym samochodem :naughty:

Niech Ci się dobrze sprawuje :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej e39 tez sa ladne autka, ale trafic dobrze pewnie tez jest problem, tak jak z e60. Ceny sa bardzo rozne. z 5 lat temu, kiedy kupowalem megane coupe byla na sprzedaz e39 w dieslu czarna, jasna skora w srodku za 9900zl. Tak sie napalilem, a jednak rozsadek musial zwyciezyc. Normalnie e39 kosztuje pewnie wiecej od niektorych e60.

Dzieki, dzieki. Poki co wszystko jak nalezy, odpukac. Musze w Polsce ogarnac ten temat z kluczykiem.

Faktycznie zobaczyc czy od strony klucza jest ok, tylko to i jeden, i drugi by nie wysylal sygnalu?

Elektryk by tego nie ogarnal jakis? Musze podpytac w paru miejscach, bo troche to upierdliwe zamykajac auto kluczykiem.

Poza tym wywalam dpf, zaslepiam klapki w kolektorze i przy okazji maly chip, zeby ta dwojka sie pojawila z przodu, bo czasem te 177 KM... malo :/

Ze smiesznych sytuacji... napisalem do serwisu, ze chcialbym wyczyscic dpf lub go wymienic na nowy. Odpisali, ze nie czyszcza, tylko wymieniaja. Najpierw zrobia diagnostyke, co kosztuje 516 zl. wymiana filtra 300 zl, dwie uszczelki 50 zl, i teraz najlepsze- filtr dpf 8000 zl :)

---------- Post dopisany at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany at 09:11 ----------

moze ktos mi kogos poleci od tych kluczy kujawko-pomorskie badz pomorskie???

nie wiem szukam, ale kiepsko mi idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Bydgoszczy, auto rafmar na Solnej ogarnia podobno dobrze BMW i jeszcze jeden serwis na skrzyżowaniu Szubińskiej i Solskiego.. jak będę jechał tamtędy to dokładnie sprawdzę Ci nazwę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, od Inowroclawia niedaleko

---------- Post dopisany at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany at 11:02 ----------

Jedrek a tu, slyszales cos o nich?

Auto-Serwis Ewa, Waldemar Jankowski | Bydgoszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak szukałem jakichś informacji o BMW dla znajomego to natknąłem się na forum BMW na ten warsztat i nie pamiętam jakie miał opinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej e39 tez sa ladne autka, ale trafic dobrze pewnie tez jest problem, tak jak z e60. Ceny sa bardzo rozne. z 5 lat temu, kiedy kupowalem megane coupe byla na sprzedaz e39 w dieslu czarna, jasna skora w srodku za 9900zl. Tak sie napalilem, a jednak rozsadek musial zwyciezyc. Normalnie e39 kosztuje pewnie wiecej od niektorych e60.

Dzieki, dzieki. Poki co wszystko jak nalezy, odpukac. Musze w Polsce ogarnac ten temat z kluczykiem.

Faktycznie zobaczyc czy od strony klucza jest ok, tylko to i jeden, i drugi by nie wysylal sygnalu?

Elektryk by tego nie ogarnal jakis? Musze podpytac w paru miejscach, bo troche to upierdliwe zamykajac auto kluczykiem.

Poza tym wywalam dpf, zaslepiam klapki w kolektorze i przy okazji maly chip, zeby ta dwojka sie pojawila z przodu, bo czasem te 177 KM... malo :/

Ze smiesznych sytuacji... napisalem do serwisu, ze chcialbym wyczyscic dpf lub go wymienic na nowy. Odpisali, ze nie czyszcza, tylko wymieniaja. Najpierw zrobia diagnostyke, co kosztuje 516 zl. wymiana filtra 300 zl, dwie uszczelki 50 zl, i teraz najlepsze- filtr dpf 8000 zl :)

---------- Post dopisany at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany at 09:11 ----------

moze ktos mi kogos poleci od tych kluczy kujawko-pomorskie badz pomorskie???

nie wiem szukam, ale kiepsko mi idzie

Dokładnie z E39 jest tak jak piszesz; zanim kupiłem A4 B6 szukałem E39 w benzynie i za naszą zachodnią granicą znalazłem kilka sztuk (poza moim ówczesnym zasięgiem finansowym) w cenie 8 - 10 tys euro, bardzo ładne lalki z prywatnych rąk, niskim przebiegiem, m-pakietem itd. więc jak widzę ceny E39 (i to jeszcze z 3.0d) w Polsce to :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej e39 tez sa ladne autka, ale trafic dobrze pewnie tez jest problem, tak jak z e60. Ceny sa bardzo rozne. z 5 lat temu, kiedy kupowalem megane coupe byla na sprzedaz e39 w dieslu czarna, jasna skora w srodku za 9900zl. Tak sie napalilem, a jednak rozsadek musial zwyciezyc. Normalnie e39 kosztuje pewnie wiecej od niektorych e60.

Patrzyłem na ceny teraz po ile stoi taka jak moja z 2002r po lifcie z taką opcją to trzeba dać ponad 20k więc nie spadły z ceny, oczywiście można kupić nawet za 9 tys i też to będzie E39 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent pewnie mowi, ze olej jest niewymienny. Long live czy cuś

Ja jednak go wymieniłem, przy przebiegu 195000 w warsztacie. I zaraz w ten dzien ruszyłem do Polski, gdzie w połowie drogi skrzynia wpadła w tryb awaryjny i tak na 2 i 4 biegu dojechałem do polski. Umówilem termin w serwisie, dolali olej (bo sie okazało, se warsztat za mało wlal) i tyle. Chyba jeszcze musieli zaadoptowac skrzynie od nowa i tyle. Wniosek- nie wyjeżdżaj w trasę po wymianie.

Lekko czułem zmianę biegu z 2 na 3 teraz rzadko kiedy cokolwiek czuje, chyba, ze ja cos z gazem zrobię nie tak.

Z mojej strony polecam cały ten zabieg, mi bardzo pomógł

---------- Post dopisany at 22:49 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

I dodam, teraz mam juz 210000 i skrzynia zmienia niego idealnie, jak bedzie trzeba zmienię go znów.

Jak kupiłeś e60, to na pewno Dziadek Cie poinsruuje, ze musisz wywalić klapki w kolektorze ssacym (300zl zaślepki) plus wymiana i kolektor wydechowy zmienic na NIEORYGINALNY, bo te co mamy pękają ( ok 1tys za sam kolektor) plus kilka uszczelek i wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...