Skocz do zawartości
IGNOROWANY

moje e61


mojeA4

Rekomendowane odpowiedzi

Moja e60 ma przebieg 139.000 km, silnik 2.0d 163 konie, automat. Póki co nic nie szarpie, nawet w ogóle nie czuć zmiany biegów, przebieg jest autostradowy, jeżdżone głównie po autostradach w Niemczech, jeździł nią Polak, który ma firmę w DE.

Ona wydaje mi się przerażająco zadbana, tak bardzo zadbana, że aż mnie to niepokoi, wewnątrz auta wszystko wygląda jak w nowym aucie, żadnej ryski, żadnej odstającej nitki, żadnego wgniecenia, pęknięcia. Wszystkie przyciski, napisy na przyciskach nie pomazane, nie wytarte, blaszki znamionowe i naklejki informacyjne jak nowe, zamykanie i otwieranie drzwi posiada jeszcze ten delikatny dźwięk domknięcia drzwi, dywaniki od nowości oryginalne nadal w stanie dobrym.

Jedyny mankament to fakt, iż auto było malowane, nieznany sprawca obszedł całe auto dookoła i porysował kluczem, dostałem wiele zdjęć do wglądu przed malowaniem, a auto było malowane na gwarancji w ASO w DE w 2009 roku, oryginalny lakier serwis BMW.

Ja tam nie wierze ludziom na słowo, sprawdziłem ją w dwóch serwisach, toyoty a następnie w BMW.

Nie wierze w opowiastki i słowne obietnice że auto jest super, ale dzisiaj zadzwonił do mnie ten Polak z DE, i mówi że żałuje iż sprzedał auto, a już na pewno żałuje ceny jaką uzyskał za to auto. Nie wiem, może i faktycznie ten egzemplarz który kupiłem jest akurat bardzo zadbany, ale nie spotkałem się jeszcze nigdy z taką sytuacją, że sprzedający dzwoni po tygodniu i mówi że żałuje sprzedaży.

Ale zobaczymy, życie to zweryfikuje, oby było tak jak jest, czyli bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto zadbane czy nie na kolektory trzeba miec uwagę , szczególnie na klapki w ssacym , bo wydechowy to wymieniamy jak pęknie , dobrego nie ma co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak sprawdza sie powiedzonko ze Niemiec do dzisiaj dzwoni i płacze, ze sprzedał.

Oczekuj paczki, moze bedzie cos wysyłał tak mu tęskno.

Ja mam 210 tys i jedyne co widać to przy rączce od zamykania drzwi trochę plastiki przetarte. Na skórach śladu brak, tez pare rzeczy dziwnie wyglądających jak nowe, wiec to chyba tak ma byc.

Dobrze, ze masz zdjecia z tymi rysami, bo kiedyś sie mogą przydać przy sprzedaży.

No widzisz juz Ci Dziadek napisał co i jak. Zainteresuj sie tym, bo to taka przypadłość z tymi klapkami. Jak zaczniesz czuć spaliny w aucie, wtedy będziesz myślał o kolektorze.

Funkcja domykania drzwi, fajna opcja, mi sie klapa domyka tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak sprawdza sie powiedzonko ze Niemiec do dzisiaj dzwoni i płacze, ze sprzedał.

Oczekuj paczki, moze bedzie cos wysyłał tak mu tęskno.

Ja mam 210 tys i jedyne co widać to przy rączce od zamykania drzwi trochę plastiki przetarte. Na skórach śladu brak, tez pare rzeczy dziwnie wyglądających jak nowe, wiec to chyba tak ma byc.

Dobrze, ze masz zdjecia z tymi rysami, bo kiedyś sie mogą przydać przy sprzedaży.

No widzisz juz Ci Dziadek napisał co i jak. Zainteresuj sie tym, bo to taka przypadłość z tymi klapkami. Jak zaczniesz czuć spaliny w aucie, wtedy będziesz myślał o kolektorze.

Funkcja domykania drzwi, fajna opcja, mi sie klapa domyka tylko.

He he, to samo myślałem pisząc ten post "Niemiec płakał jak sprzedawał". Ja nie jestem taki naiwny, szukałem auta ponad 3 miesiące, różne opowieści mi sprzedawali, w tym przypadku nie było żadnych opowieści przed sprzedażą, dopiero jak kupiłem auto, sfinalizowaliśmy transakcję, zapytałem go o dokładniejszą historię auta. Ale powtarzam, nie słucham co sprzedający mówi, sprawdziłem stan samochodu, podpięty pod kompa, zmierzony miernikiem, sprawdzona historia serwisowa w DE, w wydziale komunikacji ok, na policji ok, to biorę auto i już.

I czekam na paczkę od niego, drugi komplet felg z oponami, już zapłacone, na słowo.

Nie mam domykania drzwi, a jedynie domykanie szyb. Mówiąc o dźwięku zamykanych drzwi, miałem na myśli tą lekkość i cisze która temu towarzyszy, gdy się zamyka drzwi.

---------- Post dopisany at 07:07 ---------- Poprzedni post napisany at 07:06 ----------

Czy auto zadbane czy nie na kolektory trzeba miec uwagę , szczególnie na klapki w ssacym , bo wydechowy to wymieniamy jak pęknie , dobrego nie ma co :wink:

Zupełnie nie wiem co to są te korektory. I jakoś nie chce mi się poprawiać fabryki.

A może Ty jesteś taki jak mój sąsiad, co by nie było, to musi rozkręcić i robić po swojemu, nawet jak coś jest dobre, to za wczasu wymienia, na zaś.

Całe życie na podwórku rozebrane auta i motocykle, jak się wyprowadził, to było ok, jego ojciec i brat jeździli róznymi autami, motocyklami, i było ok przez kilka lat, nagle znowu wrócił do domu rodzinnego i już na drugi dzień samochód brat i ojca rozebrany na części pierwsze... no nagle trzeba coś tam dłubać.

Ja się na mechanice nie znam, nigdy nic nie grzebię niepotrzebnie, staram się kulturalnie używać auta zgodnie z instrukcją i zdrowym rozsądkiem i każde z moich aut jeździło i jeździło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto zadbane czy nie na kolektory trzeba miec uwagę , szczególnie na klapki w ssacym , bo wydechowy to wymieniamy jak pęknie , dobrego nie ma co :wink:

Zupełnie nie wiem co to są te korektory. I jakoś nie chce mi się poprawiać fabryki.

A może Ty jesteś taki jak mój sąsiad, co by nie było, to musi rozkręcić i robić po swojemu, nawet jak coś jest dobre, to za wczasu wymienia, na zaś.

Całe życie na podwórku rozebrane auta i motocykle, jak się wyprowadził, to było ok, jego ojciec i brat jeździli róznymi autami, motocyklami, i było ok przez kilka lat, nagle znowu wrócił do domu rodzinnego i już na drugi dzień samochód brat i ojca rozebrany na części pierwsze... no nagle trzeba coś tam dłubać.

Ja się na mechanice nie znam, nigdy nic nie grzebię niepotrzebnie, staram się kulturalnie używać auta zgodnie z instrukcją i zdrowym rozsądkiem i każde z moich aut jeździło i jeździło bez problemów.

Ja nie piszę o poprawianiu fabryki tylko w kolektorze masz klapki w których się wyrabiają ośki co skutkuje tym że taka klapka wpada do cylindra i robi rozpierduchę - silnik do wymiany a taka głupia klapka ...więc jeżeli nie uznajesz "poprawiania fabryki" to proponuję ci skontrolować w jakim te klapki są aktualnie stanie i bez poprawiania fabryki ewentualnie wymienić ten kolektor - w BMW uważa się to za część eksploatacyjną - nawet w ASO ci to powiedzą ...oczywiście zrobisz jak uważasz...

i może poczytaj sobie trochę o tym żeby nie było że to ja jestem jak "twój sąsiad" :wink:

np tu:

BMW Sport :: Zobacz temat - [E46] Niebezpieczne klapki zawirowań w kolektorze dolotowym

Typowa usterka BMW Seria 3 E46 - Urywające się klapki kolektora ssącego. • AutoRentgen • AutoCentrum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj dziadka, dobrze mówi.

U mnie też są klapki, tzn. były - wyleciały na pierwszym serwisie podczas wymiany świec i czyszczenia kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przypadku posłuchaj sie kolegi i zrób jak mowi, akurat w tym przypadku trzeba

Z drugiej zaś strony nie musisz, ale nie życzę Ci tego jak klapka sie urwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dziadek, zapytam w serwisie o te klapki, ale powiedz mi o jakie klapki chodzi, jak się nazywa dokładnie ta część, czy po prostu "klapka" i jaki jest koszt zrobienia tego.

Ukrywają sie Klapki w kolektorze dolotowym , ale w serwisie oni tego nie naprawiają tylko wymieniają cały kolektor i tam tylko o tym możesz pogadać , pisałeś ze nie poprawiasz fabryki to dlatego ci zaproponowałem serwis , kolektor cos koło 1500zl do r6 kosztuje plus wymiana , do r4 moze byc taniej ...poza serwisem klapki mozna wyrzucić , miejsca po nich zaślepia i kłopot z głowy ...ale to juz jak kto woli ...wszystko masz w linkach ktore ci wkleiłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dziadek, zapytam w serwisie o te klapki, ale powiedz mi o jakie klapki chodzi, jak się nazywa dokładnie ta część, czy po prostu "klapka" i jaki jest koszt zrobienia tego.

Ukrywają sie Klapki w kolektorze dolotowym , ale w serwisie oni tego nie naprawiają tylko wymieniają cały kolektor i tam tylko o tym możesz pogadać , pisałeś ze nie poprawiasz fabryki to dlatego ci zaproponowałem serwis , kolektor cos koło 1500zl do r6 kosztuje plus wymiana , do r4 moze byc taniej ...poza serwisem klapki mozna wyrzucić , miejsca po nich zaślepia i kłopot z głowy ...ale to juz jak kto woli ...wszystko masz w linkach ktore ci wkleiłem ...

Dzwoniłem do serwisu bmw w moim mieście, pytam o te klapki, to powiedzieli że najpierw trzeba sprawdzić w jakim są stanie, sprawdzenie około 200 zł, a jeśli będą w złym stanie to tylko wymiana kolektora 2200 zł, razem 2400 zł za coś, co może, gdzieś, kiedyś... sorki ale odpuszczam.

Tu jakieś klapki, tam olej w skrzyni, tam jeszcze coś, jak bym tak robił wszystko zapobiegawczo o czym ludzie mówią i piszą, to się okazuje że w sprawnym i zadbanym aucie kupionym za 45.000 zł trzeba wrzucić jeszcze 1/4 wartości auta, na jakieś rzeczy, które w sumie na dzień dzisiejszy są sprawne. Oczywiście nie jestem z tych co dziadują i cisną każdą złotówkę, ale gdzie tu logika, kupiłem auto za 45 tys, 7 letnie, zadbane, dobrej marki, a mam więcej kłopotów i roboty niż mój kolega z fordem focusem 99 rok z przebiegiem 260 tys km, podczas 5 lat użytkowania tylko alternator mu nawalił. A szwagier ma citroena c5 2002 rok, automat, diesel, 340 tys i podczas 3 letniej eksploatacji wymienił dwa czujniki i akumulator.

To jak to jest... fordziki i cytryny są lepszej jakości czy bmw ?

Aha, dodam jeszcze, że ja kupuję auto na rok, max 2 lata, i zmieniam, przelatam ze 20, 30 tys km i sprzedaję, zawsze wymieniam olej, filtry, filtr paliwa też, klocki i tego typu rzeczy, ale za grubsze nigdy się nie chwytałem i auta jeździły i jeżdżą po dziś dzień, bo mam kontakt z nowymi właścicielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapki - na początku się naczytałem i ... hmmm. Będę wymieniał świece podczas pierwszego serwisu, to przy okazji wyczyszczę kolektor to przy okazji wyrzucę klapki, bo to żaden koszt. Tak pomyślałem i zrobiłem.

Długi na forach nic nie słyszałem o klapkach.

Kumpel też jakiś czas po mnie kupił 330d z bardzo pewnych rąk. Klapek nie ruszał, ale jego przebiegi są symboliczne. Ryzykuje.

Aż kiedyś na forum znalazłem jednego, co szukał silnika nowego.

Potem jakiś koleś wpadł do mnie w celu podmiany przepływki, od słowa do słowa i ... okazuje się, że silnik już miał robiony, bo klapka wpadła.

No risk. No fun.

Skoro masz zamiar tym jeździć rok, to może się obejdzie bez kłopotu, ale jeżeli miałbyś wymieniać świecie (trzeba zrzucać kolektor), to wywal te klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój rozum i robi jak uważa - jest to ewidentna rzecz która się w tych silnikach zużywa ... widzisz że nawet w serwisie się tego nie wypierają - wszystko ma swoją żywotność tyle tylko że jak ci się zużyją klocki to nic sie nie dzieje - wymieniasz i masz spokój na jakiś czas ale tu wystarczy jedna klapka się urwie to silnik do remontu lub wymiany i koszt ogromny ja jestem z tych co wolą przeciwdziałać niż naprawiać ty nie musisz taki być bo masz swój rozum i portfel :wink:

Ford focus I bardzo dobre auto i mało się psuje a jeszcze mnie dacia logan ale nie daje tyle komfortu co BMW. co ma do rzeczy to co to za marka i ile kosztuje? są rzeczy w fordzie nieudane np w silniku 1.8TDDI pompa wtryskowa ta sama co w Audi 2.5tdi a bmw e60d ma wadliwy kolektor który potrafi narozrabiać ...tyle w temacie bo nie zamierzam nikogo przekonywać - swoje doradziłem co z tym zrobisz twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę te klapki "wywalić" jeśli faktycznie to taki pewny feler, ale czym je zastąpić?

I czy pierwszy lepszy mechanik to zrobi?

Klapki sie demontuje i zaślepia - to jest troche rzeźba mozna powiedzieć i wszystko jest opisane w linkach co ci wkleiłem , sa tez specjalne zaślepki w ich miejsce - najlepiej byłoby ich użyć , ktoś tu wspominał wyżej o nich wiec jego pytaj ...

pierwszorzędna sprawa to zweryfikować historie serwisowa , pisałeś ze masz , moze niedawno kolektor był wymieniany bo przy tem przebiegu z raz juz pewnie ASO by go zmieniło. po co wywalać wtedy ...polecam przeczytac tez cały temat z linka i wyróbic sobie swoje zdanie ...tam naprawdę wszystko jest opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klapki w linku

Zaślepki zaślepka kolektora ssącego BMW 33mm 6szt. - Aditech

Z tym, ze to do mojego auta, koszt wymiany 300-400 zł

Bartek po zdjęciu ssacego musiałbym wymienić uszczelkę, w okolicy kolektora jest mokro, po prawej zaś stronie turbinka powoli ma dosyć, wiec z nia tez musze cos ogarnąć. Nie wiesz moze jak z dostepnoscia uszczelek takich raczej niecodziennych??? Tylko serwis? Auto musza ogarnąć w 3 dni. Skad jeszcze po lewej moze lecieć? Ogólnie pokrywa zaworów sucha. Dwa niepokojące miejsca to okolice turbo i ssacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klapki w linku

Zaślepki zaślepka kolektora ssącego BMW 33mm 6szt. - Aditech

Z tym, ze to do mojego auta, koszt wymiany 300-400 zł

Bartek po zdjęciu ssacego musiałbym wymienić uszczelkę, w okolicy kolektora jest mokro, po prawej zaś stronie turbinka powoli ma dosyć, wiec z nia tez musze cos ogarnąć. Nie wiesz moze jak z dostepnoscia uszczelek takich raczej niecodziennych??? Tylko serwis? Auto musza ogarnąć w 3 dni. Skad jeszcze po lewej moze lecieć? Ogólnie pokrywa zaworów sucha. Dwa niepokojące miejsca to okolice turbo i ssacy

Uszczelki kolektora są takie jak w komplecie z tymi zaślepkami co wkleiłeś te prostokątne - i na każdy cylinder jest osobna...można je bez problemu dostać poza ASO . Jednej ogólnej pod cały kolektor to tam nie ma...

Ty założyłeś już te zaślepki w miejsce klapek? bo z kolektora ssącego to najczęściej cieknie w miejscu klapek po to w zestawie zaslepek masz też te okrągłe uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze trzy tygodnie bede odmawiał zdrowaske podczas wsiadania do auta;) ciekawe jak to wyjdzie po tych wszystkich zabiegach, przy regeneracji turbo ile seria i ile po chipie. Mam nadzieje, ze wypluje te 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 musi peknac, ja w serii mialem 187

pamietaj zeby te zaslepki dobrze uszczelnic bo pewne wlasnie z klapek ci podcieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak sprawdza sie powiedzonko ze Niemiec do dzisiaj dzwoni i płacze, ze sprzedał.

Oczekuj paczki, moze bedzie cos wysyłał tak mu tęskno.

Ja mam 210 tys i jedyne co widać to przy rączce od zamykania drzwi trochę plastiki przetarte. Na skórach śladu brak, tez pare rzeczy dziwnie wyglądających jak nowe, wiec to chyba tak ma byc.

Dobrze, ze masz zdjecia z tymi rysami, bo kiedyś sie mogą przydać przy sprzedaży.

No widzisz juz Ci Dziadek napisał co i jak. Zainteresuj sie tym, bo to taka przypadłość z tymi klapkami. Jak zaczniesz czuć spaliny w aucie, wtedy będziesz myślał o kolektorze.

Funkcja domykania drzwi, fajna opcja, mi sie klapa domyka tylko.

Się pochwal wnętrzem to ocenimy "zużycie" środka, bo w całym Twoim temacie nie ma ani jednego zdjęcia jak to w środku wygląda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk puk to nie jego temat

No spójrz Bartek w link z klapkami wyżej, do tego potrzebuje uszczelki jeszcze jakies? Mówiłem juz wlascicielowi tego warsztatu, zna temat i wie o co chodzi, mam nadzieje, ze dobrze ogarną temat.

Chciałem zakładać turbine od 3.0d ale podobno trochę grzebania, dodatkowo z kompem, a nie chce sie pchać w koszta, wiec zostanie jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...