Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wibracjami na postoju


painter007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam

Pewien problem z autem AUDI a4 b8 2.0TDI 143KM i mam nadzieję,że pomożecie mi go wyeliminować. Ostatnio podczas postoju na światłach auto wpadło w wyczuwalne wibracje. Było je czuć na fotelu,drzwiach,kierownicy, z przedniej szyby widziałem,że maska też lekko wibrowała. Po przejechaniu około 100m., zatrzymaniu się na światłach wibracje ustąpiły. Dziś po przejechaniu kilkudziesięciu km nadal wibracje wracają. Raz zauważyłem,że podczas postoju nic nie wibrowało, nagle zaczęło wibrować, a za 5sekund wszystko ustąpiło. Komputer nie pokazuje błędów, nic się nie tłucze ani nie szarpie. Czy może to być związane z jakąś poważną usterką? Co byście obstawiali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu masz komplet sprzenglo + dwumas. Cena wydaje sie ok. Tu tez kupowalem kiedys taki komplet to poprzedniej B7 i bylo to to samo co zostalo w fabryce zamontowane.

Sprzęgło - komplet SACHS 2289 000 148: Audi A4 Avant (8K5, B8) 2.0 TDI 143KM | Sklep iParts.pl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem w zeszłym roku, już chciałem wymieniać dwumas - ale... jeżdżę dalej :wink: wibracje same ustąpiły :whistling: działo mi się to przy przebiegu ok 140 tys, teraz mam 164 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się.

W starszym a4 dwumasy wytrzymywały spokojnie 190-200 tyś km.

U mnie wymiana była przy 153 tyś km więc będzie pewnie do wymiany i u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami są wyczuwalne wibracje a dwumas nowy 15 tkm po wymianie, podobno winne mogą być również wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie.

U mnie niestety dalej wibruje, czasami dojeżdżam z wibracjami do świateł i nagle ustępuje..a niedługo powraca i znów zdenerwowanie na twarzy;). Czyli wymieniać dwumas? Mimo,że nic nie stuka,puka tylko po prostu wibruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, jutro skrzynia na ziemie i sprawdzam dwumas ,jak ok to sprawdzam wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojcian, daj znac jakie wyniki ;) bo u mnie coraz częściej trzęsie. Jak patrze na środek maski przy podszybiu to widać jak wibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać ale u mnie aż takich wibracji nie ma.Tak że problem może być gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u mnie aż maska się trzęsie to może poduszka silnika lub wtryski padają? miał ktoś taką przypadłość jak ja??

Dziwne jest to, że u mnie żadnych stuków ani szarpnięć nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany lewa poducha ( obudowa sie rozsypała a poducha cala nie pekla) łozysko oporowe i dwumas , dzisiaj odbieram zobaczymy jaki efekt. Jak bym skrzyni nie zwalił to by nawet nie bylo widać tej poduchy uwalonej, a własnie ona była odpowiedzialna za te wibracje , zobaczymy dzisiaj ,całośc około 5koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojcian, a ty miales winracje caly czas po odpaleniu? Czy auto Ci raz wibrowało a raz nie?

Mozna te poduchy jakos sprawdzic bez wyciagania skrzyni??? Daj znac jak wrazenia po wymianie dwumasa,lozyska i poduchy. Mam nadzieje,ze Twoje auto zostalo uleczone w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje miałem czasami, ale mnie irytowały,szczegolnie po długiej trasie. Celem sćągniecia skrzyni było uszkodzone łożysko oporowe(miałem świerszcza podczas wciskania sprzegła). A poduszkę w trakcie demontażu skrzyni wyczaił mechanik . Normalnie od góry nic nie było widać wszystko ok,dopiero po sciągnieciu osłon dolnych wszystko wylazło. Jak na teraz to dla mnie auto złapało drugi oddech ,aż mi sie nie chcialo wysiadać nic nie szarpie nie stuka sprzęgło jak masełko. A co do diagnozy poduch to nie wiem, ale są to olejowe tak że jak jest sucho w okolicy to można przyjąc ze jest ok, ale może byc jak u mnie uszkodzona obudowa, może ktoś sie inny wypowie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, u mnie też jest z reguły po trasie albo jak jest mocno zagrzany np. w korku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było po trasie albo jak jest mocno zagrzany np. w korku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...