Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] TDI a olej rzepakowy


Slawo80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Ostatnio dużo słyszałem o tym, że wiara jeździ dieslami na oleju rzepakowym ale sa to silniki wolnossace. Nie jestem orłem w sprawach mechanicznych więc jeśli piszę głupoty to proszę o wyrozumiałość ;) Ciekaw jestem czy olej rzepakowy można spokojnie lac też do silników TDI, ja ma 1Z 90KM z 95r. Sprawa jest interesująca bo znacznie obniża koszty jazdy ;) Kombinował już ktoś coś w tym temacie? Jak to się ma do trwałości silnika?

Będe wdzięczny za wszelkie informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje litr oleju rzepakowego. I gdzie można go kupić.

Tzn czy sa już stcje z nim w dystrybutorach czy pozostają zakupy w super markecie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz kupic 4 ha pola zasiac rzepak i kupic kilka maszyn... bo bylem u wujka na wsi i widzialem cos takiego ale czasu duzo to zajmuje i duzo pracy a jesli malo jezdzisz to taka inwestycja jest malo oplacalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby jezdzic na oleju to trzeba kupic normalny olej w sklepie, przy czym im wieksze opakowanie tym wiecej wychodzi za litr, ewentualnie mozna skupowac taniej olej ze smazalni czy z jakiegos innego zrodla, bo tak tez mozna. Przy czym nie mozna sie afiszowac z tym ze sie jezdzi na oleju roslinnym bo rzad narzucil na ten olej 1,88 zl akcyzy, tylko nie ma jak tego wyegzekwowac. A co do szkodliwosci to olej ten jest tolerowany przez silniki wolnossace, a problemy z jego przepaleniem maja tdi'ki oraz silniki z common railem. Zainteresowanych odsylam do "Motoru" z 10.04. Jest tam obszerny artykul na ten temat. Zalety wady, za i przeciw. Naprawde interesujacy:D

A tak BTW najnowszy samochod jezdzacy na oleju roslinnym to Mondeo z 2002 r. ale bez common raila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mozna skupowac taniej olej ze smazalni czy z jakiegos innego zrodla

tylko lepiej zeby ten olej nie był po frytkach bo mogą być problemy z solą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego ;)

http://wydarzenia.wp.pl/kat,33324,wid,7690885,wiadomosc.html?ticaid=117fb

Mnie osobiście ciekawi jak zniesia to silnik 1Z z 95r TDI 90KM no bo przecież tam jest pompa wtryskowa i dzaila to chyba na tej samej zasadzie jag w golfie IItd tyle, że tu jest intercooler - mam racje ? sowją droga to taki goferek też stoi na podwórku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ze smazalni i tak dalej trzeba przefiltrowac. O tym zapomnialem napisac, i to dokladnie przefiltrowac. Aha a co do wytrzymalosci to najbardziej tolerancyjne sa podobno silniki merca, jak na przyklad 300D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że taki specjalny filtr wielokrotnego użytku kosztuje coś ok 60 zyli więc nie byłaby to tragedia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie powiedzialem ze trzeba to lac do TDI bo sam boje sie tak zrobic, napisalem to bo może się przydac komuś kto ma zwykly silnik ;)

Kolega mowił, że jego znajomy śmiga transitem tylko teraz ma 1/1 ale jak wyjedzie to ma zalać samym OR.

Jak będę wiedział coś więcej to dam znać.

Na tym filmiku widziałem, że kolo Leonem chyba śmiga i ma silnik TDI.

Narazie boję sie kombinować bo może i moje autko najnowsze nie jest ale lubię je ;)

Gdyby okazało się, że można tak jeździć to zysk jest oczywisty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sie oplaca, a poza tym policja nie jest w stanie sprawdzic wzrokowo co jest zalanebo OR ma taka sama konsystencje i kolor jak ON, a policja na pewno nie bedzie ryzykowac i jechac na jakies testy, bo by sie nie wyplacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUMPEL JEZDZI PASSATEM I JEST OK SAM NIE MOGŁEM UWIERZYć ALE WIDZIAŁEM NA WŁASNE OCZY JAK LEJE OLEJ Z BIEDRONKI :) TYLKO RZEPAKOWY ROSLINNEGO NIE LAŁ A JAK SIE ZATRZYMA TO TROCHE SMIERDZI INACZEJ A TAK TO TO NORMALNIE ZAPALA I NIC SIE NIE DZIEJE I NAWET MÓWI ZE LEPIEJ CHODZI I Z NICZYM NIE MIESZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUMPEL JEZDZI PASSATEM I JEST OK SAM NIE MOGŁEM UWIERZYć ALE WIDZIAŁEM NA WŁASNE OCZY JAK LEJE OLEJ Z BIEDRONKI :) TYLKO RZEPAKOWY ROSLINNEGO NIE LAŁ A JAK SIE ZATRZYMA TO TROCHE SMIERDZI INACZEJ A TAK TO TO NORMALNIE ZAPALA I NIC SIE NIE DZIEJE I NAWET MÓWI ZE LEPIEJ CHODZI I Z NICZYM NIE MIESZA

ale że jak, taki olej z butelki do baku i smiga, ja sam jeżdze na OR znaczy się paliwie Bio(nie wiem czy to samo) i nie ma żadngo problemu, ładnie plackami z tyłu zapodaje :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział że będzie śmigał!Jak zobaczyłem że kumpel walił z lidla prosto do baku to się uśmiałem a ten cyk zapalił i poszedł!!!Tylko plackami wali z rury wydechowej także poznac nie jest trudno.Ale czy nie lepiej 'zaprzyjaźnic' sie z TIREM? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam kolega pisał że w Mercach najlepiej działa to prawda miałem Vito 110D i z 80 -100 tys przejechało na tych "gumi Jagodach" :polew: i jeździło paliło tyle samo jak na ON no ale teraz do 2.5 TDI nie lejemy szkoda Rydzy-kować jak ktoś lał o 2.5 TDi to dajcie mi znać jak to działa... na stacji Bio Diesel jest taki sam jak w Rzepak różni się tyle że ma Akcyze :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...