Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż bluetooth do radia Concert Symphony w Audi Q5


czwura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam zamiar podłączyć oryginalny bluetooth(8T0862335E) do radia Concert (8T1035186P). Już po skompletowaniu części zauważyłem że wtyczka do bluetootha ma piny tylko w jednym rzędzie 1-18 na pozycjach 1,2,4,5,8,9,11,12,17,18. Pozostałe dwa rzędy są puste.bluetooth ma w swoim gnieździe trzy rzędy pinów po 18. Tam gdzie kupowałem kabel twierdzą że wszystko bedzie pasić. Czy ma ktoś może schemat podpiecia bluetootha? Nie chce dwa razy rozgrzebywać auta żeby wyciągnąć kabel jakby się coś okazało nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie extra śmiga na Concercie :grin:

- BLUETOOTH STEROWNIK DO RADIA CONCERT 8T0862335 A , E , D , F
- MIKROFON 4L1035711J (ASO 501zl) lub w Car-System
- Wiązkę polecam w Car-Systems (wraz z Mikrofonem)

Bluetooth Kits & Parts napisz do nich to podpowiedzą
Audi Mic - Bluetooth / SDS - 8L1862373A 19.99 EUR 1 19.99 EUR (mikrofon)
Audi Bluetooth Plug&Play with SDS Wiring 39.90 EUR 1 39.90 EUR (wiązka)
Cost of shipment 3.00 EUR 1 3.00 EUR



wszystko łączysz P&P; mikrofon instalujesz w podświetleniu podsufitki jest tam specjalne miejsce na dwa mikrofony.

Kodowanie:
19 – CAN GATWAY - INSTALLATION LIST – 77 Telephone – save coding
56 - RADIO - CODING – Byte 3 – BIT 1

i dodatkowo aby włączyć sterowanie komendami głosowymi:

56 –Radio – Byte 6 – Bit7 – Telephone Control via Voice Control Active

ewentualnie
77 Telephone - Adaptacja kanal 131 Microphone Sensivity (czułości mikrofonu)

niestety nie mam rozpiski kabla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

ma ktos was linka do instrukcji montażu (szczególnie rozpiska przewodów) bluetooth do concerta w B8? I drugie pytanko, czy 8T0862335E obsługuje A@DP, czyli streaming muzyki z tel na radio i jak wyglada wspolpraca z nowymi smartfonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam połączony samsung galaxy ace z samochodem, i mam problem bo jak włączam na fis książkę tel to widać numery które mam w tel ale podczas podawanie komendy głosowej odpowiada że książka jest pusta. Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam połączony samsung galaxy ace z samochodem, i mam problem bo jak włączam na fis książkę tel to widać numery które mam w tel ale podczas podawanie komendy głosowej odpowiada że książka jest pusta. Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

A jaki masz sterownik / soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon 8T0 862 335 B soft 0010320

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/speech-dialogue-system-sds-rns-e-57552/index22.html#post674380

Musisz zapisac komendy

Dzięki tej funkcjonalności możemy kontrolować pracę modułu telefonicznego poleceniami głosowymi. Niestety nie ma na razie dostępnego języka polskiego. Można włączyć obsługę po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, włosku i francusku.

Dostępne polecenia w języku angielskim:

Dial number - wykręć numer. Podajemy "na piechotę" numer do wybrania wymawiając po trzy cyfry. Na koniec polecenie "dial" powoduje że moduł nawiązuje połączenie z podanym numerem.

Redial - wybierz ponownie poprzedni numer

Select name - wybierz pozycję z książki telefonicznej. W tym przypadku nie używamy jednak książki wbudowanej w nasz telefon. Do tego celu służy oddzielna książka do której nazwy pozycji oraz numery definiujemy głosowo.

Store/Delete name - zapisz/wykasuj pozycję w głosowej książce telefonicznej. Właśnie przez to polecenie definiujemy pozycje głosowe do późniejszego użycia.

Play/Delete phonebook - odtwórz/wykasuj książkę telefoniczną. Możemy sprawdzić jakie pozycje mamy zdefiniowane.

Poniżej krótki plik video pokazujący trzy różne metody wybierania numerów telefonicznych przy zastosowaniu pełnej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oznaczenie 9ZX P VTV oznacza że,mam bluetooth?

Odpowiem sam sobie - tak :)

Edytowane przez lesjagl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbierałem już wszystkie graty żeby podłączyć BT do concerta. (pudełko, moduł, antena, wiązka, mikrofon)

Czy ma ktoś może zdjęcie z elsy, jak dokładnie umiejscowiony jest moduł pod fotelem? Dzisiaj sprawdzałem, i obok wiązki która wchodzi w podłogę, jest taka jakby pustka. Tzn. coś tam siedzi, jakiś plastik chyba :)

Chciałbym zrobić tak jak jest ORI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też chciałbym założyć bluetooth w mojej b8 mam oryginalnie zamontowany tel powiedzcie mi czy to prawda że będzie ułatwiony montaż bluetooth?? Mam też pytanie do was co potrzebuje i gdzie podłącza się bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa ale jak moge sprawdzić czy radio posiada moduł bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa ale jak moge sprawdzić czy radio posiada moduł bluetooth?

W RADIU nie ma bluetooth tylko jest osobny sterownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak sprawdzić czy jest moduł założony tzn czy ktoś kupił z czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak sprawdzić czy jest moduł założony tzn czy ktoś kupił z czy bez

Albo sprawdzasz telefonem wyszukaujac urzadzenia albo podpinajac kompa i szukanie sterownika 77 telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...