Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienie wałków wymiana napinacza łańcucha


misiek547

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiej firmy polecacie rozrząd i napinacz łańcuszka z łańcuszkiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd INA, a napinacz z łańcuchem to raczej tylko oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mlody33 napisał:

Witam. Jakiej firmy polecacie rozrząd i napinacz łańcuszka z łańcuszkiem?

Pozdrawiam

Ja bym zaryzykował ten niby oryginalny z allego. Mam jeden taki i na razie chodzi. Lepiej kupić go 3 razy w okresie 10 lat i tak wyjdzie taniej niż oryginał. A łańcuch montuj swaga albo ruville. Pamiętaj o uszczelkach pod napinacz. Pod klawiaturę niekoniecznie. Umyj pokrywę zaworów, umyj miskę oraz smoka. Wymień olej. Filtr oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.8 bez wtyczki kosztuje ok. 700 zł także chyba lepiej zainwestować z aso, zadzwoń sobie do dzika z forum i on Ci części dobierze po dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 09:24, k232 napisał:

Do 1.8 bez wtyczki kosztuje ok. 700 zł także chyba lepiej zainwestować z aso, zadzwoń sobie do dzika z forum i on Ci części dobierze po dobrej cenie.

u mnie idzie z wtyczka napinacz i dzik mi dobieral za 1040 zl z febi i lancuch z swag za 116 zl i rozdzad SNR z tlumikiem hydraulicznym za 400zl i pompa wody Hepu za 120 zl. teraz czekam na wyplate i bede zamawial

Edytowane przez Mlody33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd

na pasku conti, rolka ina napinacz i tłumik drgań ntn japan(to co w aso) = 378zł

pompa hepu 119zł, pasek wieloklinowy. Mam pytanko który wybrać rozrząd? Jakie rolki jeszcze mam zakupić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabawa z rozrzadek zaczela sie z powodu bledu przerwa w zapłonie cylindra 1 i 3. Błąd ten wyskakuje na gazie i na benzynie zaraz po nacisnieciu pedalu gazu.

Myslalem ze moglo to byc spowodowane zle zalozonym napinaczem lancucha. Wałki rozrzadu mialem ustawione tak:

https://postimg.org/image/3z3ne7qgt/

https://postimg.org/image/ji9xi4fkp/

Po przestudiowaniu forum i setki roznych tematow o ustawiniu rozrzadu naprawde zgupialem, kazdy pisze co innego. 

Co do powyrzych zdjec bodajze z tego wlasnie tamtu pisaliscie ze cos jest nie tak wyciągniety łańcuch czy inne rzeczy lecz kolga zmienil czujnik polozenia walu i wszystko mu chodziło. Dodam ze w moim aucie wszystko chodzi w jak najlepszym porzadku oprocz wyskakujcy bledow. Po przeczytaniu ksiazki Sam naprawiam zacytuje: "Uwaga. Nacięcie na wale rozrządu zaworów wylotowych jest przesunięte nieco do wewnątrz" Tutaj na zdjeciach wyraznie widac ze naciecie na walku jest skierowane do zewnatrz takze dlugo sie nie zastanawiajac zmienilem ustawienie na takie:

https://postimg.org/image/3z3ne7qgt/

Tutaj jakas ruska strona moze ktos przetlumaczy i takie wlasne aktualnie ustawienie mam https://www.drive2.ru/l/3034994/

Witac tu wyraznie ze znak na lewym wałku jest skierowany nieco do wewnatrz.

Auto nadal elegancko jeździ leczy oprocz bledow o zaplonie 1 i 3 cylindra ktore sa nie wyczuwalne podczas jazdy wyskakuje takze blad

Czujnik polozenia wałka rozrzadu g163 zwarcie do plusa lub otwarty obwód. Co moze powodowac ten bład? Po odpieciu czujnika walkow rozrzadu niema zadnej reakcji bład nadal wyskakuje. Czujnik zmierzony miernikiem wszystko ok. I teraz tak nie wiem czy to blad tlumaczenia vaga czy nie ale niemam czujnika g163. Czujnik wałka rozrzadu to czujnik g40 i a czujnik polozenia wału korbowego czy jak tam ktos napisal czujnik predkosci obrotwej silnika to czujnik g28

I teraz najważniejsze pytanie które ustawienie walkow rozrzadu pierwsze czy drugie jest poprawne?

Czy jest inna mozliwosc sprawdzenia poprawnosci ustawienia wałka rozrzadu oprocz sprawdzenia znakow?

W gre tu wchodzi tylko roznica jednego zęba i z tego co widze to kazdy ma ustawione inaczej

 

Ratujcie!

 

 

Edytowane przez Ogi_master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...