Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Przekładni kierowniczej ze wspomaganiem SERVOTRONIC 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do Was pytanie,czy moglbycie mi powiedziec czy moje auto ma mozliwosc zmienienia wspomagania na te z servo.Zczytalem takie cos i nie jestem pewny czy wlasciwie:

16 Elektronika kolumny kierownicy

8K0953568F
Lenks.Modul H17 0014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was pytanie,czy moglbycie mi powiedziec czy moje auto ma mozliwosc zmienienia wspomagania na te z servo.Zczytalem takie cos i nie jestem pewny czy wlasciwie:

16 Elektronika kolumny kierownicy

8K0953568F

Lenks.Modul H17 0014

Sprawdzasz numer MCE 09 ( MODUŁ CENTRLALNEJ ELEKTRYKI) czy ci obsługuje , wszystko w pierwszym poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak będę grzebał przy okazji, bo może VCDS za mientki do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czysto informacyjnie dla potomnych. Mam MCE bez literki (8K0 907 063), a na wlepce 1N3, czyli servotronic zainstalowany. Czy to jest jednoznaczne z tym, że taka wersja MCE obsługuje?

uT9o6Qh.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie logiczne jest że jesli auto ma zainstalowany Servotronic czyli oznaczenie na wlepce 1N3 to i zainstalowane MCE musi obsługiwac servotronic. Bo po co przekładnia z regulacja, jak nie jest obsługiwana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na logikę tak by wynikało. Ale moja wersja MCE jest dosyć uboga - nie ma nawet pinów do QQ1, dlatego trochę mnie dziwi obsługa servotronic :) Przejdę się z kompem do garażu i potwierdzę na 100% jak sprawdzę kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie czujesz ze działa servo ? :) na parkingu kręcisz palcem a w drodze sporo ciezej. no chyba że nie miałes nigdy porównania z autem bez servo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jest tak jak piszesz - na trasie ciężej chodzi kierownica. Ale nie zastanawiałem się nigdy czy to kwestia servo czy tak jest po prostu skonstruowane wspomaganie w A4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak właśnie działa servo;) auta bez servo na parkingu ciężkawo sie prowadzą ale w trasie już jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dla pewności kodowanie MCE i potwierdzam na 100%, że 8K0 907 063 obsługuje servotronic. Można dopisać do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Jak servotronic zachowuje się na podłużnych uskokach? Zastanawiam się nad montażem tego, ale głównie chodzi mi o zniwelowania zarzucania autem na koleinach które biegną wzdłuż drogi. Między innymi przez to musiałem zmienić opony z 245 na 225, a nadal nie jest idealnie, raz prawie wyrżnąłbym w tira przy wyprzedzaniu tak mnie zarzuciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servotronik nie wiele Ci tu pomoże, ja mam u siebie też 245 i na głębokich koleinach z servotronikiem też rzuca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robote robi w jedną i w druga stronę ET felgi, a nie sama opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam u na wlepie 1N3 i w MCE 09 BYTE 7 ostatni bit 1 czyli wszystko ok.

1. Kierownica na parkingu kreci sie lekko ale przy wyzszej predkosci nie odczuwam roznicy zeby kiera robila sie bardziej twarda..

2. Dynamiklenkung nie posadam (to chyba on jest odpowiedzialny za to). po zakodowaniu wali bledem sterownika j792

3. Czy da cos zakodowanie drive select jesli wbudowany jest servotronic a nie ma dynamic steering ??

Bo niektorzy tutaj myla te 2 systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zakodowanie drive select przy servotronic nic mi nie da ??

Potrzebna jest przekladnia 1n7 a nie 1n3 jak pisze kolega w pierwszym poscie tematu

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/271003-odblokowanie-audi-drive-select/

czy sie myle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zakodowanie drive select przy servotronic nic mi nie da ??

Teoretycznie da, bo do Drive Select kodujesz wszystkie posiadane systemy współpracujące, m.in. Servotronic. A czy rzeczywiście jest odczuwalna jakaś różnica to już inna para kaloszy. Ja mam 1N3 i po aktywowaniu Drive Select bez przycisków, wspomaganie działało zdecydowanie słabiej (ciężej kręciło się kierownicą). Więc coś tam się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...