Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

No witam i ja sie dołacze

Posiadam skrzynie 6 oska oznaczenie HES czyli 01A

Zalałem olej polecany Ravenol MTF-2 75W80 i powiem szczerze ze zawiodłem sie bo cena 80zł za litr tez nie mało, a to juz drugi olej po Motul Gear 300

Podobno wczesniej był zalany Mobil 75W90 i skrzynia cichutko pracowała, a sam zaczełem kombinowac i tez mi lekko huczy na 3 i 4 biegu miedzy 2100-3000rpm....

To jaki olej zalac najlepiej??? Do trzech razy sztuka mówia... Kamil polecisz cos???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam i ja sie dołacze

Posiadam skrzynie 6 oska oznaczenie HES czyli 01A

Zalałem olej polecany Ravenol MTF-2 75W80 i powiem szczerze ze zawiodłem sie bo cena 80zł za litr tez nie mało, a to juz drugi olej po Motul Gear 300

Podobno wczesniej był zalany Mobil 75W90 i skrzynia cichutko pracowała, a sam zaczełem kombinowac i tez mi lekko huczy na 3 i 4 biegu miedzy 2100-3000rpm....

To jaki olej zalac najlepiej??? Do trzech razy sztuka mówia... Kamil polecisz cos???

Ja też miałem zalanego Ravenola trochę taniej go kupiłem bo ok 50 za sztuke lecz coś mi zaczęły haczyć biegi i postanowiłem go zlać po 2 miesiącach. Okazał się on dobrą płukanką do skrzyni bo kolor po zlaniu do bańki był baardzo ciemny i nie wiem czy bedzie się nadawał do ponownego użycia.

W jego miejsce poszedł Shell Spirax GL-4 75W-90 który jest dedykowany do skrzyń VW specjalnie z normą 501.50.

Jak narazie śmigam i sprawdzam lecz delikatne haczenie nadal występuje lecz co jest najdziwniejsze że nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil a do skrzyni FYC? Dzieki z gory;)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny, do FYC podaje G055532A2 - czyli coś innego, tu masz kartę charakterystyki: http://www.vw-group.pl/cms/att/ekologia/charakterystyka/G++055532.pdf. Z parametrów wynika jednak, że to to samo co G052532. Zapytaj tu: http://olejefuchs.pl/zapytaj-o-olej-fuchs.html czy Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80 będzie OK, chyba, że kupujesz ORI :P

Jeszcze do mostu jest zapewne inny ale musiałbyś tez podać symbol mostu tylnego

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... Kolo fyc jest tez EUB czyli pewnie dyfer. Czyli co tam trzeba zalac [emoji14]

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyżej masz dokładnie opisane... Trochę chęci... Do GBA idzie olej G 052911A1 - idealny zamiennik Castrol TAF-X 75W90

439737_x600.jpg235208004_f749e09c-f7e3-4c96-82e9-011c5d

Nawet butelka ma identyczny kształt... teraz jest następca TAF-X'a - CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90. Przeznaczony do skrzyń biegów, w których konieczne jest stosowanie oleju API GL-4+ lub VW G 052911 / VW 501.50...

Tylko z Castrolem uważaj bo jest podrabiany - kup z pewnego źródła, np: http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-1836-Castrol-Syntrans-Transaxle-75W90-1L.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, jakiego mam szukać oleju do swojej skrzyniki HXQ i ile go potrzebuje? Silnik to 3.0TDI ASB Q. Dzięki :hi:

PS. Pytanie może off topic - ale nie potrafię coś znaleźć na forum - orientujesz się może jaki olej służy do obsługi quattro w tym modelu? Dzięki x2 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sooodf9n.png

Co do dyfra musisz podać mi symbol, jest na wlepce w bagazniku lub książce serwisowej, obok kodu skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przeczytałem cały temat ale nie znalazłem żadnych info odnośnie oleju do skrzyni JWS :) Jeżeli jest możliwość to prosiłbym o podpowiedź :decayed:

Wiem, że skrzynia mieści 3,2L. Tak w ogóle jest możliwość kupna 0,5L czy ori idzie tylko na litry ? :eusathink:

Jest możliwość kupna 0,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że skrzynia mieści 3,2L. Tak w ogóle jest możliwość kupna 0,5L czy ori idzie tylko na litry ? :eusathink:

Jest możliwość kupna 0,5L.

Oryginalny olej jest w butelkach 1litr lub 0,5litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że skrzynia mieści 3,2L. Tak w ogóle jest możliwość kupna 0,5L czy ori idzie tylko na litry ? :eusathink:

Jest możliwość kupna 0,5L.

Oryginalny olej jest w butelkach 1litr lub 0,5litra.

No to fajnie, dzięki :hi:

Może ktoś potwierdzić który olej idzie do JWS... Znalazłem dwa jeden chyba stary, tak mi się wydaje G 052532A2 oraz ten G 052911A2 ( czyżby nr został zastąpiony ?? ) Jest też 0,5L G 052911A1

Ktoś coś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewidzialem nigdzie zapytania o skrzynie JEM... Jaki olej panowie ?

EDIT: Dobrze znalazlem ?? G052911A2 Castrol Syntrans V FE 75W-80

Edytowane przez dzimny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...