Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2018 o 08:44, MemberA4 napisał:

olej G055532A2

ilość 3,5L

Zapomniałem dodać, że do skrzyni manualnej 6- biegowej, gdzie taki dostanę najlepiej, albo gdzie go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że do skrzyni manualnej 6- biegowej, gdzie taki dostanę najlepiej, albo gdzie go kupić?
GJW to 6 bieg[emoji4]
Olej dostaniesz najszybciej w ASO lub na zamówienie w sklepie. W ASO też możesz zamawiać na odległość poprzez e-mail [emoji4] ja tak robię nie raz, koszt wys 20zl sobie liczą [emoji4]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej wybrać do skrzyni ftx 5 biegow? 

MOTUL GEAR 300 75W90 

shell spirax s4 g 75w90

albo

ravenol VSG 75w90 

?

Edytowane przez akro023
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akro023 napisał:

 

ravenol VSG 75w90

MTF2 75W80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Pacjent 2.0 Alt skrzynia Gbm jeżeli dobrze pamiętam. Psychicznie jestem gotowy do robienia skrzyni ale czy dźwiek "łu łu łu łu łu łu łu łu" (dość cichy ale jak wciskam gaz staje się trochę glosniejszy) na 5 biegu to może być np. objaw zbyt małej ilości oleju czy raczej łożysko szlak trafił? Będę niedługo chyba spr poziom oleju w skrzyni i jeżeli będzie mało to zastanawiam się czy wymiana coś da poza ubytkiem hajsu z portfela czy od razu walić remont. Tak czy siak jaki olej łac do Gbm, ASO czy inny? *cena nie gra roli - ma zapewnić skrzyni odp warunki pracy 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Kilka krótkich i pewnie dla was prostych pytań. Wymieniam sprzęgło aktualnie, skrzynia na stole , podczas wyciągania skrzyni została ona przechylona i wyleciało skądś trochę oleju (podejrzewam że z rurki odpowietrzania?). I krótkie pytania:

1. Czy aby wszystko jest ok że olej wyleciał rurka odpowietrzania skrzyni jeśli ja przechyliliśmy?

2. Wymieniać przy okazji olej w skrzyni czy tylko dolac to co wyleciało?

3. Zakładam że wymieniać, zatem czy do skrzyni FPT olej FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 będzie ok? Może polecacie jakiś inny lepszy? (Norma wg erki do FPT to G052911A2)

4. Ilość jaka wchodzi do skrzyni to 2.75l potwierdzi ktoś?

5. Do wymiany potrzebuje jakieś specjalne klucze? Bo korek wlewowy wygląda mi na torx.

Edytowane przez ew89cia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jej nie będzie jak trochę wyleciało. Jak chcesz to dolej albo wymien sobie. Ja po raz kolejny wymieniłem olej w skrzyni na Shell Spirax S4G 75w90 jestem z niego zadowolony bo parametry ma jak oryginał a nawet ciut lepsze i naprawdę nie jest tak drogi jak inne "polecane" na forum a wiedz że i "cudownego" Ravenola tez miałem i wrażenia nie zrobił na mnie? 

Ważne żeby byla norma vw501.50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosze o pomoc w wyborze bo tak czytam różne wątki i mam już kompletny mętlik w głowie, pacjent to A4 B6 1.8T BFB, 2004r, FWD, kod skrzyni HFD.

RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 - polecany na forum
CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 - polecany na forum
RAVENOL VSG SAE 75W-90 - wg wyszukiwarki na stronie Ravenol

Pozdrawiam
Andrzej
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, andrew01 napisał:

RAVENOL VSG SAE 75W-90 - wg wyszukiwarki na stronie Ravenol

 to jest do dyfra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin120383 napisał:

Witam a jaka ilość wchodzi oliwy do skrzyni HCF 6 biegów ja wczoraj zmieniałem i wlałem 2.6 litra

wg ETKI ilość napełnienia dla HCF = 3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, turzol napisał:

wg ETKI ilość napełnienia dla HCF = 3l

Dzięki to co dolac bo jak lałem to już kapało i to kilka razy próbowałem dolewac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze ze zalejesz do skrzyni tyle ile podaje producent bez zrzucania skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, turzol napisał:

Nie sadze ze zalejesz do skrzyni tyle ile podaje producent bez zrzucania skrzyni.

to zalezy od sprzętu jakim sie poslugujesz przy nalewaniu oleju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dev napisał:

to zalezy od sprzętu jakim sie poslugujesz przy nalewaniu oleju :wink:

Ja wlewałem dużą strzykawką bardzo powoli i tylko te 2.6 udało mi się wlac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić sobie gumowy korek i założyć na.koncowkę węża 

Wówczas wlejesz ile chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 07:42, turzol napisał:

wg ETKI ilość napełnienia dla HCF = 3l

to jest ilosć podana na "suchą" skrzynię a przeciez przy wymianie nie wszystko wyleci.... więc nie dziwne że te 4 setki zostały w zakamarkach

jak chcesz więcej wlać to podnieś lewa stronę auta na lewarku i wejdą te 4 setki jeszcze ;) lub odkręć jedna ze śrub zderzakowych które znajdują się nad czujnikiem cofania i dolejesz olej bez wchodzenia pod auto tylko będziesz musiał dolot od EGRa odpiac żeby rękę wsadzić z grzechotką i przedłużkami do odkręcenia tej śruby (ja tak dolewałem olej kiedyś na leniucha :D )

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jaki olej lać do skrzyni HFD, silnik 1.8t manual 5 biegów. Według Etki ma być: G 0 52532. Na forum niektórzy piszą żeby lać G 05291 1.

To już nie wiem jaki w końcu lać? Chciałem zaleć Ravenol TSG SAE 75W90 ale on jest pod G 05291 1 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...