Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo burzliwej dyskusji na temat oleju do skrzyni FYA która nawiązał kolega Ferdek77 ja wstępnie miałem zalewać Castrolem Syntrans v Fe 75w80 ale czytajac forum napotkałem niepochlebna opinie na jego temat i go odrzuciłem. Przestudiowałem cały temat i postanowiłem zalać również polecany tutaj Ravenol MTF 2 75w80 i jak na razie jestem zadowolony po zmianie skrzynia pracuje wyczuwalnie lżej w zakresie 1 i 2 biegu bo na starym oleju wyczuwałem tj delikatne haczenia i delikatny opór przy wrzucaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaki olej zalać do skrzyni Audi A4 B6 1.8T BFB (bez quattro)

VIN: WAUZZZ8E54A232463

Nie wiem jaki jest kod skrzyni ale podejrzewam że HFD albo GDU, nie wiem, szczerze mówiąc - nie znam się, lepiej żebyście Wy to sprawdzili waszymi sposobami po Vinie, 
Wcześniej miałem Volvo i dopiero niecały tydzień temu kupiłem Audi i powoli się wdrażam w społeczność :)

Miałem zalać ten olej: RAVENOL VSG SAE 75W-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viktorion

Uwaga moderatora

Nie dubluj tych samych postów w różnych tematach !

https://a4-klub.pl/topic/268828-jaki-olej-do-manualnej-skrzyni/?do=findComment&comment=5434112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Potrzebuje pomocy odnośnie doboru oleju. Moja skrzynia to GYY oraz most FUB .
Wchodzę sobie w ETKE a tam moja skrzynia występuje przy dwóch rodzajach oleju i bądź tu mądry...a nie chciałbym zalać ze złymi lepkościami kinematycznymi
 

1A    olej przekładniowy dla manualnej skrzyni biegow ilość napełnienia:patrz reparaturleitfaden        X    GJV,GJW,GVE,GYY,JEE,GMV    G  055 532 A2 
1A    olej przekładniowy dla manualnej skrzyni biegow ilość napełnienia:do wyboru:patrz reparaturleitfaden    G 052 911 A1    XX    GJV,GJW,GVE,GYY    G  052 911 A2 

Przy FUB tylnym moście wychodzi mi G052145 - czyli ... no właśnie co tu zalać oprócz oryginału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 11:59, zloty7 napisał:

Witam
Potrzebuje pomocy odnośnie doboru oleju. Moja skrzynia to GYY oraz most FUB .
Wchodzę sobie w ETKE a tam moja skrzynia występuje przy dwóch rodzajach oleju i bądź tu mądry...a nie chciałbym zalać ze złymi lepkościami kinematycznymi
 

1A    olej przekładniowy dla manualnej skrzyni biegow ilość napełnienia:patrz reparaturleitfaden        X    GJV,GJW,GVE,GYY,JEE,GMV    G  055 532 A2 
1A    olej przekładniowy dla manualnej skrzyni biegow ilość napełnienia:do wyboru:patrz reparaturleitfaden    G 052 911 A1    XX    GJV,GJW,GVE,GYY    G  052 911 A2 

Przy FUB tylnym moście wychodzi mi G052145 - czyli ... no właśnie co tu zalać oprócz oryginału 

Do skrzyni olej G055532 czyli 75w80. Ja do tego samego dyfra lałem 75w90 chyba motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpowie ktoś? Chciałbym wymienić olej w skrzyni i tylnym moście, przeszukałem cały wątek, ale mam już mętlik w głowie, bo opinii cała masa. 

Skrzynia HER - jaki olej  i ile się mieści?

Most FUB - jaki olej i ile się mieści?

Z góry dzięki za odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia HER - G052911 A2 - czyli 75W90, wybierz sobie jakiś z 1 str tematu.

Most FUB - G052145 A1/S2 - 1,5l 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Skrzynia HER - G052911 A2 - czyli 75W90, wybierz sobie jakiś z 1 str tematu.

Most FUB - G052145 A1/S2 - 1,5l 

Czyli:

Skrzynia HER - RAVENOL TSG SAE 75W-90 GL-4 (ile L potrzeba?)

Most FUB - RAVENOL TGO API GL-5 SAE 75W-90 - 1,5L

Czy może ten: RAVENOL VSG SAE 75W-90 i wlać do skrzyni i do mostu? "RAVENOL VSG SAE 75W/90"

Co sądzicie?

Edytowane przez emszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wlej Ravenol TSG SAE 75W90, standard 3L i trochę zostanie. 

Zamiennik oleju do FUBa: https://aparts.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-G052145~1A1.aspx? Pewnie są i innych producentów, trzeba by poszukać ;)

@Dev co Ty tam lejesz do mostów u ludzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 15:10, viktorion napisał:

Witam mam pytanie jaki olej zalać do skrzyni Audi A4 B6 1.8T BFB (bez quattro)

VIN: WAUZZZ8E54A232463

Nie wiem jaki jest kod skrzyni ale podejrzewam że HFD albo GDU, nie wiem, szczerze mówiąc - nie znam się, lepiej żebyście Wy to sprawdzili waszymi sposobami po Vinie, 
Wcześniej miałem Volvo i dopiero niecały tydzień temu kupiłem Audi i powoli się wdrażam w społeczność :)

Miałem zalać ten olej: RAVENOL VSG SAE 75W-90

 

czy ktoś mi pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, viktorion napisał:

czy ktoś mi pomoże?

Masz wlepkę w bagażniku albo w książce serwisowej, na pierwszej stronie masz napisane jak sprawdzić symbol skrzyni... 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emszu napisał:

Most FUB - RAVENOL TGO API GL-5 SAE 75W-90 - 1,5L

Jako zamiennik G052145 A1/S2 dobry powinien być 

FUCHS TITAN SINTOPOID FE 75W85 czy 75W90: 

"Szerokie zastosowanie ma też w mechanizmach różnicowych i tylnych mostach. Jest doskonałą alternatywą dla olejów serwisowych AUDI / VW do mostów i przekładni różnicowych, spełnia normy VW G 052 145 i VW G 052 190."

Źródło: 

https://olejefuchs.pl/titan-sintopoid-fe-75w85-1ltr.html

https://olejefuchs.pl/fuchs-titan-sintopoid-75w90.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w wyborze.

Do skrzyni kupię Ravenol TSG SAE 75W90

A do mostu FUCHS TITAN SINTOPOID FE 75W90

Chyba, że jeszcze ktoś z was ma inne zdanie to niech się wypowie. Najlepiej ten kto ma podobny zestaw, skrzynia/most.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj jestem po wymianie oleju na starym przelatałem 115tys wiec swoje już wypracował, widac sporą różnicę:

 

 

 

61087250_1038993579822523_1392710026958733312_n.jpg

Edytowane przez hidden22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo był jakiś sprzedający z niższymi cenami za oryginalne oleje przekładniowe do Audi.

Działa jeszcze, wiecie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

jaki dla mnie polecacie najlepszy olej do skrzynii - ORI stanowczo za drogi. ...

czyli muszę szukać zamiennika G052532A2  czy G052911A2 ? bo G052532A2 produkują ponoć od 2012r.....

audi a4, b7, 2007, 1.6 benzyna, 5 biegów manualna , silnik ALZ, skrzynia HFC.

FUCHS, castrol ???

 

Edytowane przez raqu43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, raqu43 napisał:

panowie,

jaki dla mnie polecacie najlepszy olej do skrzynii - ORI stanowczo za drogi. ...

czyli muszę szukać zamiennika G052532A2  czy G052911A2 ? bo G052532A2 produkują ponoć od 2012r.....

audi a4, b7, 2007, 1.6 benzyna, 5 biegów manualna , silnik ALZ, skrzynia HFC.

FUCHS, castrol ???

 

Wszystko jedno co tam wlejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. DEV

 

Zdam się kolego na Ciebie - co wlałbyś jako nr 1 - FUCHS Sintofluid 75W80 i będę mógł spać spokojnie ?

Edytowane przez raqu43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, raqu43 napisał:

dzieki za odp. DEV

 

Zdam się kolego na Ciebie - co wlałbyś jako nr 1 - FUCHS Sintofluid 75W80 i będę mógł spać spokojnie ?

Jeżdżę parę lat ma nim i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...