Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kamil-vag napisał:

Poszukaj kodu skrzyni na wlepce serwisowej, albo w książce albo bagażnik lub tylna kanapa. W 1 poście masz info co i jak...

GDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla GDT - G052911 - 75W90 - także lepkość masz ok... ale ten mobil ma rozjechane parametry względem ORI, pojeździj jeszcze trochę, jak nie ustanie problem z wbijaniem biegu, wlej ravenol ;)

Ten mobil ma:

Lepkość kin., ASTM D 445  
[cSt] w 40ºC 102
[cSt] w 100ºC 15.1

A ori ma:

  • Lepkość kinematyczna: 76,6 mm2/s w 40ºC
  • Lepkość kinematyczna: 14,6 mm2/s w 100ºC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kamil-vag napisał:

Dla GDT - G052911 - 75W90 - także lepkość masz ok... ale ten mobil ma rozjechane parametry względem ORI, pojeździj jeszcze trochę, jak nie ustanie problem z wbijaniem biegu, wlej ravenol ;)

Ten mobil ma:

Lepkość kin., ASTM D 445  
[cSt] w 40ºC 102
[cSt] w 100ºC 15.1

A ori ma:

  • Lepkość kinematyczna: 76,6 mm2/s w 40ºC
  • Lepkość kinematyczna: 14,6 mm2/s w 100ºC

Dzięki śliczne :) Myślę, że warto już wymienić ten olej, bo trochę już nalatałem. A problem jest cały czas, nie ważne czy rozgrzany, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Roln1k napisał:

jaki olej do skrzyni biegów o oznaczeniu HES

Najpierw uzupełnij profil. Dane auta w szczególności. 

HES - G052911, czyli 75W90 - zalej Ravenol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,proszę o pomoc,nie bardzo umiem się odnaleźć w tej ETKA mam audi 1.8 BFB według naklejki skrzynia to GGG.nie umiem znalesc jaki olej do tej skrzyni i ile ? Przy zimnym silniku mam problem z dwójka ,jak się rozgrzeje to jest lepiej ale nie idealnie,chce najpierw wymienić olej ,a jak to nic nie da,to bezie trzeba chyba naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hubi78 napisał:

...,nie bardzo umiem się odnaleźć w tej ETKA mam audi 1.8 BFB według naklejki skrzynia to GGG.nie umiem znalesc jaki olej do tej skrzyni i ile ?

Strona 15 tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Olej MTF-2 do skrzyni GJW oraz dyfra będzie okey do a4 b7 1.8t q? Czy do dyfra jakiś inny? Jeśli będzie okey to potrzebuję ok. 5l? 

VIN: WAUZZZ8E86A134627

Dzięki za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni GJW ravenol mtf 2 75W80 będzie ok ja do swojego dyfra ETR lałem RAVENOL VSG SAE 75W-90

Edytowane przez influencer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za podpowiedz,czy skoro wchodzi 2.25 to będzie ok jesli kupie 2l ravenol TSG SAE 75W-90 gl4 i do tego takie coś,ARCHOL 9100 250ML nanoboran potasu.Da to  w sumie wymagane 2.25,czy też z doświadczenia polecicie 3l oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, influencer napisał:

Do skrzyni GJW ravenol mtf 2 75W80 będzie ok ja do swojego dyfra ETR lałem RAVENOL VSG SAE 75W-90

dzięki :) zrobię tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeszukałem wątek i nie widziałem jeszcze żeby ktoś szukał jaki olej dać do skrzyni HER? I ile wejdzie?

B6 1.8 T quattro BEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rybik napisał:

Panowie, przeszukałem wątek i nie widziałem jeszcze żeby ktoś szukał jaki olej dać do skrzyni HER? I ile wejdzie?

B6 1.8 T quattro BEX

G 052 911 A2 około 3 litrów

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dev napisał:

G 052 911 A2 około 3 litrów

RAVENOL TSG SAE 75W-90 GL-4  czy RAVENOL MTF-2 75W80 ? Oba niby spełniają normę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

pacjent B7 1.8t Quattro BFB, skrzynia GJW 

VIN WAUZZZ8E76A051027

Bardzo proszę o potwierdzenie wyboru. Z wątku wynika, że do skrzyni polecacie Ravenol MTF2 75W80 lub ew. Castrol Syntrans V FE 75W80 

Zastanawia mnie jednak co do torsena i tylnego mostu?

Torsena teraz zaczęło być mocno słychać i trzeba coś poratować... lać Motul Gear 300 LS 75W90 / Motul Gear 75W90 -półsyntetyk:co: polecony w lokalnym sklepie /  czy Ravenol VSG 75W90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia i torser ma  to samo smarowanie tak że ten sam olej.

Skrzynia GJW zalałem CASTROL SYNTRANS V FE 75W80 1LCASTROL SYNTRANS V FE 75W80 (identyczne parametry jak oryginalny olej)  3.5 litra weszło jak spuszczałem stary olej to podniosłem tył delikatnie żeby zleciało lepiej. Do skrzyni profilaktycznie dałem Ceramizer do skrzyń biegów. Stary olej kolor ciemny jak herbata widać że przepracowany.

Tylny most RAVENOL VSG 75W90 GL4/GL5  weszło 1,2litra. Stary olej dużo jaśniejszy niż ten ze skrzyni.

Trochę już pojeździłem wszystko ok biegi lepiej wchodzą zwłaszcza 3 która czasem dziwnie wchodziła i dużo ciszej  w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się ładnie zakręciłem :facepalm: byłem przekonany że torsen ma niezależne od skrzyni smarowanie a i mechanik mnie z błędu nie wyprowadził... nawet gdzieś w wątku się takie info przewinęło ale doczytałem - dotyczyło wersji 3,0 V6 ;)

Jak zlewałeś to uniesienie tyłu wystarczyło żeby torsena opróżnić czy jest tam jakiś korek ?  i ten ceramizer jakiś konkretny polecisz ?

Co do oleju w skrzyni to stanie na Raveolu lub Castrolu zgodnie z G 055 532, ale żeby nie było tak jednoznacznie -> poniżej odpowiedź na zapytanie - co polecają - ze strony skrzynie.com.pl (podany VIN itd)

"Do Pana skrzyni producent przewiduje zastosowanie oleju serwisowego G052911A2. Na pełne zalanie wymagane są 3,5 litra oleju.
Olej ten nie należy do najtańszych. Mogę zaproponować tańszy, choć równie dobry, zamiennik tego oleju - FUCHS Sintofluid 75W80.
Olej TITAN SINTOFLUID 75W80 jest olejem w pełni syntetycznym na estrach o lepkości SAE 75W80 i klasie API GL-5 (...) olej ten spełnia m.in. takie normy jak VW G052911, BMW LT1 / LT2 / LT3, OPEL GM 1940182...

...Do tylnego dyfra producent przewiduje zastosowanie oleju serwisowego G052145A2, w ilości 1,5 litra.
Niestety nie mamy w ofercie oryginalnego oleju, ale śmiało mogę polecić olej Fuchs SINTOPOID 75W90."

i co ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...