Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.10.2019 o 16:17, kamil-vag napisał:

1 poście masz info co i jak...

Kamil pytanie/prośba do Ciebie:

w pierwszym poście podawałeś te wszelakie parametry i ok, natomiast przy oleju Ravenol MTF-2 75W80 brakuje parametru lepkości kinematycznej w 100 stopniach i nie wiem czy to literówka czy nie miałeś danych tego parametru?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AndrzejK. napisał:

Dzięki.

Do chwili obecnej nie masz tego parametru rozumiem....

Masz zamiar auto na torze upalać, żeby olej w skrzyni do 100 stopni rozgrzewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiała teza....

Pytałem czysto z ciekawości czy i ten parametr jest również " blisko" oryginalnej oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientuje się ktoś z Was ile wchodzi oleju do skrzyni GBA - są podane jakieś od do ??, może ktoś wymieniał albo posiada dokładne info. Dzięki z góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jano8504 napisał:

Witam, orientuje się ktoś z Was ile wchodzi oleju do skrzyni GBA - są podane jakieś od do ??, może ktoś wymieniał albo posiada dokładne info. Dzięki z góry .

2.2l ,ori olej przekładniowy G 052 911A SAE 75w90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, greg2505 napisał:

2.2l ,ori olej przekładniowy G 052 911A SAE 75w90

Dzięki za pomocne info - zdecydowałem się na Castrol systrans, bo w ASO za litr mi 180 zaśpiewali. Czy twoim zdaniem Castrol może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jano8504 napisał:

Dzięki za pomocne info - zdecydowałem się na Castrol systrans, bo w ASO za litr mi 180 zaśpiewali. Czy twoim zdaniem Castrol może być??

Wlej Ravenola Mtf-2 75W80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dev napisał:

Wlej Ravenola Mtf-2 75W80

No właśnie w moich stronach nie prowadzą sprzedaży i zamówiłem na dziś Castrola, odradzasz go wlewać?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol z pewnego źródła powinien być OK 

Ja też śmigam na Fuchsu w skrzyni i jest bezproblemowo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kupiłem z pewnego źródła, w sklepie zaopatruje się już kilka ładnych lat. Zapłaciłem po 38 zł za pół litra.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po wymianie oleju, akurat koleżka miał wolny podnośnik. Olej który uleciał był brunatno brązowy i widać było że swoje wypracował, opiłków brak. 

Odczucia po zalaniu Castrola - na mega plus i to odrazu po starcie. Lewarek pięknie i sprężyście pracuje, czego brakowało właśnie mi do szczęścia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, tez chce jeszcze przed zima zmienic olej w skrzyni kod FEC, no i co wybrac jaka firme? Bo tak czytam i czytam jednym po oleju z aso sie nic nie poprawilo drugim po zamienniku tak. Nie mowie ze z aso nie chce bo jakbym zdobyl numer oleju jaki ma byc i znalazl w dobrej cenie to czemu nie, ale zamienniki tez moga byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Merdoock napisał:

Chlopaki, tez chce jeszcze przed zima zmienic olej w skrzyni kod FEC, no i co wybrac jaka firme? Bo tak czytam i czytam jednym po oleju z aso sie nic nie poprawilo drugim po zamienniku tak. Nie mowie ze z aso nie chce bo jakbym zdobyl numer oleju jaki ma byc i znalazl w dobrej cenie to czemu nie, ale zamienniki tez moga byc

Ravenol MTF-2 75W80 2.25litra

OE nr: G 052 911 A2

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 19:26, Jano8504 napisał:

No to jestem po wymianie oleju, akurat koleżka miał wolny podnośnik. Olej który uleciał był brunatno brązowy i widać było że swoje wypracował, opiłków brak. 

Odczucia po zalaniu Castrola - na mega plus i to odrazu po starcie. Lewarek pięknie i sprężyście pracuje, czego brakowało właśnie mi do szczęścia ??

miales obajw ciezkiego wchodzenia drugiegobiegu na zimnym silniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kubabkb napisał:

miales obajw ciezkiego wchodzenia drugiegobiegu na zimnym silniku?

 

Taki objaw też się pojawiał ale nie tylko na zimnym ale też na ciepłym. Zabieg reanimacji mechanizmu zacząłem od zmiany wyrobionych elementów z ASO i regulacji.

A na koniec żeby jakiś efekt zauważyć doszła wymiana oleju, efekt na duży plus. Nie wiem czy każdemu pomoże - ale świeżą oliwą skrzyni nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jano8504 napisał:

Taki objaw też się pojawiał ale nie tylko na zimnym ale też na ciepłym. Zabieg reanimacji mechanizmu zacząłem od zmiany wyrobionych elementów z ASO i regulacji.

A na koniec żeby jakiś efekt zauważyć doszła wymiana oleju, efekt na duży plus. Nie wiem czy każdemu pomoże - ale świeżą oliwą skrzyni nie zaszkodzi.

skrzynia 5 biegów czy 6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...