Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zalawalem Motula 75W90 i ten sam efekt , biegi 1 i 2 ciezko wchodza na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kubabkb napisał:

ostatnio zalawalem Motula 75W90 i ten sam efekt , biegi 1 i 2 ciezko wchodza na zimnym silniku

Czyli olej właściwy.

Mnie ostatnio przy - 25 St.C oliwa 75W80 też po kilku nockach stawiała znaczny opór, ale w garażu + 12/14 St.C wszystko OK to tak odnośnie tego określenia "na zimnym silniku".

Nie jestem pewien czy w Twoim przypadku zastosowanie 75W80 coś pomoże ??? .

Może jakiś dodatek ale to też nie zawsze ze skutkiem pozytywnym i trzeba trochę km nabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik od skrzyn biegow powiedzial ze moze sie sprzeglo konczyc, ale nie daje 100% pewnosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sklep poleca np Xado ktory ma w 40st 83,6. Czy to by było jeszcze OK? Ale przede wszystkim nie wiem skąd pewnosć że z tego numeru G055 532 wynika akurat taka a nie inna lepkość?

Ponawiam też pyt o ilość w quattro - czy to się wlewa od razu do torsena? ile litrów?

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rotor napisał:

Ponawiam też pyt o ilość w quattro - czy to się wlewa od razu do torsena? ile litrów?

pojemność do napełnienia to 3,5L

korkiem wlewowym napełniasz całą skrzynie później zakręcasz go 45Nm

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę kupić 4l chyba że będą dostępne 0,5l. I to załatwia wymianę w srzyni i torsenie. Czy torsen ma własny korek spustowy żeby lepiej zleciało? i czy nalewa się tylko do wlewu skrzyni a dalej do dyfra się samo przeleje to co trzeba.

Pytam o wszystko bo zakładam że mechanik mógł nigdy nie zmieniać oleju w skrzyni A4 Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostepne w 0,5l. Torsen w skrzyniach 02X nie ma korka tak jak w skrzyniach 01E. Wlewajac olej (powoli)przelewa sie on dalej i ma byc równo z krawędzią otworu wlewowego. Jak chcesz zeby lepiej zlecialo to lekko podnies tył skrzyni.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rotor napisał:

Dzięki. Sklep poleca np Xado ktory ma w 40st 83,6. Czy to by było jeszcze OK? Ale przede wszystkim nie wiem skąd pewnosć że z tego numeru G055 532 wynika akurat taka a nie inna lepkość?

 

Produkty XADO to bardzo dobra chemia.

Ale  lepkość tego polecanego dla skrzyni Twojego pojazdu jest nieodpowiednia, ma być ok. 40/50 mm2/s w 40 st.C.

Ten XADO 75W90 nie spełnia  dopuszczeń producenta Twojej skrzyni.

W sprawie skąd taka lepkość a nie inna pobaw się trochę w detektywa np. ASO, AUDI, FUCHS, skrzynie BCS i posty na forum w tym wątku ciut do początku.

 

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KINIAM napisał:

Produkty XADO to bardzo dobra chemia.

Sam się zastanawiam czy po zmianie skrzyni nie dać XADO EX120 tak na zaś... :P raz już zmieniałem tą nieszczęsną GBA i mimo, że JEM podobno niezniszczalna to gdzieś po głowie nadal chodzą koszta jakie trzeba było ponieść i może warto spróbować - zaszkodzić nie powinno, a może jeszcze zabezpieczy przed nadmiernym zużyciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shella Spirax 75w90 gl4 i nie narzekam narazie na zmiane biegów w zimie. Ma on norme 501.50 a gestosc w 40st ma niecale 65mm2/s jest jeszcze spirax 75w80 i on ma jeszcze nizsze wartosci i co najfajniejsze jest tani [emoji3]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o parametrach Castrola Syntrans Transaxle 75W90 (dawniej TAF-X) ?

http://auto-land.pl/karty_charakterystyk/castrol/tds/8. oleje przekladniowe/syntrans transaxle 75w-90.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, Castrol wydaje mi się produkował ORI do skrzyń, bo parametry tych olei są prawie, że takie same co tych z charakterystyk VW.

G052911 - 75W90

  • Lepkość kinematyczna w 40ºC: 76,6 mm2/s
  • Lepkość kinematyczna w 100ºC: 14,6 mm2/s
  • Gęstość w 20ºC: 0,866 g/cm3

Castrol TAF-X 75W90, inna nazwa Syntrans Transaxle

  • Lepkość kinematyczna w 40°C: 78,0 mm2/s
  • Lepkość kinematyczna w 100°C: 14,8 mm2/s
  • Gęstość w 15 °C: 0,86 g/cm3

G052532 - 75W80

  • Gęstość : 0,87 g/cm3 w 15 °C
  • Lepkość kinematyczna : 40,0 mm2/s w 40 °C
  • Lepkość kinematyczna : 8,0 mm2/s w 100 °C

Castrol Syntrans V FE 75W-80

  • Gęstość : 0,86 g/cm3 w 15 °C
  • Lepkość kinematyczna : 40,0 mm2/s w 40 °C
  • Lepkość kinematyczna : 8,0 mm2/s w 100 °C

Zobacz sobie nawet jak wyglądają butelki Castrola i tych olei sprzedawanych z ASO...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil-vag a czy mógłbyś podać dane techniczne g055 532 bo te linki do strony VW Polska widoczne gdzieś wcześniej w tym wątku już nie działają.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,dzięki Bwana Kubwa! czyli 40st- 40, 100st- 8. A więc bez różnicy czy g052 532 czy g055 532 i weź tu zrozum tych Niemców. Wychodzi mi na to, że tylko ten Castrol syntrans 75w80 ma dokładnie takie lepkości jak wymagane. Przy okazji-ta górna w 100st to chyba im wyższa tym lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powie mi ktoś jaki olej najlepiej zalać do skrzyni HFB? Pierwszy i drugi bieg ciężko wchodzą, przy próbie szybszego wbicia dwójki jest zgrzyt. Olej raczej nigdy nie był zmieniany, sprzęgło jest nowe. Mechanik u którego byłem stwierdził, że wymiana oleju może pomóc, tylko trzeba go porządnie dobrać, więc proszę o pomoc. Próbowałem szukać porady w ASO, ale dowiedziałem się tylko, że olej do mojej skrzyni kosztuje u nich 130 zł/litr, ale ani myślą zdradzić jaki to jest olej.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być do auta z profilu ? Bo nie wychodzi mi, żeby w 1.8T było HFB... Jakiś SWAP miałeś może ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnego swapa, na tej nalepce w bagażniku znalazłem taki kod. Kod silnika (BFB) a obok niego kod HFB, więc stwierdziłem, że to skrzynia... pomyliłem się?

Edycja: Sprawdziłem, jest kod HFD... Przepraszam. Zaraz wrzucę zdjęcie tej nalepki

Zdjęcie załączone, jeszcze raz sorry za pomyłkę. To co z tym olejem? :-)

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez miroslav
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiała być jakaś przejściówka ta skrzynia... Naprawdę dziwny przypadek, bo ELSA dla BFB nawet mi takiej skrzyni nie wyszukuje... ale w ETKA jakiś tam niby ślad jest, ale też nie do końca...  prawdopodobnie G052911 - 75W90

 

HFB.png

HFB-2.png

HFB-3.png

Zawartość dodana 3 minutes later

Najlepiej jakbyś ze skrzyni odczytał dokładny numer OE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy w takim razie to jest właściwy olej? Bo po wpisaniu tego kodu na allegro nic innego się nie wyszukuje:

http://allegro.pl/febi-olej-do-skrzyni-75w90-gl-5-32590-g052911-a2-i6631605974.html

A jeśli są jakieś odpowiedniki u innych producentów, to co wybrać? I czy Twoim zdaniem wymiana oleju może pomóc z tym, że 1 i 2 bieg "ciężko wchodzi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...