Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

dobry?

skrzynia  FTW

rozumiem że Ravenol-a MTF2 75W80  ok 2.3 litra

zgadza się?

dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zaba74 napisał:

Witajcie, jaki będzie odpowiedni olej do skrzyni  z oznaczeniem na wklejce FJP?

11 godzin temu, WYSKUN napisał:

skrzynia  FTW

Do obu ten sam G052911 A1/A2, czyli m.in Ravenol TSG SAE 75W90 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kamil-vag napisał:

Do obu ten sam G052911 A1/A2, czyli m.in Ravenol TSG SAE 75W90 

 

 

2.3 L ?

Czy aż zacznie się wylewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależne od skrzyni, w jednych wlewa się pod korek w innych ma być poniżej... dla Twojej:

Wykręcić korek wlewu oleju w celu sprawdzenia oleju przekładniowego -patrz strzałka-.
–  Sprawdzić poziom oleju za pomocą przygotowanego własnoręcznie narzędzia np. wygiętego drutu.
  Wartość wymagana: poziom oleju 7 mm poniżej dolnej krawędzi otworu wlewu oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamil-vag napisał:

Zależne od skrzyni, w jednych wlewa się pod korek w innych ma być poniżej... dla Twojej:

Wykręcić korek wlewu oleju w celu sprawdzenia oleju przekładniowego -patrz strzałka-.
–  Sprawdzić poziom oleju za pomocą przygotowanego własnoręcznie narzędzia np. wygiętego drutu.
  Wartość wymagana: poziom oleju 7 mm poniżej dolnej krawędzi otworu wlewu oleju.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie o oleju febi 75w90 do b6 2.0 alt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważna w sumie marka oleju co jego parametry, mają być zbliżone do tych, które mają te z ASO... Poczytać 1 post, tam jest wyjaśnione wszystko...

A marka w olejach do skrzyń to najczęściej Ravenol, Fuchs, Castrol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem tego motula bo po kupnie samochodu gdy spadła temperatura zaczęły ciężko wchodzić biegi szczególnie 2ka ale to nie pomogło, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalalem motula i jest lipa, nie polecam

Maciek bierz ori albo ten Revenol nie ma innej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciek1588 napisał:

Ja wolałem tego motula bo po kupnie samochodu gdy spadła temperatura zaczęły ciężko wchodzić biegi szczególnie 2ka ale to nie pomogło, 

Motul 75W90 nie mógł pomóc, gdyż jego lepkość kinematyczna jest nie odpowiednia do tej skrzyni i wynosi ok. 114 mm2/s  w temperaturze 40 stopni C a co dopiero mówić w zerowej czy minusowej.

W pierwszym poście masz zalecaną lepkość ok. 77 mm2/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2014 o 09:09, Dev napisał:

Na boku skrzyni od strony kierowcy masz korek wlewowy a od spodu spustu.

Teoretycznie nie trzeba wymieniac ale z doświadczenia wiem ze po wymianie biegi inaczej chodzą a sama skrzynia jest cichsza.

Ten "korek wlewowy" odkręcamy jakim kluczem ? Sposób pomiaru poziomu jest w książce sam naprawiam",czyli za pomocą wąskiego na 5mm plaskownika,zagiętego na dlugości 10 mm,który to koniec wkładamy,kładziemy na krawędż otworu kontrolnyego, (wlewu)i zanurzamy w oleju.Koniec miarki ma być 3 mm w oleju,a 7 mm suche do zagięcia pod kątem 90 st.Wtedy poziom jest OK ,właściwy.Pomiaru dokonujemy po odpowiednim postoju,na płaskim podłożu (kanał garażowy np).Tylko JAKIM kluczem odkręcamy korek wlewu ? Chodzi o skrzynię GBK, (2000-2008). W  korku jest napewno 6 kątny torx,ale wymiar 16 mi nie podchodzi.Kto wie? THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki masz ten otwór ? 

s-l300.jpg

 

Powinien pasować 16mm - to jest tzw, Spline, powinien pasować też imbus 17 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie nosze się z zamiarem wymiany oleju w skrzyni o symbolu FYA 6-bieg. Mam pytanie odnośnie potwierdzenia czy dobrze dobrałem po etce bo wychodzi mi ze powinienem zastosować olej G052532A2 czyli odpowiednikiem byłby Castrol Syntrans V FE 75w80 czy macie cos lepszego ??? I pytanie mam ile tego oleju wchodzi do tej skrzyni bo w etce podane jest 1L ale to nie wiem czy pojemność butelki czy tyle wchodzi do tej skrzyni ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Daniel85 napisał:

olej G052532A2 czyli odpowiednikiem byłby Castrol Syntrans V FE 75w80 czy macie cos lepszego ??? I pytanie mam ile tego oleju wchodzi do tej skrzyni bo w etce podane jest 1L ale to nie wiem czy pojemność butelki czy tyle wchodzi do tej skrzyni ??? 

G052532

A2 - 1 litr

A1 - 0,5 litra

Ilość napełnienia - 3,0 l

Castrol będzie OK, najbliższy parametrom tego co było lane ORI. Ja mam zalanego: Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80 i też jest OK na tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku Fuchs = ORI bo to on produkował olej na pierwsze zalanie do tych skrzyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym był za tym, że wtedy to był castrol... zresztą karta charakterystyki VW i oleju mówią to samo... Fuchs ma nieco inne parametry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżone parametry do G052532 ma też ELF:

Tranself NFJ 75W80

Jednostka 75W-80

Gęstość w 15 °C --- 0.884

Lepkość kinematyczna w 40°C mm2 /s 47,0

Lepkość kinematyczna w 100 °C mm2 /s 8.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 15:44, marcin120383 napisał:

Dzięki to co dolac bo jak lałem to już kapało i to kilka razy próbowałem dolewac 

Marcin, jesteś zadowolony po wymianie z oleju Ravenola MTF-2 SAE 75W-80? Też mam skrzynię RCF i zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Reventolem a polecanym też w tym wątku Castrolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...