Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym usunąć klej po taśmie dwustronnej na desce rozdzielczej B6


Mat1987ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jakiś czas temu stałem się szczesliwym posiadaczem A4 B6 i mam pewien problem który bije w oczy i mnie wnerwia:) kiedys jakis cymbał nakleił cos na deske rozdzielcza i pozostały po niej dwa slady tak jakby klej po tasmie czy cos takiego.... czym to usunac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne środki które usuwają takie rzeczy my w pracy mamy taki środek ale nie pamiętam jak się nazywa ale ma specyficzny zapach mandarynki

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisz proszę nazwę tego specyfiku jeśli jesteś w stanie :) byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować IPA (Alkohol Izopropylowy) -do nabycia w sklepie chemicznym. Powinien dać radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy da się to usunąć perfumami na bazie alkoholu. Nie polecam zmywacze do paznokci lub innych rozpuszczalników bo mogą zniszczyć czyszczoną powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna do zapalniczek...typu Zippo...zrob próbę najpierw jak reaguje materiał na desce.....jesli nie ma przeciwskazan(odbarwien,wzerow)nanies najlepiej pędzelkiem troche benzy i poczekaj az dobrze wsiaknie w klej.potem tylko zebrac gąbką,szmatką....jeśli po pierwszej próbie coś tam jeszcze zostanie odczekaj moment i ponownie nawilz...powinno pomóc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek firmy BUZIL o nazwie BUZ POINT. Gwarancja, że jak to tylko klej zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to klej faktycznie to możesz spróbować na gorąco to. Np suszarką. Bądź środek white spirit czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumka biurowa do ścierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to klej faktycznie to możesz spróbować na gorąco to. Np suszarką. Bądź środek white spirit czy coś takiego.

Suszarka popieram, ew gorąca woda i poszorować trochę gąbeczka do naczyń ;)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna jedyna rzecz zda tutaj egzamin, nielsen tar & glue remover, nie powinien nic uszkodzić bo to taka " nafta" ale lepiej zrób probę w mało widocznym miejscu, rozpuści na tyle klej i taśmę że palcem to zetrzesz, na koniec resztki kleju miekką szmatką nasączoną tym własnie preparatem ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakiś czas temu stałem się szczesliwym posiadaczem A4 B6 i mam pewien problem który bije w oczy i mnie wnerwia:) kiedys jakis cymbał nakleił cos na deske rozdzielcza i pozostały po niej dwa slady tak jakby klej po tasmie czy cos takiego.... czym to usunac?

Kleje po taśmach klejących i tym podobnym naklejkom doskonale usuwa tradycyjne, oryginalne pronto przeciw kurzowi.

Należy dość obficie spryskać i pozostawić na jakiś czas aby rozpuścił się klej - potem wystarczy przetrzeć szmatką.

Czasami czynność trzeba powtórzyć jak grubo kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie używaj white spirith jak ktoś radził ani żadnych zmywaczy do paznokci czy innych świństw które uszkodzą ci deskę, lepiej ciepła woda trochę mydła i szorowańko ale delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź zrób to profesjonalnie ,idź do sklepu kup np na Alle taki spray do etykiet ,ja zaplacilem 10zl , usuwa natychmiast każdy klejnic nie niszczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznik lepiej od APC. 1:20 . jak nie będzie schodzić zmniejsz steżenie. polecam Valet Pro classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...