Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włączający się ABS


Prezes870

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam bardzo podobny problem, ale moze opisze od poczatku, bo nie wiem, co jest istotne a co nie. Po kupieniu auta najpierw odpalal sie ABS tuz przed zatrzymaniem pojazdu, juz przy minimalnej predkosci. Po paru dniach ABS przestal w ogole dzialac (3 pikniecia, kontrolka ABS i ukl. ham.). Podpialem pod VAG i widze:

Control Module Part Number: 4D0 907 379 D  
  Component and/or Version: ABS BOSCH 5        7402
           Software Coding: 0265108005  
            Work Shop Code: BB 37402
1 B31d Zapis.:
00265 - ABS Outlet Valve: Front Left (N102)
        35-00 - -

Gdzies przeczytalem, ze z pewnoscia lewy przedni czujnik. Kupilem nowy i wymienilem ze sporymi trudnosciami. Starego nie dalo sie wyjac bez calkowitego zniszczenia, a i miedzianej koronce odrobine sie oberwalo. Po wlozeniu nowego, dalej brak ABS, pikniecia i kontrolki. Podpialem VAG i pojawil sie dodatkowy blad, tez na lewym przednim kole, ale niestety go nie zapisalem. Troche nim poruszalem, troche przejechalem i po ponownym podpieciu wyskakuje jedynie blad ABS Outlet Valve: Front Left (N102), jak na poczatku. Czy jest mozliwe, ze problem lezy gdzie indziej? Na przyklad w sterowniku ABS, przy wejsciu tego wlasnie czujnika? Wybaczcie jesli nomenklatura jest nieakuratna, ale jestem raczej laikiem w tych kwestiach. Postanowilem sam podlubac, bo pogoda ladna, a i sie naczytalem, ze mozna zostawic mnostwo pieniedzy u mechanikow (szczeg. w Wawie) i pozostac z problemem. Z gory dzieki za wszelka pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podzielić się swoim przypadkiem, być może komuś pomoże. Mianowicie u mnie problem tkwił w samym podłaczeniu czujnika który zwyczajnie (tylko prze skręcie) wypadał/luzował się z zaczepu/mocowania w którym siedział. Po wymianie na nowy oraz dobrym umocowaniu problem znikł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam swój problem z hamowaniem podwójny. Po pierwsze już 2 razy w ciągu 15000 km dolewałem płyn hamulcowy ponieważ komputer krzyczał że jest niski poziom płynu. Mechanik nie stwierdził wycieków. Za bardzo nie dopytywałem czy to normalne że razem prawie całe opakowanie dolewałem.

Po drugie wcześniej już opisywany problem - jadę 100 kmh, lekko hamuję/zwalniam pedał wciśnięty gdzieś na 1/4 - tak około 60-50 kmh lekko wpada w podłogę i następuje mocne zahamowanie, praktycznie blokada, że aż szarpnie jakbym mocno docisnął pedał i słychać zgrzyt. Miałem hamowanie awaryjne i abs działał poprawnie.

U mechanika byłem bo świecił się abs i esp. Podobno włącznik świateł stopu. Serwis zrobiony, jeden czujnik poszedł, naprawiono, podobno ustawiono, wyczyszczono przy każdym kole układ hamulcowy. Kontrolek od długiego czasu nie widziałem.

Jednak problem z szarpnięciem przy zwalnianiu z dużej prędkości delikatnym hamowaniem się pojawia nadal.

Jestem z Bytomia. Chciałbym to w najbliższym czasie zrobić. Za ostatni serwis skasowali mnie 200 zł (robota 2 dni + 1 czujnik w kole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat może ktoś pomoże. 

Problem u mnie polega na tym, że abs się włącza przy hamowaniu w ostatniej fazie hamowania. Sprawdzane na komputerze tylne koła mają 0km/h gdy przednie 5-10 km/h. Czujniki nie ruszają się były sprawdzone oraz zębatki czyste. W czym może tkwić problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złe odległosci czujników od koronek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dev napisał:

złe odległosci czujników od koronek

to w takim przypadku można tym jakoś poruszać czy trzeba wyłamać i nowe dać czujniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morius napisał:

to w takim przypadku można tym jakoś poruszać czy trzeba wyłamać i nowe dać czujniki ?

wyregulowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

wyregulowac 

a mam prośbę , powiedz mi ja kto zrobić. Próbowałem lekko pukać w młotkiem w to, lecz ani to nie drgnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co w przypadku quattro? Jeden kolega zadał wcześniej pytanie, lecz nie uzyskał odpowiedzi. Problem taki sam jak wszyscy opisują. Załączanie się abs przy delikatnym hamowaniu z małej prędkości i bzyczenie pompy po puszczeniu pedału hamulca. Zadnych bledow, prędkości kół jednakowe. Problem nie pojawia się przy podłączonym kompie. Czujniki przód i tyl dopchane na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś dobry warsztat w Krakowie gdzie mogę zrobić abs. Byłem u trzech mechaników i nie ogarneli tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Franek1939 napisał:

Znacie jakiś dobry warsztat w Krakowie gdzie mogę zrobić abs. Byłem u trzech mechaników i nie ogarneli tematu

przód czy tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz od początku jakie masz objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 16:29, SnOOpie napisał:

Panowie, a co w przypadku quattro? Jeden kolega zadał wcześniej pytanie, lecz nie uzyskał odpowiedzi. Problem taki sam jak wszyscy opisują. Załączanie się abs przy delikatnym hamowaniu z małej prędkości i bzyczenie pompy po puszczeniu pedału hamulca. Zadnych bledow, prędkości kół jednakowe. Problem nie pojawia się przy podłączonym kompie. Czujniki przód i tyl dopchane na maksa.

Mam podobny problem przy demontaży tylnego zawieszenia zauważy że jedna koronka ABS jest pęknięta od rdzy która podeszła od przegubu, była większa przerwa. Wymieniłem sama koronkę występuje w zamienniku co prawda jeszcze nie poskładałem ale obstawiam tutaj przyczynę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym że w trakcje hamowania w ostatniej jak by fazie przed zatrzymaniem włącza się abs ,ale żadna kontrolka się nie zapala .Po podłączeniu komputera zero błędów 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maniek2408 napisał:

Mój problem polega na tym że w trakcje hamowania w ostatniej jak by fazie przed zatrzymaniem włącza się abs ,ale żadna kontrolka się nie zapala .Po podłączeniu komputera zero błędów 

zła odległosc czujnika od koronki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...