Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn hamulcowy


Gość dino

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego tak jak zasugerowałeś z tym miękkim hamulcem z tyłu to były zapowietrzone zaciski. Po Twojej sugestii jest lepiej ale nie tak jak było wcześniej. Być może wcześniej jak miałem zapieczone to tarły cały czas i pedał był twardszy a teraz jak mają lekki luz to miększy ( nie wiem tylko się domyślam ) Teraz czeka mnie wymiana przednich przewodów hamulcowych i chcę wrzucić w stalowym oplocie ( jeśli dobrze to mnie utwierdź w moim przekonaniu ) ale właśnie czytam wątek bo mnie zainteresował. Jeśli możesz to napisz na co zwrócić uwagę abym nie miał takich jaj z przodem jak z tylnymi zaciskami. Dzięki za odp. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odpowietrzać przez program komputerowy? np. polski vag 4.9? wymienialem wszystkie wezyki elastyczne i poszedl caly plyn, odpowietrzalem 2 razy hamulce zaczynajac od tylniego prawego, na przednim lewym konczac i dalej pedal wpada w podloge. plyn z odpowietrznikow leci juz czysty i nie widac w nim powietrza. probowac odpowietrzanie od poczatku ukladu? w ksiazce napraw do a4 b5 bylo napisane zeby na wlaczonym silniku zaczynac od konca ukladu, ale w razie wycieku calego plynu konieczny jest vag. w opcji ABS nie wyskakuje mi zaden blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznac ze zrobiłes zajeb...iscie spuszczajac płyn z ukladu

mogłes zapytac zanim to zrobiłeś :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

jestes teraz w czarnej du...pie Kolego z hamulcami

w Twoim aucie nie ma mozliwosci odpowietrzenia ukąłdu VAG-iem, przykro mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta opcja odpowietrzania z użyciem VAGa to konieczność czy tylko opcja ?

Za tydzień oddaję auto do mechaników na m.in. wymianę płynu hamulcowego. Nie są to jacyś leszcze i raczej lepsze niż moja furki już robili, ale kto wie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta opcja odpowietrzania z użyciem VAGa to konieczność czy tylko opcja ?

Opcja :wink4: Ja wszystko wykonają "zgodnie ze sztuką" nie będzie żadnych problemów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko robili perfect ;) to zamawiam u TOMa wsio i niech "jadą" z koksem. Dzięki :hi:

Bierz ATE SL 6 :wink4: ew. TYP 200 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja się miałem pytać jak jednego dnia hamulce działały drugiego patrzę a tam cały płyn wyparował przez przetarty wężyk elastyczny.

widzę że nikt zbytnio w tej sytuacji mi nie doradzi więc trzeba oddać auto w łapy machanika.

prawka nie mam chwilowo wiec mi się nie spieszy z tym.[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 14:00_________________________________________________ogarnąłem temat, metoda grawitacji okazała się być prawidłowym rozwiązaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam klockow BOSHA !!! od czasu kiedy zalozylem je to codziennie musze felgi myc bo sa czarne od pylu !!! :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnąłem temat, metoda grawitacji okazała się być prawidłowym rozwiązaniem :)

grawitacyjnie to mozna, ale w WC, najlepiej jest przepompowac wszystkie kanały, pozbedziesz sie całego syfu z układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam klockow BOSHA !!! od czasu kiedy zalozylem je to codziennie musze felgi myc bo sa czarne od pylu !!! :thumbdown:

Ja założyłem klocki ATE do tego płyn ATE typ 200 i jest git-polecam :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś montowałem servo, wszystko pięknie poszło, lecz nie mogę odpowietrzyć układu, postępowałem zgodnie z tą instrukcją

ODPOWIETRZANIE POMPY SYSTEMU ABS

Opisane poniżej czynności nie mogą być utożsamiane z oficjalnymi instrukcjami

serwisowymi i chociaż dołożyliśmy wszelkich starań, aby zebrane tu informacje były

prawdziwe i aktualne - nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne

straty czy uszkodzenia powstałe na skutek zastosowania się do naszych wskazówek.

Procedura ta wyjaśnia jak odpowietrzyć pompę systemu ABS. Korzystanie z omówionego tu sposobu odpowietrzania nie jest konieczne, o ile pompa ABS'u nie została kompletnie "osuszona" np. po zupełnym wycieku płynu. Procedura ta nie musi też być wykonywana po zwykłej wymianie klocków hamulcowych, przewodów hamulcowych czy też nawet po wymianie płynu hamulcowego. Procedura ta nie jest też w stanie zastąpić tradycyjnej i chyba najpewniejszej metody odpowietrzania układu hamulcowego, polegającej na zespołowej pracy dwóch osób, z których jedna naciska pedał hamulca zwiększając ciśnienie w układzie, a druga luzuje odpowietrzniki usuwając w ten sposób ewentualne powietrze.

Do poprawnego przeprowadzenia czynności odpowietrzania pompy ABS'u przy pomocy oprogramowania VAG-COM muszą być spełnione następujące warunki:

1. Pojazd musi być podniesiony - koła nie mogą dotykać podłoża.

2. Włączony zapłon ( w pozycji ON )

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach VAG

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "001"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

...i gotowe.

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Passat, Audi A4/S4, Audi A6/S6 i A8/S8.

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "002"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

lecz nie mogę uruchomić pompy ABS, po wciśnięciu [idź] wyskakuję ERROR i pompa się nie uruchamia, w ogóle jej nie słychać, po odkręceniu odpowietrznika przy PP kole wygląda to tak jak by pompka hamulcowa nie dawała w ogóle ciśnienia (tzn. daję ale bardzo słabo bo lekko zaciska tarczę). Czy przyczyną tego że pompa się nie włącza może być to że auto nie jest całe podniesione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipny VAG, albo cos ze sterownikiem nie teges

Test Elementów Wykonawczych przechodzi ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy lipny, kupiony od viakena, łączy się ze wszystkimi modułami, robiłem nim kodowanie manetki pod fis i wsio działało :mysli:

może stara wersja bo to VAG COM Release 311.2 - N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś montowałem servo, wszystko pięknie poszło, lecz nie mogę odpowietrzyć układu, postępowałem zgodnie z tą instrukcją

ODPOWIETRZANIE POMPY SYSTEMU ABS

Opisane poniżej czynności nie mogą być utożsamiane z oficjalnymi instrukcjami

serwisowymi i chociaż dołożyliśmy wszelkich starań, aby zebrane tu informacje były

prawdziwe i aktualne - nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne

straty czy uszkodzenia powstałe na skutek zastosowania się do naszych wskazówek.

Procedura ta wyjaśnia jak odpowietrzyć pompę systemu ABS. Korzystanie z omówionego tu sposobu odpowietrzania nie jest konieczne, o ile pompa ABS'u nie została kompletnie "osuszona" np. po zupełnym wycieku płynu. Procedura ta nie musi też być wykonywana po zwykłej wymianie klocków hamulcowych, przewodów hamulcowych czy też nawet po wymianie płynu hamulcowego. Procedura ta nie jest też w stanie zastąpić tradycyjnej i chyba najpewniejszej metody odpowietrzania układu hamulcowego, polegającej na zespołowej pracy dwóch osób, z których jedna naciska pedał hamulca zwiększając ciśnienie w układzie, a druga luzuje odpowietrzniki usuwając w ten sposób ewentualne powietrze.

Do poprawnego przeprowadzenia czynności odpowietrzania pompy ABS'u przy pomocy oprogramowania VAG-COM muszą być spełnione następujące warunki:

1. Pojazd musi być podniesiony - koła nie mogą dotykać podłoża.

2. Włączony zapłon ( w pozycji ON )

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach VAG

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "001"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

...i gotowe.

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Passat, Audi A4/S4, Audi A6/S6 i A8/S8.

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "002"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

lecz nie mogę uruchomić pompy ABS, po wciśnięciu [idź] wyskakuję ERROR i pompa się nie uruchamia, w ogóle jej nie słychać, po odkręceniu odpowietrznika przy PP kole wygląda to tak jak by pompka hamulcowa nie dawała w ogóle ciśnienia (tzn. daję ale bardzo słabo bo lekko zaciska tarczę). Czy przyczyną tego że pompa się nie włącza może być to że auto nie jest całe podniesione??

Ja swoje podnosiłem i też nie mogę zrobić odpowietrzania pompy ABS VAG-iem. Podpinałem sowje 1.8T, brata 1.9 TDI i kumpla 1.6 :kox:

Podpinałem trzema różnymi VAG-ami nawet takim na COM i nic ERROR. Może w B6 nie można tego zrobić??? Kumpel podjechał golfem 4, podpiąłem i tam działa tylko, że trzeba pedal hamulca wcisnąć. Zostaje mi już chyba tylko odpowietrzyć maszynowo ;(

No chyba, że coś wymyślimy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...